Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zakup Seiko, Casio, Orient, Citizen w Japonii - modele z lat 70-80 XXw.

Niedługo wybieram się do Tokio i chciałbym sobie coś przywieźć oryginalnego made in Japan z epoki, najlepiej w bdb stanie, NOS Japonia bazar vintage casio seiko orient citizen

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adalbert11

Adalbert11
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 21:18

Wybieram się na kilka dni do Japonii (Tokio). Jadę do kolebki gdzie powstawały zegarki, które stały się moją pasją. Do tej pory stołuję się na portalach aukcyjnych, gdzie znajduję interesujące mnie sztuki na całym świecie. Chciałbym skorzystać z okazji będąc w Japonii i przywieźć sobie coś stamtąd. Zależy mi na starych zegarkach, 40 - 50 letnich w bdb stanie japońskich marek. Czy znacie może miejsca w Tokio gdzie można znaleźć takie antykwariaty z zegarkami? Tak jak w każdym polskim mieście są bazary staroci etc. W Tokio zakładam, że też są miejsca gdzie można zaopatrzyć się w coś autentycznego niekoniecznie najnowszej produkcji. Może jakiś rejon w tym mieście, dzielnica, albo konkretne adresy moglibyście mi podpowiedzieć? Każda informacja będzie dla mnie cenna.

• 0

#2 Plan 9

Plan 9
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 21:33

Niestety. W Japonii nie ma rozwiniętej kultury "secondhand" (nie dotyczy kimon - jak potrzebujesz, to mam kilka adresów).

O ile da się znaleźć ciekawostki typu nowe, krótkie serie tylko na lokalny rynek (patrz w Yodobashi Camera, Bic Camera i ogólnie na Electric Town w Akihabara) lub używane zegarki z wysokiej półki cenowej (tutaj szukaj sklepów z markowymi torebkami. Poważnie) to z "normalnymi" zegarkami jest problem.

Moja sugestia: zajrzyj na Rakuten (https://www.rakuten.co.jp/) i szukaj zegarków. Czasami uda się znaleźć dobre okazje, których (przy odbiorze osobistym) nie zabija wysyłka do PL.

• 0

#3 Adalbert11

Adalbert11
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 15 wrzesień 2019 - 22:07

Niestety. W Japonii nie ma rozwiniętej kultury "secondhand" (nie dotyczy kimon - jak potrzebujesz, to mam kilka adresów).

O ile da się znaleźć ciekawostki typu nowe, krótkie serie tylko na lokalny rynek (patrz w Yodobashi Camera, Bic Camera i ogólnie na Electric Town w Akihabara) lub używane zegarki z wysokiej półki cenowej (tutaj szukaj sklepów z markowymi torebkami. Poważnie) to z "normalnymi" zegarkami jest problem.

Moja sugestia: zajrzyj na Rakuten (https://www.rakuten.co.jp/) i szukaj zegarków. Czasami uda się znaleźć dobre okazje, których (przy odbiorze osobistym) nie zabija wysyłka do PL.

Dzięki za odpowiedź. Wolałbym kupić coś bezpośrednio. Zakupy w sieci robię od lat. Czasami trafiają się na eBay ciekawe rzeczy bezpośrednio z Japonii, ale w tym przypadku chcę wrócić z czymś na ręku.

• 0

#4 Plan 9

Plan 9
  • Użytkownik
  • 179 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 05:23

Właśnie dlatego zasugerowałem Rakuten (ale ten japoński). Możesz się zorientować kto akurat ma w okolicy interesujący Cię zegarek i się tam osobiście pojawić (może ma coś jeszcze).

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Japonia, bazar, vintage, casio, seiko, orient, citizen

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych