Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Magazyn Zegarki Club

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Identyfikacja zegara

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 jak666

jak666
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2019 - 18:48

Witam wszystkich. Wpadł mi w ręce stary zegar ścienny ze startym już napisem na tarczy LA ROI A PARIS. Zegar nakręca się i mechanizm ładnie wszystko działa, skrzynia wygląda na po konserwacji. Moje pytanie jest odnośnie identyfikacji tego zegara i mechanizmu, z którego roku mogą pochodzić? na mechanizmie znalazłem napis chyba DRGM. Na skrzynce brak sygnatur. Zastanawiam się czy ma on jakąś wartość i czy jest to oryginał czy jakiś składak. Proszę o wszystkie możliwe informacje. 

Załączone miniatury

• DSC07689.JPG
  • DSC07696.JPG
  • DSC07699.JPG
  • DSC07709.JPG
  • DSC07710.JPG
  • DSC07711.JPG
  • DSC07701.JPG

Użytkownik jak666 edytował ten post 09 październik 2019 - 18:50

• 0

#2 luks

luks
  • Użytkownik
  • 429 postów

Napisano 09 październik 2019 - 19:17

ze zdjęć widać że to wtórna skrzynia wieszak przykręcony jest na 2 lub 3 wkręty przydały by się zdjęcia mechanizmu

• 0

#3 bajmar

bajmar
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 09 październik 2019 - 21:27

Wszystko ma jakąś wartość. Polecam przeczytać regulamin. Wygląda na FMS'a lub Kienzlego. Być może misz masz. Skrzynia tak jak pisał kolega wyżej. Zdjęcia tylnej płyty mechanizmu ułatwiłyby sprawę.
  • 0

#4 Yahagi

Yahagi
  • Nowy Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 09 październik 2019 - 23:16

Zbyt wiele nie widać, ale wydaje mi się, że to co można dostrzec - na Kienzle wskazuje. Mechanizmy FMS ażurowy miały troszkę inne 'nóżki'. Sam jestem ciekaw jak pod tarczą wygląda... 

• 0

#5 jak666

jak666
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 11 październik 2019 - 20:07

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać.

Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać, a widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Użytkownik jak666 edytował ten post 11 październik 2019 - 21:23

• 0

#6 mechanik

mechanik
  • Użytkownik
  • 1569 postów

Napisano 11 październik 2019 - 20:25

Wystaw od 1 zł i rynek Ci wyceni.....

• 0

#7 bajmar

bajmar
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 11 październik 2019 - 20:40

Jak666 zalecam przeczytać regulamin :)
  • 0

#8 Anansi

Anansi
  • Użytkownik
  • 314 postów

Napisano 11 październik 2019 - 20:42

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać. Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać.

Czy moglibyście określić jego przybliżoną wartość?, bo widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Zgrzewka piwa z Biedronki :) Naruszę regulamin, ale trudno...

• 1

#9 Yahagi

Yahagi
  • Nowy Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 11 październik 2019 - 21:45

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać.

Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać, a widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Te 2 boczne (takie gałki :)) trzeba odkręcić ... i mechanizm będzie się dało do przodu wysunąć. 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych