Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jak666

Identyfikacja zegara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wpadł mi w ręce stary zegar ścienny ze startym już napisem na tarczy LA ROI A PARIS. Zegar nakręca się i mechanizm ładnie wszystko działa, skrzynia wygląda na po konserwacji. Moje pytanie jest odnośnie identyfikacji tego zegara i mechanizmu, z którego roku mogą pochodzić? na mechanizmie znalazłem napis chyba DRGM. Na skrzynce brak sygnatur. Zastanawiam się czy ma on jakąś wartość i czy jest to oryginał czy jakiś składak. Proszę o wszystkie możliwe informacje. 

post-110767-0-76707800-1570643191_thumb.jpg

post-110767-0-56529300-1570643211_thumb.jpg

post-110767-0-04603400-1570643248_thumb.jpg

post-110767-0-96693100-1570643257_thumb.jpg

post-110767-0-94827000-1570643267_thumb.jpg

post-110767-0-19666900-1570643323_thumb.jpg

post-110767-0-11834400-1570643335_thumb.jpg

Edytowane przez jak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęć widać że to wtórna skrzynia wieszak przykręcony jest na 2 lub 3 wkręty przydały by się zdjęcia mechanizmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma jakąś wartość. Polecam przeczytać regulamin. Wygląda na FMS'a lub Kienzlego. Być może misz masz. Skrzynia tak jak pisał kolega wyżej. Zdjęcia tylnej płyty mechanizmu ułatwiłyby sprawę.


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wiele nie widać, ale wydaje mi się, że to co można dostrzec - na Kienzle wskazuje. Mechanizmy FMS ażurowy miały troszkę inne 'nóżki'. Sam jestem ciekaw jak pod tarczą wygląda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać.

Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać, a widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Edytowane przez jak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać. Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać.

Czy moglibyście określić jego przybliżoną wartość?, bo widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

 

Zgrzewka piwa z Biedronki :) Naruszę regulamin, ale trudno...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Mechanizm widzę, że jest przykręcony na 4 śruby do skrzyni w tym dwie pod tarczą i ciężko się dostać.

Ze względu na to, że nie mam warunków na trzymanie go, zegar planuję sprzedać, a widzę że przedziały cenowe na portalach są bardzo różne...    

Te 2 boczne (takie gałki :)) trzeba odkręcić ... i mechanizm będzie się dało do przodu wysunąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.