Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Automat na bransolecie do 2000 zł

Proszę o pomoc w wyborze zegarka z napędem automatycznym na bransolecie do 2000 zł 2000zł Orient Seiko Bransoleta Automat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 karollorak

karollorak
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 24 październik 2019 - 14:30

Dzień dobry Forumowicze,

to mój pierwszy wpis na forum.

Od ok. 2 lat jestem posiadaczem Tissota Couturier GMT o symbolu T035.439.16.031.00. Generalnie z zegarka jestem zadowolony, niestety praktycznie nie noszę go latem ze względu na dojazdy rowerem do pracy, a w konsekwencji skórzany pasek mokry od potu. Ostatnio pasek w zegarku wymieniłem na czarny, chciałbym zostawić go do garnituru, a na co dzień kupić nowy.

Chciałbym kupić pierwszy zegarek z mechanizmem automatycznym, tym razem na bransolecie. Tarcza preferowana w ciemnym kolorze. Cena maksymalnie do 2000zł, ale wolałbym wydać mniej.

Bardzo podoba mi się Orient RA-AR0003L10B, poniżej wstawiam zdjęcie. Czy ktoś widział rzeczony zegarek na żywo? Czy ktoś może coś powiedzieć o mechanizmie zastosowanym w zegarku? Czy jest wart swojej ceny? Bardzo mi się podoba, niestety nie potrafię go znaleźć w żadnym sklepie stacjonarnym w Poznaniu, dlatego zależy mi na opiniach. Proszę też o propozycje alternatyw w założonym przedziale cenowym.

Z góry dziekuję smile.png

zegarek-meski-orient-automatic-classic-r

• 0

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18434 postów

Napisano 24 październik 2019 - 15:19

W mojej ocenie lepszym wyborem w tym budżecie będzie taki OS. Orient Star to wyższa, lepiej wykonana linia Orienta. 

Załączone miniatury

• orient-star-automatic-black-dial-mens-watch-re-au0004b00b--.jpg

• 0

#3 rafi87

rafi87
  • Użytkownik
  • 1584 postów

Napisano 24 październik 2019 - 15:51

Do 2000 steinhart :) https://steinhart-ze...CEAN-1-BLACK/19

hfjhfkjhkjf0.png

• 0

#4 KapitanMagellan

KapitanMagellan
  • Użytkownik
  • 230 postów

Napisano 25 październik 2019 - 17:28

Ten orient ma kiepskie wykonanie tarczy. Ja bym ci polecił tzw. must have czyli Orient Ray niebieski. Bardzo staranne wykonanie. Resztę przeznacz na kolejny zegarek albo masaż tajski 2 razy w tygodniu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
  • 0

#5 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 790 postów

Napisano 25 październik 2019 - 21:41

Generalnie z zegarka jestem zadowolony, niestety praktycznie nie noszę go latem ze względu na dojazdy rowerem do pracy, a w konsekwencji skórzany pasek mokry od potu.

Jazda na rowerze to nie tylko mokry pasek, ale również wstrząsy źle wpływające na zegarek. W zależności od stylu jazdy (resorowany holender trzymany dwoma paluszkami po asfaltowych ścieżkach rowerowych vs. kurczowo trzymany góral po bruku i wykrotach) rozważ kupno zegarka kwarcowego.

Bardzo podoba mi się Orient RA-AR0003L10B, poniżej wstawiam zdjęcie [...] Czy jest wart swojej ceny?

Zegarek wart jest tyle, ile za niego chcesz zapłacić. ~ 1000 PLN? Ja bym tyle nie dał.

Jeśli zegarek mechaniczny ze sportowym zacięciem, to jednak poszukałbym wśród oferty Certiny. Oni trenują DS - double security - od ponad półwiecza i są w tym dobrzy :) 

• 0

#6 Ulysses

Ulysses
  • Nowy Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 26 październik 2019 - 18:44

W tej cenie, na bransolecie i z ciemną tarczą - tylko Certina DS1.

bc53dc1e4e73fd10022f403f9d819d8a.jpg

Użytkownik Ulysses edytował ten post 26 październik 2019 - 18:46

• 0

#7 karollorak

karollorak
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 27 październik 2019 - 14:02

Bardzo dziękuję za odzew. Chyba faktycznie zainteresuje się ofertą Certiny. Zastanawiam się nad zwiększeniem budżetu i zrezygnowaniem z ciemnej tarczy bo bardzo spodobała mi się DS-1 na meshu.

https://images.app.g...UUfoT5LoF1pPib6

Muszę pooglądać na żywo, wtedy coś może postanowię

Użytkownik karollorak edytował ten post 27 październik 2019 - 14:09

• 0

#8 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 4428 postów

Napisano 27 październik 2019 - 14:36

Certina DS-1, bardzo dobry wybór  :)

• 0

#9 Krzysztoh

Krzysztoh
  • Nowy Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 18:51

Glycine Combat Sub, Certina DS-1, Seiko Sumo lub Zółw lub jakiś fajny mikrobrand.. do 2000 jest pełno możliwości. Zawsze możesz polować na bazarku na pełne nowe zestawy, ale zawsze lepiej przymierzyć w salonie. 

• 0

#10 cezary1976

cezary1976
  • Nowy Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 20:16

Tak jak pisze Zeno - nie polecam jeździć rowerem z automatem. Proponuje jeden zegarek w pracy, a drugi w domu. Sam stosuje...
  • 0

#11 karollorak

karollorak
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 22:11

Dziękuję za wszystkie sugestie. Decyzję już podjąłem, budżet został zwiększony, teraz już tylko muszę dozbierać.

Zdecydowałem się na Certinę DS-1 Big Date Special Edition, moja miłość od pierwszego włożenia tongue.png. Już obejrzana, przymierzona, teraz jeszcze tylko dozbierać trzeba wink.png

certina-ds1bigdate-xristshot-passionhorl

Jeśli chodzi o jazdę na rowerze, to chyba kupię sobie jakieś Casio na gumowym pasku i w nim będę jeździł.

• 0

#12 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3218 postów

Napisano 08 listopad 2019 - 22:22

Brdziesz ja nosic tak jak na foto?
  • 0

#13 karollorak

karollorak
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 10:37

Jeśli chodzi o to, że na ręce i to lewej, to tak. :)
Jeśli chodzi o garnitur, to nie. Po prostu znalazłem w internecie zdjęcie, które dość dobrze oddaje jak tarcza wygląda na żywo.

Użytkownik karollorak edytował ten post 09 listopad 2019 - 14:23

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 2000zł, Orient, Seiko, Bransoleta, Automat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych