Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
xprox3000

Submariner

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach wygląda moim zdaniem obiecująco, nie widzę nic bardzo niepokojącego.

Można się skupić trochę na cyklopie i datowniku, tj zaprezentuj inne cyfry datownika, cyklopy czasem różnie przybliżają i jest to dość znany problem oryginalnych Rolexów, więc na tym bym się nie opierał.

Do tego wrzuć zdjęcia zapięcia rozpiętego i grawerów na nim.
Pamiętaj jednak, że podróbki Submarinera potrafią być naprawdę świetnie wykonane, bardzo ciężkie do odróżnienia, więc kieruj się kilkoma zasadami.
Jeśli kupujesz ze sklepu to bierz paragon lub rachunek, od osoby prywatnej większa czujność (możecie spisać umowę kupna sprzedaży zapłacić PCC i jakby coś masz papier i kartę przetargową w sądzie).

Cena nie może być za niska tj. minimum 30-35 tysięcy złotych.

Oczywiście warto pójść do zegarmistrza, ale takiego który zna mechanizm 3135 Rolexa, a nie takiego co widział tylko Poljota na oczy.

Nie napisałeś czy są jakieś papiery, pudełka, zawieszki itp, jeśli tak to tez je zaprezentuj wtedy może to rozwiać wątpliwości.

 

Powodzenia w wyborze.

Edytowane przez tropik79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mechanizmu by mocno pomogło.

Rozumiem, że masz go w ręce, ale nie masz jak rozkręcić?

 

Bez tego możesz wpisać w Google:

 

Review of ZZF New Sub 116610 LN and Comparison vs. Gen, ARF, Noob and Nail (PART I)

 

Potem

 

Review of ZZF New Sub 116610 LN and Comparison vs. Gen, ARF, Noob and Nail (PART II)

 

I jechać z porównaniem detali zewnętrznych.

 

Taka szczelina między end linkiem a koperta to typowe dla suba?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

To jest fejk. Tarcza, wskazówki, bezel, szkiełko i zapięcie nie są oryginalne.

Jak zabierzesz na otwarcie do zegarmistrza to obstawiam, że w środku jest azjatycki klon 3135.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły zegarmistrz może się nabrać, jak zobaczy klona. Jak będzie sprawdzał, niech zwróci uwagę na regulację balansu. W oryginale wygląda to tak:

 

fbkOdkq.jpg

 

 

W podróbce klasycznie:

 

e4574ce7ff5be82518e9da0714e5b4b1.png


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zdjęcie mechanizmu zegarka o który pytasz, to jak pisał kolega powyżej, masz "roleksa" z chińskim werkiem.

Edytowane przez emzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs jednoznacznie. Sam rozkręciles, czy zegarmistrz? Jeśli zegarmistrz to co powiedział?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie,

 

Rozkręcił go sprzedający dlatego wolałem najpierw zapytać na forum, żeby nie tracić czasu na wizytę u zegarmistrza.

 

Temat można zamknąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ile chciał za niego?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam, ale mnie rzuciły się w oczy matowe indeksy, raczej bisłe złoto nie pokrywa się patyną, choć też nie wiem czy zawsze było stosowane.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazany fake to to kolejny poziom zaawansowania podróbek po roleksach z mechanizmami ETY. Poprawiono już w nich bezel (kształt frezów, głębokość wypełnienia cyfr na bezelu oraz "klik") zmieniono na prawie identyczny grawer na bransolecie i poprawiono jeszcze kilka szczegółów. Będzie coraz trudniej rozpoznawać oryginał. Jak na razie mechanizm daje jeszcze szanse rozpoznania. Smutne. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Obecnie chyba jedyne miejsce, żeby kupić oryginał to AD lub dobry znajomy. Choć z tym drugim różnie bywa. :(


film z horology house pokazuje w makro jednak duże niedociągnięcia w klonie - a ponoć to jedna z lepszych podróbek na rynku - od ARF, z najnowszą wersją klona: SH3135

 

kto jeszcze nie widział - polecam:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KzxXCznf0j0

Mając tylko fejka w ręce podejrzewam, że większość ludzi kupiła by go jako oryginał. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Obecnie chyba jedyne miejsce, żeby kupić oryginał to AD lub dobry znajomy. Choć z tym drugim różnie bywa. :(

Mając tylko fejka w ręce podejrzewam, że większość ludzi kupiła by go jako oryginał. :(

 

Z tego wszystkiego wynika, że trzeba przede wszystkim zaglądać do środka. Wykończenie fejkowego werku jest na ten moment dużo gorsze niż to, co oglądamy na zewnątrz. Tu gówniane fabryki zrobiły faktycznie spore postępy :(  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xprox3000 a jak zareagował właściciel na wieść o tym, że jego zegarek to nie Rolex tylko rolniks? Ciekaw jestem czy jego reakcja była adekwatna do straty jaką poniósł (zakładam, że on twierdził, że za niego zapłacił jak za oryginalny), czy raczej reakcja wskazywała na świadomość co sprzedaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mam tylko takie wrażenie, ale wydaje mi się, że zdjęcia wrzucone przez Xprox3000 są łudząco podobne (szczególnie palce i materiał w tle) do tych z tego ogłoszenia z 9 października, tylko w jego treści jest wyraźnie napisane, że to fejk. Zatem o co tu chodzi?

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-rolex-submariner-CID87-IDBKC5u.html#position=5&page=5

Edytowane przez ICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał wygląda niemalże identycznie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że to ten sam zegarek...


A cała ta historia robi się trochę dziwna B)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej tych zabiegów okoliczności w tematach Rolexowych.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.