Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Kto wytłumaczy prostemu chłopu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 rink

rink
  • Użytkownik
  • 906 postów

Napisano 20 październik 2019 - 16:23

Mianowicie, problem jest taki, że na bazarku pojawiają się oferty gdzie podane są dwie ceny - do sprzedaży i do wymiany (ta jest wyższa). Dla mnie prostego (jak w tytule) cena to cena bez względu na rodzaj transakcji. Towar w końcu ten sam :). Mógłby ktoś w prosty sposób.
P.s. zagadnienie cen komercyjnych z "minionego okresu" jest mi znane (też z autopsji :) ) i trudno je odnieść do tej sytucji :).
  • 0

#2 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12185 postów

Napisano 20 październik 2019 - 16:27

To porste jak chcesz coś sprzedać to chcesz sprzedawać a przy zamianie masz więcej roboty aby pozbyć się zegarka z wymiany stąd też różnica w cenie.
  • 0

#3 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9759 postów

Napisano 20 październik 2019 - 16:28

No że weźmie od Ciebie Twojego gniota ale potem może się okazać że nie będzie mógł sprzedać w cenie za którą Ci go policzył to asekuracyjnie za swojego liczy więcej przy wymianie - tak na wszelki wypadek.

Sprzedając swojego od razu za gotówkę już się nie buja z towarem, wysyłkami itp.... a tak jeszcze Twojego gniota musi się pozbyć

Czas to pieniądz

• 0

#4 Lukas84

Lukas84
  • Użytkownik
  • 54 postów

Napisano 20 październik 2019 - 17:23

a ja stawiam, że jak ma się wymienić to tylko na lepszy :) 

po części rozumiem ale ja zwykle odpuszczam takie oferty, nie lubię kombinowania i dochodzenia wartości, są do tego serwisy, gdzie można sprawdzić ceny używek i tyle. 

• 0

#5 rink

rink
  • Użytkownik
  • 906 postów

Napisano 20 październik 2019 - 17:24

No to teraz wszystko jasne, a nie tylko 2x2 =4. Mądrych wypisów o psycho-filozofii bazarkowego biznesu to nie żal czytać. Dzięki. Człek się całe życie uczy :).
  • 0

#6 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1809 postów

Napisano 21 październik 2019 - 17:58

Ja dalej nie rozumiem.
Ktoś wystawia zegarek za np. 1000 przy sprzedaży, lub 1200 przy wymianie. Drugi patrzy, ma zegarek warty 500, normalnie sprzedawalby za 500, ale w tej sytuacji mówi, że swój ceni 700.

Przecież jeśli ktoś chce niższą średnią cenę rynkową to wiadomo, że ten z wymiany musi zaproponować podobnie atrakcyjną, bo inaczej nie dojdzie do transakcji, poza wyjątkowymi sytuacjami, gdy ktoś np. jest gotowy przeplacic za unikat.

Dobrze rozumuje?

Taka sytuacja z rozróżnieniem ceny sprzedaży /zamiany byłaby zrozumiała, tylko wtedy, gdy przedmioty miałyby skatalogowaną, dość ściśle określoną wartość, ale tak przecież nie jest.

Użytkownik StaryWilk edytował ten post 21 październik 2019 - 18:00

• 0

#7 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 21 październik 2019 - 18:03

Pytanie raczej skierowane do wystawiajacych z takimi cenami ale wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta - gotówka jest najbardziej płynna, czyli lepsza niż jakikolwiek jej ekwiwalent w towarze o tej samej wartości co cena dla płatności w gotówce.
  • 0

#8 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9759 postów

Napisano 21 październik 2019 - 18:13

Przyznam że też nie za bardzo kumam dla czego czasem cena jest wyższa o nawet 500zł

Jeśli sprzedaję i mam zegarek za 2000 a pojawi się gość z zegarkiem za 1000 którego chce dać w rozliczeniu to raczej jemu powinno się zaniżyć cenę - wezmę go od ciebie w rozliczeniu ale zamiast 1000 jak jest wart opuść na 800-900 abym miał w razie czego pole do manewru i odzyskał pełną kwotę za mój zegarek - w końcu to on chce kupić mój i pozbyć się swojego a ja robię łaskę i biorę od niego coś w rozliczeniu.

Normalnie Janusze same ku.... :lol: :lol: :lol:

• 2

#9 StaryWilk

StaryWilk
  • Użytkownik
  • 1809 postów

Napisano 21 październik 2019 - 19:57

A jakie jest uzasadnienie dla paragrafu, że na forum nie można "wyceniac" zegarków?
Pewnie była już dyskusja. Może link albo tutaj... ?
  • 0

#10 mieczus

mieczus
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 21 październik 2019 - 21:11

Sprawa jest bardzo prosta... Chcesz sprzedać zegarek za 1000 i ktoś chce sprzedać inny zegarek za 1000, ale obaj ustawiacie cenę na 1200 i tak po wymianie zegarka wartego 1000 dostajecie zegarek za 1200, czyli każdy jest 200 do przodu... A gdyby tak cenę wymiany ustawić na 2000... :D

Użytkownik mieczus edytował ten post 21 październik 2019 - 21:12

• 2

#11 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4492 postów

Napisano 21 październik 2019 - 21:55

to trochę jak w kawale

Sprzedam psa za milion złotych!

Ludzie się śmiali, pukali w czoło. Jeden zainteresowany się jednak zgłosił.

- Psa już nie ma - oświadczył autor ogłoszenia.

- Sprzedał pan psa za milion??!! - wykrzyknął interesant.

- Nie. Zamieniłem go na dwa koty po pół miliona  - odparł z dumą handlarz żywym towarem.

• 0

#12 rink

rink
  • Użytkownik
  • 906 postów

Napisano 22 październik 2019 - 09:44

to trochę jak w kawale

Ale jak na wymianę to pies musiał być przynajmniej za  milion dwieście, a koty po sześćset.  :)

• 0

#13 mieczus

mieczus
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 22 październik 2019 - 18:47

Ważne żeby każdy był szczęśliwy :)
  • 0

#14 Balansujący Na Osi

Balansujący Na Osi
  • Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 22 październik 2019 - 21:44

I to jest właściwe podsumowanie.

Przecież niezależnie od tego jak ktoś wycenia, czy gotówka czy zamiana jak dochodzi do transakcji to najczęściej dobrowolnie, więc obydwie strony powinny być zadowolone.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych