Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Mały kwarcowy diver

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 tomaszzt

tomaszzt
  • Użytkownik
  • 376 postów

Napisano 17 październik 2019 - 10:34

Dorian - oczywista oczywistość ???? Niemal wszystkie vintage divery były małe, nawet Panerai ma swoją 40tkę... Dlatego brakuje mi współczesnych, małych "nurków" w normalnych proporcjach, nie jak niektóre amfibie, 40mm i 15mm grubości
  • 0

#22 GTB

GTB

Tomek

• Użytkownik
  • 582 postów

Napisano 18 październik 2019 - 07:06

Drążąc temat dalej natrafiłem na markę Momentum - Co to jest? Warte zainteresowania? Mało info w necie poza tym , że firma z Kanady wchodząca w skład St. Moritz Watch Corp.
W ofercie mają dwa divery poniżej 40mm :
https://www.momentum...ts/m-ocean-38mm
https://www.momentum...ght-splash-38mm
  • 0

#23 tomaszzt

tomaszzt
  • Użytkownik
  • 376 postów

Napisano 18 październik 2019 - 20:31

Stary, z całym szacunkiem, ale wyglądają jak najtańsze chińczyki z alli. Ponadto wchodzę na ich stronę, bo chcę się dowiedzieć, jakie to kwarcowe serce w środku....i dowiedziałem się, że "3-5 Year Battery Life"  ;)  Ja myślę o tej Albie

• 0

#24 GTB

GTB

Tomek

• Użytkownik
  • 582 postów

Napisano 19 październik 2019 - 07:37

Wygląd rzeczywiście może wydawać się nieco kontrowersyjny , szczególnie ze względu na mnogość wersji kolorystycznych co może się kojarzyć z produktami typowo modowymi. Co do braku info na stronie odnośnie zamontowanych bebechów to w sumie nic nowego , sporo marek (tych z "wyższej półki" też) często o tym nie informuje lub ukrywa to gdzieś w czeluściach manuali w pdf.
Dla chcącego nic trudno jak się trochę poszpera to da się znaleźć , w tych Momentum sieci Epson VX32.
Póki co Alba najbardziej mi leży (w drugiej kolejności Davosa) aczkolwiek chciałbym jak najdokładniej rozeznać rynek i wybrać egzemplarz najbardziej trafiający w moje gusta tym bardziej , że modele spełniające założone kryteria nie leżą na pułkach sklepowych tylko w głównej mierze są do ściągnięcia z dość odległych krańców świata a takie zabiegi (i dodatkowe koszty) dla samego "pomacania" nie bardzo mi się uśmiechają.
  • 0

#25 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3218 postów

Napisano 19 październik 2019 - 09:00

Citizen z serii bn0100 tzw excalibur. Meski to bodaj 39 mm a damski 36.
  • 0

#26 GTB

GTB

Tomek

• Użytkownik
  • 582 postów

Napisano 19 październik 2019 - 11:40

BN0100 mimo papierowych 41mm sprawia wrażenie większego , w tym tygodniu miałem okazję go przymierzyć i na moim nadgarstku wygląda podobnie jak Casio MDV-106.
Jego damska odmiana (nie miałbym oporu nosić "babskiego" zegarka) EP6040 wygląda bardzo obiecującą szkoda tylko , że z dostępnością kiepsko.
  • 0

#27 GTB

GTB

Tomek

• Użytkownik
  • 582 postów

Napisano 04 listopad 2019 - 19:37

Jako że zakup jeszcze nie dokonany (faworytem wciaż jest Alba) nadal przeglądam czeluścia internetu , natknąłem się na włoszczyznę - Breil Manta TW1272 (rozmiar 40 , Miyota GN10). Model z przed paru lat ale to tak jak wszystkie w porządnym rozmiarze. Marka zada nie urywa ale na fotkach wygląda całkiem przyzwoicie , stylistycznie mocno nawiązuje do Squale (foty z neta). Do wzięcia nowa za mniej niż 300PLN. Warto się w to pchać ?
19-24-19-27bcf0dc4f77b0c544cb3c31e96f.jpg 19-24-39-69e64fac4ce9989de19ba993609e.jpg 19-24-58-20d5ed094e05838a55e133aa9e55.jpg
  • 0

#28 johndeacon

johndeacon
  • Użytkownik
  • 1425 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 11:51

Pewnie ze warto. Przyzwoita jakość, jak za taką kasę. Skoro ludzie noszą zegarki pokroju Parnis, Cadisen itp to dlaczego nie przyzwoity włoski zegarek?
  • 0

#29 GTB

GTB

Tomek

• Użytkownik
  • 582 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 12:39

Zobaczymy co to warto bo kupiłem. Przy tej cenie to warto dla samego obmacania tym bardziej , że stylistycznie trafia w moje gusta. Bransoleta trochę nie za specjalna ale to najwyżej jakąś skórkę vintage się założy.

Użytkownik GTB edytował ten post 05 listopad 2019 - 12:40

• 0

#30 nononame

nononame
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 13:47

Też szukałem kwarcaka na kajdanie na nadgarstek 16,5 cm. Przeglądnąłem masę pokemonów od Japończyków. Wszystko przekombinowane. W końcu zacząłem oglądać szwajcarskie. Jak gabaryt ok, to fatalna tarcza, albo cygańska, oczojebna bransoleta. Nurków nie brałem pod uwagę, a skończyło się na Certinie DS Action Precidrive ze świetną satynowaną bransą, z przedłużką na upalne dni. Niestety jak zwykle przepłaciłem 1800PLN. Przez chwilę wahałem się nad DS Rokie, udającym trochę conquesta, ale ten wielki datownik mnie odrzucał, bo leży fajnie, a cena 930 PLN całkiem spoko.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych