Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaszzt

"Orientalny" dylemat w kwestii divera.

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Sprawa przedstawia się następująco - chodzi o wybór między:

 

1. Ray II. Przeładny zegarek, w słusznym rozmiarzy (choć 40mm byłoby idealnie). Pomijając barokowe logo i tę obrzydliwy zestaw daty i nazwy dnia, widzę ten zegarek z szafirowym wypukłym szkłem i ceramicznym bezelem. Zachcianki generują koszty, ale akceptowalne przeze mnie, do tego dochodzi kwestia szczelności po wymianie szkła, no i tego, kto mi to w Krakowie poczyni ?!

 

2. RA-EL002 drugi zawodnik. Ten ma szafir, lepszy mechanizm i choć jest większy, jest jakiś taki "kształtny".

 

Ceny Raya po modyfikacjach i RA-EL będą podobne, naturalnie sprowadzając z DFI albo innego CW. Nurka z komplikacją nie ma, wyprzedany i ciekawy jestem ile czasu może potrwać ich ponowny "stock". 

Nadgarstek (rozmiar) przyjmie oba zegarki, obydwa są ładne, do jakości raczej nie można się czepiać. Głowny problem, to czy kupić Raya i kombinować, zrobić z niego zegar taki, jakim chcę go widzieć czy walić "jak w dym" w tego stosunkowo nowego divera.....

Miałem mako, big mako, OS-y. Nigdy nie miałem Raya a to właśnie ten zegar w dalszym ciągu budzi zdrowe emocje...

 

Nie oczekuję recepty na zadowolenie, tylko choć kilka uwag od użytkowników. Pomożecie Towarzysze ?

Aha, jeszcze jedno, mieszkam w Krakowie - gdzie mógłbym jednego i drugiego na łapsko założyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak go zwą

Co konkretnie chcesz zmieniać w Ray'u?

Ok widzę...

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Mam Ray ( w wersji niebieskiej i pomarańczowej) i Mako III czerwony i zielony oraz Triotna niebieskiego.. każdy jest z nich jest świetny i nie zamieniłbym na nic innego choć może w pomarnczce zmieniłbym naCoin bezel żeby zyskał na wysokości.... Jeśli irytuje Cię podwójna data to bierz tritona choć jest ogólnie większy to świetnie się prezentuje i jest taki "napakowany"

 

Ja go wziąłem bo lubię jak data jest na innej niż 3 pozycji

 

Tu u mnie na nadgarstku i Ray i Triton dla porównaniae1b911eee9633e9e4b74ee8f46a81b98.jpg9fbcf372e075889b90b8b5f369c5e591.jpg1debe5c289d633b890d05027c3b0396d.jpg9e6618f4483e883a3d10932a9d864fb8.jpg

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ray jest zgrabniejszy, co ich podkusiło na te daydate, to psuje tarczę. Moim zdaniem Orient powinien być konsekwentny i wypuścić raya 3 z szafirem i tylko datą, taki trochę "premium" by zrobili jak w mako 3. Co do tritona to jest trochę przeładowany na tarczy, ale jest czytelny, jakoś to wszystko w nim "gra".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rayu nie podoba mi się bezel. Znaczy te "wypustki" srebrne.

 

Z tej dwójki tylko Triton. Rezerwa jest super.

I chyba lepiej świeci.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rayu nie podoba mi się bezel. Znaczy te "wypustki" srebrne.

 

Z tej dwójki tylko Triton. Rezerwa jest super.

I chyba lepiej świeci.

Fakt faktem w Ray'u chwyt bezela jest taki sobie za koronka jest o wiele lepiej spasowana i dobrze spina się z gwintem czego nie można powiedzieć ani o nowych Mako III ani Tritonie.

 

 

Luba pewno jeśli miałoby coś być przerabiane i wejść w poziom nowego innego to lepiej kupić w tym przypadku Tritona.

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Triton, mimo, że jest "upakowany" na tarczy, większy od raya i ma dziwny kształt to.......jest bardzo harmonijnym i spójnym projektem - moim zdaniem oczywiście. Z jednej strony odwołuje sie do toolwatcha (power reserve, umiejscowienie koronki) , z drugiej jest taki "elegancki", bardziej niż divery seiko.

Czekam na Tritona niebieskiego na Dutyfreeisland (oczyiście teraz out of stock), po bandyckiej polskiej cenie (ponad 100% więcej) nie kupię.

Dzięki za opinie, napiszcie jeszcze tylko, na ile ten zegarek jest wygodny, na średniej wielkości nadgarstku ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Timea za 1300 bodajże

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

O tu https://www.timea.pl/orient-automatik-diver-ra-el0002l00b.html?utm_source=shopalike.pl&utm_medium=shopalike&utm_campaign=shopalike-pl-orient-automatik-diver-ra-el0002l00b

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na Timea za 1300 bodajże

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

O tu https://www.timea.pl/orient-automatik-diver-ra-el0002l00b.html?utm_source=shopalike.pl&utm_medium=shopalike&utm_campaign=shopalike-pl-orient-automatik-diver-ra-el0002l00b

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

 

Faktycznie, napisz o co biega z tym sklepem. Jacyś słowacy z Bratysławy bodajże, ceny niskie, opisy i specyfikacja zegarków tragiczne. Sprawdzeni są ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda to tak że zamawiasz i czekasz ok 2 -3 tyg i przyjeżdża kurier DPD za pobraniem. W międzyczasie dzwoniła pani z Warszawy (tak się wyświetliło na kom) że zegarek będzie tego a tego. Ogólnie zero problemów tylko że zamawiasz i czekasz. Był chyba wątek o tym sklepie tu na forum.

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

 

 

Nawet u kuriera karta płaciłem :-D

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, napisz o co biega z tym sklepem. Jacyś słowacy z Bratysławy bodajże, ceny niskie, opisy i specyfikacja zegarków tragiczne. Sprawdzeni są ?

I jak? Kupiłeś?

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.