Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rada__

Bałem się waszej opinii - Orient FET0P003W0

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, czy też dobry wieczór.
Jak w temacie - bałem się opinii i tego, że ktokolwiek wyperswaduje mi zakup zegarka: https://timebutik.pl/orient-automatik-fet0p003w0-p-5641.html, a podoba mi się i koniec.
Ale na koniec, mimo że już go w zasadzie mam (czekam na przesyłkę), chciałbym wiedzieć, czy popełniłem błąd.
Często je popełniam, więc się nie załamię.
Co mną kierowało? - nieodparta chęć - to raz.
dwa - trójwymiar tarczy i geometryczne znaczniki godzin - o ile tak to się nazywa.
trzy - ogólny efekt głębi pod szkłem
i cztery - automat, co jasne i ta kremowa tarcza, bo zastanawiałem się długo jeszcze nad tym: https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-classic-ra-ar0004s10b., ale on nie ma tej kremowej tarczy.

 

Dopiero odkrywam uroki posiadania w temacie zegarków, ale łatwo się uzależniam.
Dopiero co, kilka tygodni temu przepłaciłem za tego: https://www.orientuhrshop.de/en/Orient-Multi-Year-Calendar-Automatik-Herrenuhr-FER2L001B0-p74567571
ale chciałem coś prostszego. (choć ten wydaje mi się podróbką, bo bardzo ciężko go namierzyć w internecie).

 

Pytanie: Wielki błąd popełniłem?
 

Edytowane przez rada__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient nie jest majtkowcem, więc zakup takiego zegarka nie jest błędem. Ważne, że Ci się podoba. Ale skoro dopiero zaczynasz zabawę, to nie ograniczaj się tylko do jednej marki. Wiem, że w internecie krąży opinia o dobrym stosunku jakości do ceny w przypadku Orienta, ale nie bój się innych marek. Z japońskich choćby Seiko, Citizen, Casio. Jest też mnóstwo fajnych mikrobrandów i sporo Szwajcarów entry level.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Orient jest super :-) Żaden błąd :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie jaki zegarek byś nie kupił, kupiłeś za swoje, taki który ci odpowiada, więc niepotrzebnie zastanawiasz się nawet czy to błąd. A oza tym Orient to fajne zegarki w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz tu na forum, Orient ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Przede wszystkim, to firma produkująca zagarki a nie ciuchy... ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient którego kupiłeś to strzał w 10-tkę. Świetny zegarek. Sam od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie powiększyć kolekcji o ten właśnie model. Co do zegarka - wszystko na TAK. 

Cena realna tego modelu to okolice właśnie 900 - 1000 złotych. Nawet przy sprowadzeniu z poza UE nie zyskał byś więcej jak

100 zł oszczędności - czyli nic - biorąc pod uwagę kiepskość gwarancji z takich źródeł. Spory temat.

 

Natomiast pozwolę sobie dołożyć słowo krytyczne względem sprzedającego uprawiającego kiepski marketing albo co gorsza prezentującego marne/fałszywe  przedstawienie oferty tego zegarka.

 

1. Podanie ceny wyjściowej  w wysokości  1945 złotych jest delikatnie mówiąc - traktowaniem klienta jak frajera.

Oczywiście można wystawić i 1 MILION dla lepszego wrażenia ale w XXI wieku przy tak rozwiniętym necie jest to co najmniej

żenujący styl/metoda.

 

2.Fałszywe informacje względem wymiaru .Podano 42 mm gdy wszyscy inni sprzedawcy podają prawdziwą ale mniejszą       wartość 40 mm. 

Czyżby znowu obowiązywała zasada - czym więcej tym lepiej ?    :D

 

3.Wodoszczelność - ta sama sytuacja. Ten sprzedawca 5M a inni realnie i zgodnie z prawdą 3M. I znowu ta sama "metoda" ?

 

Dlatego ja właśnie nigdy tam nie kupuję. Poza tym jest możliwość negocjacji cen w poważnych sklepach przedstawiając stosowną ofertę z neta.     Warto zapamiętać na przyszłość .

Edytowane przez Yaroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat rozmiar różne sklepy różnie podają... 40,41 lub 42mm, wybierz sobie hehe

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile cenę można wystawić dowolną, to rozmiar akurat jest jeden dla danego modelu i o ile nie mamy do czynienia z niespotykanym egzemplarzem to producent w specyfikacji podaje dokładne dane na ten temat. Wszelkie niezgodności w takiej pozycji świadczą więc tylko o nierzetelności sklepu.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze to nie prawdziwa komplikacja sun&moon.No ale nie w tej cenie.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze to nie prawdziwa komplikacja sun&moon.No ale nie w tej cenie.

"komplikacja" sun&moon jako wskaźnik trybu 24 h prawdziwa ale rozumiem, że chodziło o wskaźnik faz Księżyca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale zegarek pomimo tego, naprawde może się podobać.

Mnie się podoba. Do tego stopnia, że mam, z czarną tarczą

I co ważne, ma szafirowe szkło w tej cenie.

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... jakby w okolicach tysiaka nie miało szafir to byłoby naprawdę słabo :)

 

To takie lepsze Bambino z wodotryskami, no ale dopłaca się drugie tyle :)

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... jakby w okolicach tysiaka nie miało szafir to byłoby naprawdę słabo :)

 

To takie lepsze Bambino z wodotryskami, no ale dopłaca się drugie tyle :)

No niestety Seiko powyżej tysiaka ma tylko Hardlex (sumo, żółwie, samurai etc.)

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety Seiko powyżej tysiaka ma tylko Hardlex (sumo, żółwie, samurai etc.)

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Niekoniecznie.

Kupiłem Seiko Presage za 1200 automat z OH właśnie z szafirem na bransolecie z polskiej dystrybucji.

Tak więc jest to możliwe - fakt -  był to "dobry moment".

Edytowane przez Yaroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.