Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
TomKus

Prośba w doradztwie automatyczego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz budżet? automatyczne zegarki z założenia nie będą dokładne.

z dokładnością wiem jak jest, oby odchyłka dobowa nie była większa jak 15 sekund max, budżet około 2600 - 3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie wymienione przez Ciebie marki są na podobnym poziomie.

SPB053J1 ostatnio miałem - jest na 6R15, nie 4R36, co powinno poprawić jego dokładność i z Seiko w tym budżecie bym właśnie szukał zegarków na tym mechanizmie.

Glycine powinieneś znaleźć trochę taniej niż założony budżet.

warto też popatrzeć na Orienta (seria Star), Alpinę, Eternę - fajne marki, mniej popularne od np. Tissota, który oczywiście nie jest złym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie wymienione przez Ciebie marki są na podobnym poziomie.

SPB053J1 ostatnio miałem - jest na 6R15, nie 4R36, co powinno poprawić jego dokładność i z Seiko w tym budżecie bym właśnie szukał zegarków na tym mechanizmie.

Glycine powinieneś znaleźć trochę taniej niż założony budżet.

warto też popatrzeć na Orienta (seria Star), Alpinę, Eternę - fajne marki, mniej popularne od np. Tissota, który oczywiście nie jest złym wyborem.

czyli nie polecasz 4R36?, Eta 2824 elabore czy 6R15 seiko? i styl sportowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie twierdzę, że "nie polecam". jest to po prostu mechanizm (w założeniu) mniej dokładny niż 6R15, choć praktyka nie zawsze to potwierdza.

na 4R36 jest wiele fajnych zegarków (np. Samurai, Turtle, Monster) i możesz je nabyć do 2000zł, a część jeszcze taniej.

 

Eta 2824 elabore czy 6R15 seiko? znajdziesz zapewne tylu samo zwolenników i przeciwników obu rozwiązać, co oznacza że są zbliżone. 6R15 ma 50h rezerwy chodu czyli więcej niż 2824.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój budżet pozwala już kupić fajny zegarek i w moim odczuciu każdy sugerowany jest fajny i porządny. Zastanów się, który Ci się bardziej podoba. 

 

Jeżeli myślisz o Glycine szukaj na dropach, stracisz trochę czasu na czekanie ale wynagrodzi Ci to mniej więcej połowa ceny jak u nas, nawet z opłatami celnymi. 

 

https://drop.com/watches/drops - zobacz jakie teraz są i jakie były.

 

Ja kupiłem np. na Dropie dwa Glycine i jestem bardzo zadowolony. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję przed podobnym wyborem i odrzuciłem Glycine. Niestety ale firma została kupiona przez Invicte i podobno nie wyszło jej to na dobre. Mnie odrzuciły nadrukowane indeksy na tarczy, wygląda to biednie :/

Jeśli chodzi o zakup to rzeczywiście można kupić za grosze w porównaniu do cen w Polsce.

 

Ostatnio zainteresowałem się Mido - robią tylko automaty, wszystko na etach, wiele wersji zegarków COSC co potwierdza czwarte miejsce jeśli chodzi o ilość wypuszczonych zegarków z certyfikatem - to świetny wynik przy tak małej dostępności i co za tym idzie sprzedaży. Wydaje mi się, że w grupie Swatch marka jest wyżej pozycjonowana niż Certina. Na zdjęciach wyglądają świetnie ale niestety zegarki niedostępne w PL więc ciężko podjąć decyzję.

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam stoję przed podobnym wyborem i odrzuciłem Glycine. Niestety ale firma została kupiona przez Invicte i podobno nie wyszło jej to na dobre.

 

Podobno nie wyszło jej to na dobre...

Podobno 5G szkodzi.

 

 

Witam wszystkich serdecznie

Zwracam się z prośbą w wyborze automatu sportowego ( posiadam już kwarca garniturowego)  z poniższych linków.

 

Tissot i Seiko są bardzo zwyczajne, Davosa z kolei nieco za bardzo wymyślna.

Glycine, Edox, Epos.

Według mojego gustu - bo tu różnice chyba tylko estetyczne - Edox albo GL0087

 

Glycine teraz można znaleźć w dobrej cenie.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej analizie wybór padł na:

https://www.chrono24.pl/mido/ocean-star--id12414157.htm

 

Lub Edoxa z tematu, nie wiem tylko jaką mają częstotliwość werki w tych zegarkach.

Davosa jeszcze w tym modelu:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-davosa-argonautic-lumis-t25-automatic-161-580-10

Modo w cenie około 2600

Edox 2000

Davosa 3000 i wiem jaki mechanizm, tylko nie podają dokładności chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po długiej analizie wybór padł na:

https://www.chrono24.pl/mido/ocean-star--id12414157.htm

 

Lub Edoxa z tematu, nie wiem tylko jaką mają częstotliwość werki w tych zegarkach.

Davosa jeszcze w tym modelu:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-davosa-argonautic-lumis-t25-automatic-161-580-10

Modo w cenie około 2600

Edox 2000

Davosa 3000 i wiem jaki mechanizm, tylko nie podają dokładności chodu.

Jeśli się zdecydujesz na Mido to będę wdzięczny za opinię

 

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

interesuje mnie częstotliwość chodu w Mido M0264304706100

Ok, już wiem 21600

 

     

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.