Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość areczek86

seiko - prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość areczek86

Panowie, tak na szybko małe pytanko do spostrzegawczych:

Czym różni się seiko SKZ209 od SKZ211 ??

Jakoś nie mogę znaleść różnicy :? a ta kwestia jest dla mnie dość istotna gdyż noszę się z zamiarem kupna jednego z nich (tylko nie wiem którego)

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, tak na szybko małe pytanko do spostrzegawczych:

Czym różni się seiko SKZ209 od SKZ211 ??

Jakoś nie mogę znaleść różnicy :? a ta kwestia jest dla mnie dość istotna gdyż noszę się z zamiarem kupna jednego z nich (tylko nie wiem którego)

Dzięki za odpowiedź

 

chyba w google nie szukałeś :oops: .....

 

http://www.roachman.com/seiko/diver/SKZ211.html

 

Model : SKZ211K- Black dial/ Yellow Luminous Hands

Model : SKZ209K- Blue dial/ Luminous Hands

Model : SKZ207K- Blue dial/ Luminous Hands

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowa info wzgledem Seiko SKZ211: zwroc uwage na dodatkowe oznaczenia towarzyszace symbolowi tego Seiko, jesli jest to K1 (SKZ211K1) to znaczy ze jest to Seiko wyprodukowane w Singapurze (nie- made in Japan). Jesli jest to J1 (SKZ211J1) to jest to Seiko wyprodukowane w Japonii (made in Japan).

To samo dotyczy modelu Seiko SKZ209 (K1, J1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Dodatkowa info wzgledem Seiko SKZ211: zwroc uwage na dodatkowe oznaczenia towarzyszace symbolowi tego Seiko, jesli jest to K1 (SKZ211K1) to znaczy ze jest to Seiko wyprodukowane w Singapurze (nie- made in Japan). Jesli jest to J1 (SKZ211J1) to jest to Seiko wyprodukowane w Japonii (made in Japan).

To samo dotyczy modelu Seiko SKZ209 (K1, J1)

 

 

No własnie to tez mnie zastanawialo, ale na jednym ze sklepów internetowych zauwazylem róznice miedzy tymi dwoma (K1 i J1) jakieś 30 dolarów, dlatego mnie to zastanowiło :?

A co do wskazówek, to wybaczcie ale jestem mało spostrzegawczy :oops:

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Jeszcze jedno. Powiedzcie mi proszę drodzy koledzy czy warto jest zainwestować w tą literkę "j" na końcu o której była mowa powyżej, tzn. jaka jest różnica w jakości pomiędzy egzemplarzami wyprodukowanymi w Japonii i Singapurze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej różnicy jakościowej pomiędzy egzemplarzami produkowanymi w japonii a tymi z innych krajów.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Nie ma żadnej różnicy jakościowej pomiędzy egzemplarzami produkowanymi w japonii a tymi z innych krajów.

 

W takim razie lepiej zaoszczedzic te 30 dolców?? Dziękuję za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja nie mogłem znaleźć, dlatego pytam, czy jest taki model seiko, który łączy design skz 209 z 211?

Chodzi mi, żeby był czarny, ale miał białe wskazówki, a nie żółte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
W takim razie lepiej zaoszczedzic te 30 dolców??

Jeżeli nie jesteś snobem któremu MADE IN JAPAN spędza sen z powiek, to nie.

Te modele nie wychodza na rynek japoński w jakichś lepszych wersjach czy exclusive, więc czy singapur czy malezja czy chiny - to już wsio rawno gdzie robione. Jakośc analogiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, ja nie mogłem znaleźć, dlatego pytam, czy jest taki model seiko, który łączy design skz 209 z 211?

Chodzi mi, żeby był czarny, ale miał białe wskazówki, a nie żółte...

 

Może coś takiego?

 

snzd73k1-big1_229_400.jpg

SNZD73

 

Jeżeli nie jesteś snobem któremu MADE IN JAPAN spędza sen z powiek, to nie.

Te modele nie wychodza na rynek japoński w jakichś lepszych wersjach czy exclusive, więc czy singapur czy malezja czy chiny - to już wsio rawno gdzie robione. Jakośc analogiczna.

 

Oglądałem zdjęcia z japońskiej fabryki zegarków. Rzekłbym, że element ludzki ma swoje znaczenie. Może nie w procesie samej produkcji, ale poprodukcyjnym.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

Jeżeli nie jesteś snobem któremu MADE IN JAPAN spędza sen z powiek, to nie.

Te modele nie wychodza na rynek japoński w jakichś lepszych wersjach czy exclusive, więc czy singapur czy malezja czy chiny - to już wsio rawno gdzie robione. Jakośc analogiczna.

 

Classified, chyba jednak w końcu jestem snobem, bo kupiłem J, ale nie był przesadnie droższy od K B)

Niestety prawie rok temu go sprzedałem, i kombinuję jakby go tu odzyskać B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.