Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

SKX się rozregulował

seiko skx odchyłka regulacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malcallm

Malcallm
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 07:57

Mam 3 letniego SKX007, który chodził super dokładnie; odchyłka była ok 1 min na tydzień. Nagle ni z tego ni z owego zaczął się spóźniać ok 1-1,5 min na dobę. Zegarka używam codziennie, nie było żadnych uderzeń, nie upadł, odkładam go zawsze w to samo miejsce itd. Co mogło być przyczyną rozregulowania i gdzie w Warszawie go oddać do przeglądu / regulacji?

M.

• 0

#2 Jędrula.wawa

Jędrula.wawa

rien ne va plus

• Użytkownik
  • 1273 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 08:30

Masz Seiko Service na ul. Belgradzkiej 4/U4 w Wawie.
A zegar może dopomina się przeglądu i smarowania ?
Ludzie mówią że serwis drogi, ale jest i druga kwestia, " tanie mięso to psy jedzą".

Użytkownik Jędrula.wawa edytował ten post 27 wrzesień 2019 - 08:31

• 0

#3 Malcallm

Malcallm
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 09:34

Tak, znam ten serwis, bo jest niemal po drugiej stronie ulicy ;) Ale kiedyś mi spaprał tarczę przy wymianie wskazówek, była zajechana jakimś narzędziem i od tamtej pory mam uraz do tego miejsca.

• 0

#4 seb71

seb71
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 6334 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 09:36

Każdy zegarmistrz (nie mylić z bateryjkarzem) jest w stanie sprawdzić i wyregulować SKXa.

• 0

#5 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3189 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 09:55

Każdy zegarmistrz (nie mylić z bateryjkarzem) jest w stanie sprawdzić i wyregulować SKXa.

Twoja wiara w fachowców jest jak skała ;) Moje doświadczenia, już dawno, moja skalę pokruszyły ... ;)
  • 0

#6 Malcallm

Malcallm
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 12:24

No tylko że nie miałem okazji korzystać z usług zegarmistrza od kilku lat, dlatego zamiast googlować w ciemno wolę zapytać. Może ktoś sam ma zakład zegarmistrzowski, ma jakieś sprawdzone miejsca, albo jak ja, miejsca, których unika.

• 0

#7 Kosmala

Kosmala
  • Użytkownik
  • 58 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 12:55

Do Belgradzkiej też się zraziłem przy moim pierwszym 6309 , ale dzięki temu sam się nauczyłem grzebać w zegarkach  :)  Serwis jest drogi i jest to zrozumiałe, ale przy takim skx to 1/3 wartości zegarka. Druga sprawa serwis mechanizmu automatycznego to minimum po 6 latach i to nie jest mój pomysł tylko konsultacja zegarmistrza w zegarowni w Warszawie, który powiedział że 10 lat powinien pochodzić. Co prawda werki seiko nie grzeszą precyzją wykonania więc może w tym przypadku częściej  <_<

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: seiko, skx, odchyłka, regulacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych