Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wahnik

G-Shock Multi Band 6 śpieszy w stosunku do czasu polskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Moja kostka GW-5600 kupiona nowa w zeszłym roku goni + 12 sekund w stosunku do radia ( program I godz 12-ta ) oraz do czasu podawanego w https://www.timeanddate.com/worldclock/poland/warsaw

Stopień naładowania cały czas na high. 

Czy ktoś z Was podejrzewa jaka może być przyczyna ? do tej pory był wyznacznikiem i wzorcem wg. czasu atomowego  :( , teraz pozostała frustracja  :wacko:


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteß pewien, że się prawidłowego synchronizuje z DCF77?

Jeżeli tak, to wygląda na to, że mu się coś poprzestawiały. Jak stan taki będzie trwał (prawidłowa synchronizacja i przesunięcie +12 sekund), to pozostaje chyba tylko reset modułu przez zwarcie dwóch pinów.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj raczej z time.is

Jeżeli jest taki odchył to może nie działać synchronizacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj raczej z time.is

Jeżeli jest taki odchył to może nie działać synchronizacja

 

Ok, porównałem. Sytuacja niestety taka sama - co zrobić ?


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprawdzić czy była ostatnia skuteczna synchronizacja albo wymusić ręcznie? Bez instrukcji nie wiem jak to zrobić ale na pewno jest napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o GW-M5610, czy o GW-5600J?

 

Jeśli o ten pierwszy, albo jego wcześniejsza wersję GW-M5600, to jeśli zegarek zsynchronizował się w ciągu ostatnich 24h w lewym górnym rogu wyświetlacza, powinieneś mieć wyświetlony skrót RCVD.

Wciskając prawy dolny przycisk (opisany jako SET (+) wyświetli Ci się informacja kiedy ostatni raz zegarek się synchronizował.

W celu wymuszenia ręcznej synchronizacji trzeba ten w/w przycisk wcisnąć i przytrzymać przez chwilę - z tym że w dzień może być trudno o synchronizację z uwagi na liczne zakłócenia, ale możesz próbować.   

 

No chyba że masz faktycznie GW-5600J - ten zegarek synchronizuje się jedynie w Stanach i Japonii i tutaj by się zgadzało, miałem ten model i on śpieszył 1s/m-c czyli po roku miałby 12s

 

Edit: Chyba że chodzi o GW-B5600 wtedy skrót RCVD na wyświetlaczu powinien być nad skrótem dnia tygodnia - niestety w przypadku tego modelu musisz w instrukcję popatrzeć bo nie jestem pewien czy przycisk SET(+) ma te same funkcje co w modelach w/w

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chodzi o GW-5600 JF , do tej pory sprawdzałem i czas pokazywał idealnie , teraz odłożyłem go na jakiś czas i robi te 12-13 sekund do przodu - myśłisz, że on w Polsce w ogóle się nie synchronizuje ?


A możesz sprawdzić czy była ostatnia skuteczna synchronizacja albo wymusić ręcznie? Bez instrukcji nie wiem jak to zrobić ale na pewno jest napisane

 

 Jak wymusić ręcznie to nie wiem w ogóle.


A jesteß pewien, że się prawidłowego synchronizuje z DCF77?
..., to pozostaje chyba tylko reset modułu przez zwarcie dwóch pinów.

 

też nie wiem które piny należy zewrzeć, nigdy w nim nie grzebałem  :blink:

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zwierania pinów zacząłbym od sprawdzenia trybu serwisowego (jednoczesne wciśnięcie przycisków A, C i D), po którymś wciśnięciu D powinna się wyświetlić informacja o nadajniku. Można japońskie lub amerykański nadajniki zasymulować aplikacją smartfonową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Chodzi o GW-5600JF , do tej pory sprawdzałem i czas pokazywał idealnie , teraz odłożyłem go na jakiś czas i robi te 12-13 sekund do przodu - myślisz, że on w Polsce w ogóle się nie synchronizuje ?

 

Możesz wrzucić zdjęcie tego g-shocka, albo link do tego modelu? Ni chu chu nie mogę wyszukać takiego modelu jak podałeś, a że kostek jest multum to może coś mi umknęło - będzie łatwiej jak zobaczymy co ma napisane na szkle . Ogólnie seria GW-5600 występowała tylko na rynek japoński i amerykański i były to pierwsze kostki z synchronizacją radiową, Modele z radiem działającym w obrębie Europy to GW-M5600 (multi band 5) GW-M5610, GW-S5600 (multi band 6) i najnowsze GW-B5600 z bluetooth - jest jeszcze G-5600 z solarem ale bez radia. GW-5600 było tylko z końcówką J na szkle ma napis Wave Ceptor i jest większy od pozostałych, wymienionych kostek. 

Na pewno masz na deklu wygrawerowane GW-5600JF? a nie np GW-S5600-1JF?

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, biję się w klatkę z piersiami : GW- S5600  :P


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli tu jest moduł 3159 to synchro 6 nadajników w tym dwa europejskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, biję się w klatkę z piersiami : GW- S5600  :P

Nooo i wszystko jasne - receiving (prawy dolny przycisk) wciśnij i będziesz wiedział kiedy się zegarek ostatnio synchronizował - jak przytrzymasz dłużej to uruchomisz synchronizacje ręcznie, jeśli to nie pomoże to reset modułu - jeśłi to nie pomoże to wymiana modułu :)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo i wszystko jasne - receiving (prawy dolny przycisk) wciśnij i będziesz wiedział kiedy się zegarek ostatnio synchronizował - jak przytrzymasz dłużej to uruchomisz synchronizacje ręcznie, jeśli to nie pomoże to reset modułu - jeśłi to nie pomoże to wymiana modułu :)

 

@Daito - najlepsza porada i taka, którą jestem w stanie zrozumieć: wcisnąć i przytrzymać- no i Ok-i wszystko wróciło do normy.  :rolleyes:

Wielkie dzięki, będę wiedział na przyszłość jak postępować z tym g-shockiem  ;)   :)

Swoją drogą ciekawe, czemu czasem się zrywa synchronizacja...

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, czemu czasem się zrywa synchronizacja...

 

Sporo zależy gdzie i w jakiej pozycji odkładasz zegarek na noc - bliżej nadajnika (na zachodzie Polski) synchronizacja jest łatwiejsza dla zegarka, lepiej też jest jeśli mieszkasz wysoko itd. Sygnał może być zagłuszany i zakłócany przez wiele czynników, sporo też zależy od propagacji. Może się tak zdarzyć że którejś nocy zegarek nie złapie sygnału, dziwne jest jeśli to jest kilka/kilkanaście dni z rzędu, ale jak widać czasem się zdarza. Najważniejsze że nic pacjentowi nie dolega i się udało... ;):)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo zależy gdzie i w jakiej pozycji odkładasz zegarek na noc - bliżej nadajnika (na zachodzie Polski) synchronizacja jest łatwiejsza dla zegarka, lepiej też jest jeśli mieszkasz wysoko itd. Sygnał może być zagłuszany i zakłócany przez wiele czynników, sporo też zależy od propagacji. Może się tak zdarzyć że którejś nocy zegarek nie złapie sygnału, dziwne jest jeśli to jest kilka/kilkanaście dni z rzędu, ale jak widać czasem się zdarza. Najważniejsze że nic pacjentowi nie dolega i się udało... ;):)

 

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Mój GW-M5610jf synchronizuje się tylko w 1 pokoju, przy oknie, akurat w sypialni, gdzie jest tylko łóżko. W pozostałych 2 pokojach i kuchni nie chce się synchronizować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w okolicy Warszawy, na terenie wiejskim. Odkładałem na noc w sypialni z oknem na wschód.

Teraz sprawdzę go w kuchni, może bliżej żarcia będzie bardziej aktywny z synchronem. :D

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Roman ma tak, że jak śpi na nadgarstku to synchronizuje się zawsze, ale jak go odłożyć to niezależnie w którym pomieszczeniu będzie leżał to i tak się nie zsynchonizuje. Wygląda na to, że te G to sobie z nas antenki robią ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Roman ma tak, że jak śpi na nadgarstku to synchronizuje się zawsze, ale jak go odłożyć to niezależnie w którym pomieszczeniu będzie leżał to i tak się nie zsynchonizuje. Wygląda na to, że te G to sobie z nas antenki robią ;)

 

                                                                              :)

Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Mój GW-M5610jf synchronizuje się tylko w 1 pokoju, przy oknie, akurat w sypialni, gdzie jest tylko łóżko. W pozostałych 2 pokojach i kuchni nie chce się synchronizować. 

 

 Na którą stronę świata wychodzi to okno ?


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach, czy RC masz ustawione na ON czy OFF.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.