Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Scrooge

Złoty diver - przegląd ofert

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że jest to mój pierwszy post na tym forum (które śledzę od wielu lat) witam wszystkich serdecznie. Chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze nowego zegarka. Ostatnimi czasy wbrew towarzyszącym mi od lat raczej negatywnym odczuciom na temat zegarków w całości wykonanych w kolorze złotym zapragnąłem nabyć takowy.

 

Poszukuję ciekawego zegarka, klasycznego divera np. w stylu posiadanej przeze mnie Certiny DS Action w kolorze złotym (koperta + bransoleta). Mechanizm koniecznie automatyczny (szwajcarski lub japoński). Szkło szafirowe.

 

Mile widziane marki niszowe oraz tzw. microbrandy. Klasyczne, powszechnie znane marki zegarkowe również oczywiście wchodzą w grę.

 

Budżet: z uwagi, że nie będzie to mój podstawowy zegarek, a raczej "zachcianka" to założyłem budżet w granicach 2-3 tys. zł, aczkolwiek, gdyby trafiło się coś extra to jestem skłonny go podnieść do 5-6 tys.

 

Do tej pory jedyne co znalazłem to OceanX Sharkmaster

https://www.seriouswatches.com/collections/oceanx/products/oceanx-sharkmaster-v-vsms511

Generalnie w 100% spełnia on moje założenia, ale nie do końca znam tą markę (co o niej sądzicie?) a poza tym fajnie byłoby mieć jednak jakiś wybór. Stąd jeśli ktoś z Was zna jakieś podobne propozycje to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może two tone:

Produktbild_Ternos_16155565_detail_1_600


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale szukam typowego "goldena" wink.png

Edytowane przez Scrooge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie kryteria się zgadzają ale kolor WR i budżet na pewno.

post-55792-0-52664900-1568840607.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś bardziej zbliżonego do mojego opisu? Chyba, że faktycznie Edox i OceanX to jedyne 2 złote nurki jakie można zakupić w tym budżecie - sam niczego więcej nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O "złotego" diver'a raczej będzie trudno bo... hmmm... nie napiszę bo jeszcze się obrazisz, a daleki jestem od takiego celu  - poza tymi wymienionymi wyżej:

 

 

Z niższej pułki to np Invicta : https://www.czaszegarkow.pl/invicta-pro-diver-niebieski-stal-w-odcieniu-zlota-o40-mm-p-30639.html?gclid=Cj0KCQjwzozsBRCNARIsAEM9kBNzIB5GIrDN35UHYIubcQ2EDqtwZBA0pF9EmSE7d9JB4Tq27XLPQ9QaApcqEALw_wcB

c700x420.jpg

 

Z wyzzej kalsycznej to np Seiko SRPC44K1 choć ściągnięcie nie będzie pewnie proste bo zegarek na rynek japoński wyszedł https://global.rakuten.com/en/store/seiko3s/item/srpc44k1/

 

mqmf1hwkj4911.jpg

 

Victorinox też coś tam ma w oferciehttps://www.professionalwatches.com/victorinox-swiss-army-dive-master-500m/

 

a ogólnie to przejżyj sobie https://www.google.pl/search?sxsrf=ACYBGNT5mGdI39ZcCU5-Z-rnmG2ZPXTUSw:1568909079064&q=diver+watch+gold&tbm=isch&source=hp&sxsrf=ACYBGNT5mGdI39ZcCU5-Z-rnmG2ZPXTUSw:1568909079064&sa=X&ved=2ahUKEwiTs97iod3kAhUQKewKHZLeBQEQsAR6BAgBEAE&biw=1366&bih=674#imgrc=_ może coś ciekawego wypatrzysz :)


Edit: może pomyśl o czymś z brązu, albo mosiądzu - bardziej klasyczne, a przy odpowiednim polerowaniu utrzymasz "błysk" odpowiedni, a jak się znudzi możesz pozwolić patynie na działanie i będzie inaczej - w razie czego, jakby Ci się czyścić nie chciało to wrzucasz do szklanki z wodą i kilkoma kroplami soku z cytryny i patyna znika, a w druga stronę to woda z odrobiną soli świetnie przyspiesza "korozję"


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O "złotego" diver'a raczej będzie trudno bo... hmmm... nie napiszę bo jeszcze się obrazisz, a daleki jestem od takiego celu  - poza tymi wymienionymi wyżej:

 

Napisz, absolutnie się nie obrażę! ;) Generalnie tak jak wspomniałem w pierwszym poście zawsze uważałem tego typu złote zegarki za "wieśniackie"... Będąc jednak na GP F1 zauważyłem takowy (zapewne jakiś rolex) na ręce Jackie Stewarta - wyglądał całkiem fajnie i postanowiłem sobie coś takiego sprawić. Oczywiście w formie gadżetu, a nie zegarka do noszenia na co dzień - dlatego napisałem zachcianka i stąd "budżetowe" ramy budżetowe ;). Do noszenia na co dzień mam zegarki o bardziej klasycznej formie - wspomnianą Certinę DS Action, Edoxa Les Vauberts, Maurica Lacroix Pontos i wymarzonego IWC Pilota ;)

 

Propozycja Glycine bardzo ciekawa i wybiorę chyba między nim, a OceanX. Teraz pytanie - czy ktoś może powiedzieć coś / widział zegarki OceanX? Na zdjęciu wygląda super, fajniej niż Glycine, który dla odmiany jest jednak "solidną" marką w swojej klasie cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.