Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Raff007

Chrono 24 - czy bezpiecznie?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.04.2022 o 15:41, dewey napisał(-a):

A jak wygląda weryfikowanie z ich strony naliczenia prowizji? Mam wystawiony jeden zegarek, 2 maja aukcja automatycznie wygasa, napisali mi meila, że jeśli jej nie przedłużę o kolejne 3 miesiące (mam taką możliwość), to sami ją dezaktywują, a poniżej dodali, że wszystkie sprzedaże, w których uczestniczyło Chrono podlegają opłacie, nawet jeśli transakcja była sfinalizowana z pominięciem ich portalu, mało tego, cytuję "jeśli po fakcie okaże się, że sprzedałeś zegarek za pośrednictwem chrono, naliczymy Ci prowizję od obsługi sprzedaży". Zastanawiam się po jakim fakcie? Jak oni chcą to zweryfikować? W momencie dezaktywacji aukcji poproszą mnie o wstawienie zdjęcia zegarka z aktualną godziną i datą? Przecież może się okazać, że po 2 maja, uda mi się komuś zegarek sprzedać, chociażby tutaj na bazarku, kolegom z forum i co wtedy? 

Nie mają do tego żadnych narzędzi. Ja miałem aktywne ogłoszenie, które po prostu zakończyłem (mimo że w którymś momencie zakładania ogłoszenia, była informacja, że jest to niemożliwe). Przy zamykaniu ogłoszenia chrono24 zapytało z automatu czy udało mi się sprzedać zegarek. Ja akurat go sprzedałem za pośrednictwem innego portalu.

 

Czasami regulaminy takich portali mówią o tym, że nie można sprzedawać czy ogłaszać tego samego produktu na innych portalach / stronach. Kiedyś była o tym dyskusja i były nawet osoby na forum które twierdziły, że takie praktyki to łamanie prawa. Niestety mimo moich kilkukrotnych próśb, nie doczekałem się żadnego paragrafu z kodeksu karnego 😉


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono wie kto z kim przez www czy apke chrono wymienia wiadomości w sprawie zegarka. Z moich obserwacji ,  potencjalny kupujacy  , w tym przypadku ja otrzymuje z automatu wiadomosc  czy kupilem, czy transakcja doszła do skutku, czy polecam sprzedajacego. Zaznacza sie odpowiedzi. Wystarczy, ze ktos przypadkowo źle zaznaczy, informacja zwrotna bedzie ze kupil i chrono naliczy prowizje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym @rafi87 dzięki za pomoc, właśnie zamknąłem przed czasem aukcję, padło automatyczne pytanie, czy sprzedałem, na co zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że nie i po temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.