Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

G-Shock Multi Band 6 śpieszy w stosunku do czasu polskiego

GW-5600 JF zachowuje się dziwnie - co robić ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 06 październik 2019 - 17:35

Dzień dobry,

Moja kostka GW-5600 kupiona nowa w zeszłym roku goni + 12 sekund w stosunku do radia ( program I godz 12-ta ) oraz do czasu podawanego w https://www.timeandd...k/poland/warsaw

Stopień naładowania cały czas na high. 

Czy ktoś z Was podejrzewa jaka może być przyczyna ? do tej pory był wyznacznikiem i wzorcem wg. czasu atomowego  :( , teraz pozostała frustracja  :wacko:

• 0

#2 SQ2EJQ

SQ2EJQ
  • Użytkownik
  • 217 postów

Napisano 06 październik 2019 - 18:39

A jesteß pewien, że się prawidłowego synchronizuje z DCF77?
Jeżeli tak, to wygląda na to, że mu się coś poprzestawiały. Jak stan taki będzie trwał (prawidłowa synchronizacja i przesunięcie +12 sekund), to pozostaje chyba tylko reset modułu przez zwarcie dwóch pinów.
  • 0

#3 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1997 postów

Napisano 07 październik 2019 - 06:41

Porównaj raczej z time.is
Jeżeli jest taki odchył to może nie działać synchronizacja
  • 0

#4 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 07 październik 2019 - 09:50

Porównaj raczej z time.is
Jeżeli jest taki odchył to może nie działać synchronizacja

Ok, porównałem. Sytuacja niestety taka sama - co zrobić ?

• 0

#5 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1997 postów

Napisano 07 październik 2019 - 09:55

A możesz sprawdzić czy była ostatnia skuteczna synchronizacja albo wymusić ręcznie? Bez instrukcji nie wiem jak to zrobić ale na pewno jest napisane
  • 0

#6 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 07 październik 2019 - 12:26

Chodzi Ci o GW-M5610, czy o GW-5600J?

Jeśli o ten pierwszy, albo jego wcześniejsza wersję GW-M5600, to jeśli zegarek zsynchronizował się w ciągu ostatnich 24h w lewym górnym rogu wyświetlacza, powinieneś mieć wyświetlony skrót RCVD.

Wciskając prawy dolny przycisk (opisany jako SET (+) wyświetli Ci się informacja kiedy ostatni raz zegarek się synchronizował.

W celu wymuszenia ręcznej synchronizacji trzeba ten w/w przycisk wcisnąć i przytrzymać przez chwilę - z tym że w dzień może być trudno o synchronizację z uwagi na liczne zakłócenia, ale możesz próbować.   

No chyba że masz faktycznie GW-5600J - ten zegarek synchronizuje się jedynie w Stanach i Japonii i tutaj by się zgadzało, miałem ten model i on śpieszył 1s/m-c czyli po roku miałby 12s

Edit: Chyba że chodzi o GW-B5600 wtedy skrót RCVD na wyświetlaczu powinien być nad skrótem dnia tygodnia - niestety w przypadku tego modelu musisz w instrukcję popatrzeć bo nie jestem pewien czy przycisk SET(+) ma te same funkcje co w modelach w/w

Użytkownik Daito edytował ten post 07 październik 2019 - 12:40

• 0

#7 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 07 październik 2019 - 13:33

Chodzi o GW-5600 JF , do tej pory sprawdzałem i czas pokazywał idealnie , teraz odłożyłem go na jakiś czas i robi te 12-13 sekund do przodu - myśłisz, że on w Polsce w ogóle się nie synchronizuje ?

A możesz sprawdzić czy była ostatnia skuteczna synchronizacja albo wymusić ręcznie? Bez instrukcji nie wiem jak to zrobić ale na pewno jest napisane

Jak wymusić ręcznie to nie wiem w ogóle.

A jesteß pewien, że się prawidłowego synchronizuje z DCF77?
..., to pozostaje chyba tylko reset modułu przez zwarcie dwóch pinów.

też nie wiem które piny należy zewrzeć, nigdy w nim nie grzebałem  :blink:

Użytkownik Wahnik edytował ten post 07 październik 2019 - 13:34

• 0

#8 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1997 postów

Napisano 07 październik 2019 - 13:38

Jeśli Multiband 6 to na pewno synchronizuje się w Polsce z nadajnika w Niemczech.

Instrukcja:

https://support.casi.../009/qw3159.pdf
  • 0

#9 Ordoss

Ordoss
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 07 październik 2019 - 14:15

Zamiast zwierania pinów zacząłbym od sprawdzenia trybu serwisowego (jednoczesne wciśnięcie przycisków A, C i D), po którymś wciśnięciu D powinna się wyświetlić informacja o nadajniku. Można japońskie lub amerykański nadajniki zasymulować aplikacją smartfonową.

• 0

#10 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 07 październik 2019 - 15:32

Chodzi o GW-5600JF , do tej pory sprawdzałem i czas pokazywał idealnie , teraz odłożyłem go na jakiś czas i robi te 12-13 sekund do przodu - myślisz, że on w Polsce w ogóle się nie synchronizuje ?

Możesz wrzucić zdjęcie tego g-shocka, albo link do tego modelu? Ni chu chu nie mogę wyszukać takiego modelu jak podałeś, a że kostek jest multum to może coś mi umknęło - będzie łatwiej jak zobaczymy co ma napisane na szkle . Ogólnie seria GW-5600 występowała tylko na rynek japoński i amerykański i były to pierwsze kostki z synchronizacją radiową, Modele z radiem działającym w obrębie Europy to GW-M5600 (multi band 5) GW-M5610, GW-S5600 (multi band 6) i najnowsze GW-B5600 z bluetooth - jest jeszcze G-5600 z solarem ale bez radia. GW-5600 było tylko z końcówką J na szkle ma napis Wave Ceptor i jest większy od pozostałych, wymienionych kostek. 

Na pewno masz na deklu wygrawerowane GW-5600JF? a nie np GW-S5600-1JF?

Użytkownik Daito edytował ten post 07 październik 2019 - 15:35

• 0

#11 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 07 październik 2019 - 16:47

Ok, biję się w klatkę z piersiami : GW- S5600  :P

• 0

#12 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 07 październik 2019 - 17:12

.64f934b9ca8a2936e3cea8cb8b991d52.jpg
  • 0

#13 Bugs

Bugs
  • Użytkownik
  • 1997 postów

Napisano 07 październik 2019 - 17:58

No to jeśli tu jest moduł 3159 to synchro 6 nadajników w tym dwa europejskie.

• 0

#14 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 07 październik 2019 - 20:06

Ok, biję się w klatkę z piersiami : GW- S5600  :P

Nooo i wszystko jasne - receiving (prawy dolny przycisk) wciśnij i będziesz wiedział kiedy się zegarek ostatnio synchronizował - jak przytrzymasz dłużej to uruchomisz synchronizacje ręcznie, jeśli to nie pomoże to reset modułu - jeśłi to nie pomoże to wymiana modułu :)

Użytkownik Daito edytował ten post 07 październik 2019 - 20:18

• 0

#15 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 09 październik 2019 - 12:31

Nooo i wszystko jasne - receiving (prawy dolny przycisk) wciśnij i będziesz wiedział kiedy się zegarek ostatnio synchronizował - jak przytrzymasz dłużej to uruchomisz synchronizacje ręcznie, jeśli to nie pomoże to reset modułu - jeśłi to nie pomoże to wymiana modułu :)

@Daito - najlepsza porada i taka, którą jestem w stanie zrozumieć: wcisnąć i przytrzymać- no i Ok-i wszystko wróciło do normy.  :rolleyes:

Wielkie dzięki, będę wiedział na przyszłość jak postępować z tym g-shockiem  ;)   :)

Swoją drogą ciekawe, czemu czasem się zrywa synchronizacja...

Użytkownik Wahnik edytował ten post 09 październik 2019 - 12:33

• 0

#16 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 09 październik 2019 - 15:23

Swoją drogą ciekawe, czemu czasem się zrywa synchronizacja...

Sporo zależy gdzie i w jakiej pozycji odkładasz zegarek na noc - bliżej nadajnika (na zachodzie Polski) synchronizacja jest łatwiejsza dla zegarka, lepiej też jest jeśli mieszkasz wysoko itd. Sygnał może być zagłuszany i zakłócany przez wiele czynników, sporo też zależy od propagacji. Może się tak zdarzyć że którejś nocy zegarek nie złapie sygnału, dziwne jest jeśli to jest kilka/kilkanaście dni z rzędu, ale jak widać czasem się zdarza. Najważniejsze że nic pacjentowi nie dolega i się udało... ;) :)

Użytkownik Daito edytował ten post 09 październik 2019 - 15:25

• 0

#17 dinus

dinus
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 09 październik 2019 - 15:59

Sporo zależy gdzie i w jakiej pozycji odkładasz zegarek na noc - bliżej nadajnika (na zachodzie Polski) synchronizacja jest łatwiejsza dla zegarka, lepiej też jest jeśli mieszkasz wysoko itd. Sygnał może być zagłuszany i zakłócany przez wiele czynników, sporo też zależy od propagacji. Może się tak zdarzyć że którejś nocy zegarek nie złapie sygnału, dziwne jest jeśli to jest kilka/kilkanaście dni z rzędu, ale jak widać czasem się zdarza. Najważniejsze że nic pacjentowi nie dolega i się udało... ;) :)

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Mój GW-M5610jf synchronizuje się tylko w 1 pokoju, przy oknie, akurat w sypialni, gdzie jest tylko łóżko. W pozostałych 2 pokojach i kuchni nie chce się synchronizować. 

• 0

#18 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 09 październik 2019 - 17:23

Ja mieszkam w okolicy Warszawy, na terenie wiejskim. Odkładałem na noc w sypialni z oknem na wschód.

Teraz sprawdzę go w kuchni, może bliżej żarcia będzie bardziej aktywny z synchronem. :D

Użytkownik Wahnik edytował ten post 09 październik 2019 - 17:23

• 0

#19 ICE

ICE
  • Użytkownik
  • 598 postów

Napisano 10 październik 2019 - 06:52

Mój Roman ma tak, że jak śpi na nadgarstku to synchronizuje się zawsze, ale jak go odłożyć to niezależnie w którym pomieszczeniu będzie leżał to i tak się nie zsynchonizuje. Wygląda na to, że te G to sobie z nas antenki robią ;)
  • 0

#20 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1567 postów

Napisano 10 październik 2019 - 10:47

Mój Roman ma tak, że jak śpi na nadgarstku to synchronizuje się zawsze, ale jak go odłożyć to niezależnie w którym pomieszczeniu będzie leżał to i tak się nie zsynchonizuje. Wygląda na to, że te G to sobie z nas antenki robią ;)

:)

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Mój GW-M5610jf synchronizuje się tylko w 1 pokoju, przy oknie, akurat w sypialni, gdzie jest tylko łóżko. W pozostałych 2 pokojach i kuchni nie chce się synchronizować. 

Na którą stronę świata wychodzi to okno ?

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych