Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Nowy

Parę pytań...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nowy

... dotyczących Omegi Seamaster Automatic. Otóż mam ją od sześciu lat i ani razu nie była w serwisie - ale nadszedł na nią czas gdyż:

- spóżnia się o kilka minut na tydzień

- wskazówka godzin nie jest ustawiona równo w stosunku do wskazówki minut

- ma już rysy na bransolecie.

 

Czy ktoś może mi podopwiedzieć, do jakiego zegarmistrza oddać go na terenie Trójmiasta? Nie mogę też znaleźć serwisu Omegi (zegarek kupowałem w Niemczech)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W książeczce do mojej (Omega Worldwide Service Centres Network) dla Polski jest adres: Omega Service Centre, W. Zaleski, S.C., Anielewicza 2, 00-157 Warszawa, tel. (w W-wie): 831 4866. Można zadzwonić i zapytać, kto w Trójmieście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też skontaktować się z :

The Swatch Group (Polska) Sp.kz o.o.

Neptune Building

ul. Domaniewska 41

2 Warszawa

T. ++48 22 541 45 00

F. ++48 22 541 45 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy

Dziękuję bardzo. Jutro nie omieszkam zadzwonić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licz się z tym że tanio nie będzie !

 

nie wiem jak Omega ( moja mam dopiero 2,5 roku) ale przegląd IWC to ok 500 Euro.

 

jak już będziesz wiedział ile, to podziel się z nami tą informacją !

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To zależy, gdzie to IWC kupiłeś. Pan Strojny zapewnia bezpłatny przegląd i konserwację zegarka przez okres 5 lat. Warto więc o tego typu dodatkowych kosztach pamiętać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku cena przegladu (czyszczenie, smarowanie, sprawdzanie wodoszczelnosci, wymiana koronki itp) wynosiła w okolicach 300-400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy, gdzie to IWC kupiłeś. Pan Strojny zapewnia bezpłatny przegląd i konserwację zegarka przez okres 5 lat.

 

... no nie u Pana Strojnego. ... ale akurat z IWC mi się nie spieszy - nowiutki jest ! - i do przeglądu zdążę dozbierać :twisted:

 

 

 

W tamtym roku cena przegladu (czyszczenie, smarowanie, sprawdzanie wodoszczelnosci, wymiana koronki itp) wynosiła w okolicach 300-400 zł

 

coooool !!! (... tyle to u nas kosztuje roboczogodzina zegarmistrza.)

Yargoth - gdzie oddawałeś ?

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to opowiem Wam kawał ale prawie na temat

 

Gościowi popsuł się najnowszy model super auta.

Pojechał do serwisu a tam gościu podszedł z młotkiem i dwa razy uderzył w jedną część silnika.

Potem wystawili rachunek na 1550,00zł

właściciel auta zdenerwowany, że za dwa puknięcia młotkiem ma tyle zapłacić poszedł do majstra i pyta dlaczego aż tyle ??

Majster wyjaśnił mu, że za udeżenia młotka zapłacił tylko 50,00zł.

Reszta 1500,00 jest za to że wiedział jak i gdzie udeżyć. ;)

 

Kawał stary ale aktualny.

 

Servisy zawsze bedą drogie.


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowy
licz się z tym że tanio nie będzie !

 

nie wiem jak Omega ( moja mam dopiero 2,5 roku) ale przegląd IWC to ok 500 Euro.

 

jak już będziesz wiedział ile, to podziel się z nami tą informacją !

 

 

piotrek

 

Ceny nie są takie straszne!!! Nie mówie, że tanio bo w firmie SG z przegląd kupiło by się chronometr festiny (min. 750 PLN) a w firmie Zaleski, a właściwie Zaleska kosztuje to 390 PLN ale mają chore terminy.

 

Ponawiam mój apel - czy zna ktoś jakiegoś godnego polecenia zegarmistrza w Trójmieście???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amroziuk

Teraz nie kawał tylko szczera prawda. Znajomy robi w serwisie autoryzowanym ... (bez kryptoreklamy). Przyjeżdża facet kilkutygodniowym autem i mówi, że jakby wiedział to by nie kupił i co za złom i że spryskiwacz nie działa. Wzięli auto na warsztat, otworzyli maskę, nalali płynu do spryskiwacza i ok. Facet mówi : to trzeba czegoś dolewać. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) nie no tego gościa (od płynu) powinni skasować podwójnie ;)

AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zdiagnozowanie usterki trwało, a najmniejsza "działka" czasu to roboczogodzina. Więc płyn + roboczogodzina, miałby płynu do spryskiwacza na pół roku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ michalop

to 500 Euro robi jednak wrażenie. Uważam, że jest to zdecydowanie za wysoka cena jak za przegląd zegarka. W warunkach polskich to będzie suma rzędu ponad 2000 zł :!:, obłęd. Dlatego warto kupować nowe zegarki z wyższej półki. Przynajmniej później mamy jeden, dwa przeglądy za darmo. To się opłaci, ale nikt podczas dyskusji na Forum, nie bierze tego pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myslę, że nawet kupując zegarek typu Tissot, Roamer, ML (z tańszych) warto myśleć o przegladach. Ile kosztuje przegląd takiego zegarka? Ze strony Pana Strojnego wnioskuję, że 70-300 zł. Jak 300 i pierwszy serwis mam gratis to porównując ceny zegarków trzeba wziąć to pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak najbardziej. Dokładnie to chciałem powiedzieć tyle, że opisałem sytuację w odniesieniu do drogich zegarków. To 500 Euro mnie zaskoczyło. Myślałem, że będzie taniej, dużo taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 ojro to cena niemiecka. W Polsce sobie chyba tyle nie liczą? Tu godzina roboty kosztuje zdziebko mniej niz w Niemczech (niestety ;) )


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coooool !!! (... tyle to u nas kosztuje roboczogodzina zegarmistrza.)

Yargoth - gdzie oddawałeś ?

 

W Chronosie w Chorzowie. U Krzysia w Katowicach też coś "przebąkiwali" o takiej cenie, ale robili to w taki sposob ze sie nie skusilem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
500 ojro to cena niemiecka.

 

... nawet szwajcarska . Pisałem o Schaffhausen. myślę że u zegarmistrza jest taniej. gdzieś czytałem o 150-200 euro. ale doświadczeń jeszcze nie mam.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.