Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masterek

Klasyczna Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!!! Mam na imię Piotr jestem nowy na tym forum. Potrzebuje pomocy w zakupie zegarka. Myślę nad czymś klasycznym z starych zegarków firmy Omega. Co sądzicie o zegarkach z allegro np: https://allegro.pl/oferta/potezna-stalowa-omega-w-porcelanie-box-ideal-8467756179

 

https://allegro.pl/oferta/zlocona-omega-skeleton-w-stali-box-nr-4-8502224060

 

Czy warto zainwestować w taki zegarek?? Może ktoś z użytkowników zna tego allegrowicza. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać ten wątek, wydaje mi się, że to ten sprzedający pod innym nickiem:

https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F174648-Omega&share_tid=174648&share_fid=19044&share_type=t&link_source=app

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

W powyższej kwestii to jakby to powiedzieć - pasówka. Na forum na pewno znajdziesz coś w oryginale i niepicowanego na sprzedaż. A już na pewno w lepszej cenie.

 

W kwestii inwestycji to nie mogłem się powstrzymać. Grafika z Facebook’a, wiec nie moja - ale nie twierdze że nie korzystam.

48f0215ab9974f5f6623ad70097bf5be.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Eterny, to ktoś inny musi się wypowiedzieć. Może w międzyczasie popatrz na nasz bazarek? To pewniejsze źródło i też coś Ci na pewno wpadnie w oko

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Właśnie tego się obawiałem że to nie są do końca Omegi. PozdrawiamA co jeszcze byście powiedzieli o takiej Eternie zamiast omegi?? https://www.olx.pl/oferta/eterna-soleure-automatic-moonphase-chronograph-zamiana-np-omega-CID87-IDB5kpI.html

Już po dwóch pierwszych omegach widać, że nie jesteś bywały w temacie zegarków. Lepiej wiec odpuść sobie portale aukcyjne, bo to w twoim wydaniu rosyjska ruletka, tylko że z jedną komorą nabojową pustą :wacko:

Jak Ci koleżanka radzi, lepiej rozejrzyj się na forumowym bazarku, tu ryzyko jest zminimalizowane. :huh:

ps. Popatrz tutaj => http://zegarkiclub.pl/forum/forum/116-sprzedam/

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zgadza. Zegarki to nie moja bajka absolutnie dlatego udałem się do was wszystkich na forum z prośbą pomocy za co serdecznie wam dziękuję !!! Bo wiem ze na portalach aukcyjnych wlasnie cwaniakow nie brakuje na takich klientow jak ja. Dużo osób na pewno się łapie bo po prostu są ładne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki budżet, stalowa, złota, kolor tarczy, wielkość, wiek :), naciąg automatyczny, manualny itd

Coś się pomyśli, pomoże itd.. :)

 

Rynek zegarków jest podobny do tego samochodowego, laikom handlarze starają się wcisnąć buble, oczywiście nie wszyscy, występują też uczciwi w przyrodzie:)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc budżet może nie za duży bo tak do 3tys. Koperta raczej stalowa, kolor tarczy bez znaczenia, lubię duże zegarki najlepiej około 48mm. Wiek zegarka hmmm...najchętniej jakiś z historią stary porządny zegarek ???? zawsze mi się marzył zegarek z czasów dziadków. Mechanizm najwygodniej automat, ale jakby był manualny to też bym rozwazyl. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę, że kilkadziesiąt lat temu zegarki były zazwyczaj sporo mniejsze niż aktualnie. W obecnych czasach te duże linie, to przede wszystkim divery czy ogólnie modele bardziej sportowe. A, sądząc po tym co wkleiłeś w pierwszym poście, czy nawet tej Eternie, chyba bardziej zależy Ci na czymś nieco bardziej eleganckim.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Carrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się zgadza że coś eleganckiego poszukuje. No to najprościej będzie jak napisze że bazujemy na czymś takim w stylu tej niby omegi w porcelanie i eterny. Ta eterna bardzo mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc budżet może nie za duży bo tak do 3tys. Koperta raczej stalowa, kolor tarczy bez znaczenia, lubię duże zegarki najlepiej około 48mm. Wiek zegarka hmmm...najchętniej jakiś z historią stary porządny zegarek ???? zawsze mi się marzył zegarek z czasów dziadków. Mechanizm najwygodniej automat, ale jakby był manualny to też bym rozwazyl. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Stary zegarek , o takiej wielkości to tylko...kieszonkowy  ;)

 

Do końca lat powiedzmy 80" mało który miał więcej niż 40 mm, dziś "modne" są spodki pod espresso ;)

 

Musisz zmienić kryteria, stary- maksymalnie do 40 mm, nowy, tu już będzie można wybrać coś większego, ale raczej bez historii, no i nie Omega.

 

P.S Jaki masz nadgarstek (cm)?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma być Szwajcarski, czy może być innej narodowości? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią że szwajcarski najlepszy ale jeżeli tak nie jest do końca i są także dobre zegarki innych narodowości to jestem otwarty na propozycje ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc budżet może nie za duży bo tak do 3tys. Koperta raczej stalowa, kolor tarczy bez znaczenia, lubię duże zegarki najlepiej około 48mm. Wiek zegarka hmmm...najchętniej jakiś z historią stary porządny zegarek ???? zawsze mi się marzył zegarek z czasów dziadków. Mechanizm najwygodniej automat, ale jakby był manualny to też bym rozwazyl. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Musisz mieć na uwadze, że zegarki z czasów Twojego dziadka miały raczej mniejsze rozmiary. 38 mm średnicy to już były duże zegarki. :huh:

Ps. sorry, nie odświeżyłem strony, tylko popełniłem wpis i wyszło jakbym małpował P.T. Koleżeństwo :huh:

Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale Radzieckim popytaj, ale te nowe wypusty raczej nie mają dobrych opinii..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam po całym dniu. Ile ja widziałem dzisiaj zegarków to już naprawdę zgłosiłem ale coś wpadło mi w oko A mianowicie co sądzicie o tym

https://m.ceneo.pl/62033864;pla?se=z3O9ShpCl5nfI7FoLhBE4vUL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjwlJfsBRDUARIsAIDHsWr8wmlunrTT4deVbiiEomiBttvHHoTAK1Ak-q_W05hjZzEcLo_kjPIaAggXEALw_wcB#tab=reviews

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Za te pieniądze można kupić naprawdę fajny zegarek.

Popatrz na Longinesa, Certinę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Za te pieniądze można kupić naprawdę fajny zegarek.

Popatrz na Longinesa, Certinę.

A ja chciałam napisać: "czemu nie?". Fakt faktem, że cena jak na Atlantica na bogato, ale jeśli stylistyka się podoba i wielkość pasuje...Limitowana edycja to zawsze jakiś smaczek, nawet jeśli ten zegarek nie ma szansy na stanie się kultowym czy pożądanym przez kolekcjonerów.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to kup...marka w Polsce znana, z tradycjami.

 

Co do "limitowanej edycji", to teraz rarytasem są "zwykłe zegarki" :P , wszyscy dookoła produkują limitowane edycje.

Znależć coś fajnego poza rocznicą i limitacją, dedykacją to cud :lol:

 

 

Raz jeszcze, za tą kwotę, i przy takich preferencjach  kupiłbym Certinę. 


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.