Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
SebaZ74

Orient Triton RA-EL0002L00B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Proszę jeśli ktoś się orientuje o podanie jaki mechanizm siedzi w moim zegarku, czy jest to 40N5A jak podaje producent? dziwi mnie to, że sprawdzając właśnie rezerwę chodu, zegarek chodzi już przeszło 45h a podają 40h?, dziękuję serdecznie.

 

post-109574-0-98337000-1570546672_thumb.jpg

 

post-109574-0-46021300-1570546733_thumb.jpg

 

post-109574-0-53178000-1570546771_thumb.jpg

Edytowane przez SebaZ74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często w mechanizmach podaje się mniejszy zakres godzin. To nowy zegarek i tak go otworzyłeś, żeby zobaczyć mechanizm? Straciłeś trochę szczelności teraz pewnie

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź :) byłem z nim u zegarmistrza, otworzył go, bo mi paproszki przeszkadzały :) przy okazji zrobiłem fotkę, sprawdzał później szczelność, mówił że trzyma dobrze :) po niecałych dwóch dniach ok. 20s różnicy, nie wiem czy to dobrze, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sek na 2 dni. Jedni powiedzą ,że to dobrze , drudzy się potną z żalu  :ph34r:

 

Moje Seiko robi średnio ca 7s/24h. Nie narzekam , nie zachwalam . Jest OK.


 

Można rzec ...w normie  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że jak byleś u majstra, że go nie wyregulował. Chodziłby Ci teraz pewnie ze dwa razy lepiej.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orenty przeważnie chodzą dłużej niż podaje specyfikacja. Po prostu nie przeginają.

Zarówno w Tritonie, M Force, czy Ray zawsze kręcił się dłużej niż w instrukcji.

 

Może troche poeksperymentuj i poodkładaj go w różnych pozycjach na noc.

Mój Tritom leżąc na płasko troche przyspiesza. Wiec raz na jakis czas układam go na godz "9" - wtedy zwalnia, i bilansuje sie na "0"

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie za pomoc :), może faktycznie "poobracam" go trochę :), mogłem go dać do regulacji, jednak jak pamiętam wtedy miał malutką odchyłkę bodajże 8s na 2 doby, poza tym bałem się, że się coś schrzani :)

Edytowane przez SebaZ74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc tam nie ma co schrzanić przy takiej regulacji.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ktoś spotkał się z niecentrowaniem wskazówki minutowej i godzinowej np w momencie godziny 12? Wygląda jakby ta wskazówka godzinowa była trochę do przodu? W czarnym Tritonie kumpla to zaobserwowałem. Da się to naprawić ewentualnie?

 

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez foty ciężko ocenić.

Mogą być źle założone wskazówki. Wówczas da się.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy pomysł aby w czarnym tritonie wymienić wkładkę bezela na czerwoną jak to jest w nowym big Mako tudzież kano...

 

Co w ogóle sadzicie o tym pomyśle? No i najważniejsze gdzie w tym celu uderzyć? Znalazłem oferty już zmodowanych całych zegarków ale nie natknąłem się na pojedyncze wkładki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy pomysł aby w czarnym tritonie wymienić wkładkę bezela na czerwoną jak to jest w nowym big Mako tudzież kano...

 

Co w ogóle sadzicie o tym pomyśle? No i najważniejsze gdzie w tym celu uderzyć? Znalazłem oferty już zmodowanych całych zegarków ale nie natknąłem się na pojedyncze wkładki....

A podrzucisz zdjecie jak to wygląda po modzie?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest ofertą zmodowanych zegarków z bezelem a'la pepsi... A mi chodziło czerwoną matowa wkładkę jak w Kano fc70792c64e23a05e683d44705587124.jpg3d634ba2f2a74bd8b2d0c0e6856d3c4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie jest ofertą zmodowanych zegarków z bezelem a'la pepsi... A mi chodziło czerwoną matowa wkładkę jak w Kano

 

Czyli taką całą czerwoną, pokićkało mi się, że chodzi o pepsi. A widziałeś pomiary i szerokości tych wkładek? porównałeś?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie...nie mam za bardzo pojecia co potrzeba

 

Jeżeli chcesz to robić sam to musisz pomierzyć inserty - ten co masz i ten, który chcesz. Dokładnie to zrobić. Potem najlepiej po nabyciu insertu, zdjąć bezel, wyjąć aktualny insert - oczywiście ostrożnie - i wyczyścić metal z kleju. Nowy insert najlepiej będzie z tego co wiem przyczepić contact cementem, można pokusić się o Bezel Ring Adhesive, ale ten pierwszy daje większe możliwości manewrowania, a potem dużo łatwiej zdjąć. Musisz zerknąć na jakiejkolwiek filmiki z modowaniem np SKX tam zobaczysz procedurę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem czy yobokies nie robi ale nie wiedziałem nic..

No i LCBI z USA ale tam tylko te gotowe kody Tritona byly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem czy yobokies nie robi ale nie wiedziałem nic..

No i LCBI z USA ale tam tylko te gotowe kody Tritona byly

 

A weź napisz do LCBI czy nie mają samego insertu. Tam samo spróbuj do One Second Closer na FB. To polska firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to LCBI specjalizuje się w insertach szklanych z lumą jeśli mnie pamięć nie myli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc kolegę który chce wymienić insert bezela w tritonie a mianowicie dokładne wymiary zew i wew ringu insertu. Mam zamiar zakupić taki zegarek z tzw. Drugiej ręki ale ma porysowany insert.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym osobiście się tymi przetarciami nie przejmował... wymiarów nie mierzyłem hi na razie wszyscy do których pisałem mnie olali.. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.