Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega Seamaster De Ville - prośba o weryfikację

omega

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 październik 2019 - 10:31

Dzień dobry, 

Drodzy państwo przymierzam się do zakupu Omegi vintage. 
Znalazłam ofertę https://www.chrono24...-id12462843.htm

Czy ktoś z Państwa mógłby rzucić łaskawym okiem na nią? Wiem, że powinny być zdjęcia środka ale rozmawiałam mailowo ze sprzedawcą - napisał, że zegarek jest po serwisie i wolałby go obecnie nie otwierać (te modele z tego co się dowiedziałam otwierają się od strony szkła).
Facet na chrono określony jako zaufany sprzedawca, większość innych zegarków sprzedawanych ma zdjęcia mechanizmu, nie wiem czy w tym wypadku akurat chciałby coś ukrywać. jakoś nie wpadła mi w oko przeglądając sieć taka złota cała tarcza. Jestem laikiem, więc każde konstruktywne info to nowa wiedza :) z góry ogromne dzięki 

• 0

#2 Butik

Butik
  • Użytkownik
  • 420 postów

Napisano 28 październik 2019 - 10:36

Na Chrono24 ciężko trafić na podróbę (choć ostatnio podobno takich przypadków zdarzało się niemało). Tutaj masz dodatkowo do czynienia z zaufanym sprzedawcą z historią. Moim zdaniem zegarek wygląda OK.

• 0

#3 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 październik 2019 - 10:47

dziękuję za odpowiedź! :)
Staram się jak najwięcej info znaleźć zanim dokonam takiego zakupu - wydawał mi się ok ale wiadomo..niewiele jeszcze wiem :)
Facet na swojej stronie wrzucił do tego zegarka fakturę z serwisu. https://www.vintage-...blatt-damenuhr/

Na Chrono24 ciężko trafić na podróbę (choć ostatnio podobno takich przypadków zdarzało się niemało). Tutaj masz dodatkowo do czynienia z zaufanym sprzedawcą z historią. Moim zdaniem zegarek wygląda OK.

• 0

#4 Frantz70

Frantz70
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 28 październik 2019 - 11:20

W czasach gdy ten zegarek był produkowany nie był zegarkiem damskim. Różowy pasek i opis sprzedawcy to sugerujący mija się z prawdą. Dzisiaj i owszem może z racji rozmiaru uchodzić za damski.

Koronka jest wymieniona.

Szkoda, że nie ma zdjęcia werku (zapewne seria 5XX). Jeśli faktycznie jest po serwisie to warto się tym pochwalić. Profesjonalny sprzedawca mając zegarek otwierany przez szkło zapewne o tym wie.

• 0

#5 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 październik 2019 - 11:29

dziękuję bardzo, 
Zgadzam się. Kiedyś zegarki generalnie były mniejsze. Damskie z tego co wiem w średnicy ok 2,5 cm.
A róż w tym wypadku jest ogólnie mocno nietrafiony... 
Ciężki temat - nie wiem czy nalegać na jego ponowne otwarcie. Niby papier z serwisu jest, ale byłabym spokojniejsza gdybym mogła go tutaj zweryfikować w pełni

W czasach gdy ten zegarek był produkowany nie był zegarkiem damskim. Różowy pasek i opis sprzedawcy to sugerujący mija się z prawdą. Dzisiaj i owszem może z racji rozmiaru uchodzić za damski.

Koronka jest wymieniona.

Szkoda, że nie ma zdjęcia werku (zapewne seria 5XX). Jeśli faktycznie jest po serwisie to warto się tym pochwalić. Profesjonalny sprzedawca mając zegarek otwierany przez szkło zapewne o tym wie.

• 0

#6 Frantz70

Frantz70
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 28 październik 2019 - 11:46

Zegarków Omega Vintage na rynku nie brakuje. Dlaczego akurat ten? Serwis jest ważny ale u nas w kraju także są wspaniali fachowcy, którzy doskonale sobie radzą z mechanizmami tej firmy, o cenie serwisu nie wspominając.

• 0

#7 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 październik 2019 - 12:05

cóż, szukanie na olx, allegro, ebay zakładam częściej może się skończyć podróbką czy składakiem. chrono wydało mi się najsensowniejsze..jako laika. Patrzyłam tutaj na bazarku, ale ostatnie posty dotyczą raczej nowszych zegarków omega. Mam sporo zegarków męskich w stali bo lubię takie nosić - ten wydał mi się delikatniejszy i w fajnym stanie. Może słusznie, powinnam jeszcze wziąć na wstrzymanie i ew rozejrzeć się za innym który będę mogła tu za państwa pomocą zweryfikować. 

Zegarków Omega Vintage na rynku nie brakuje. Dlaczego akurat ten? Serwis jest ważny ale u nas w kraju także są wspaniali fachowcy, którzy doskonale sobie radzą z mechanizmami tej firmy, o cenie serwisu nie wspominając.

• 0

#8 goral_

goral_
  • Użytkownik
  • 1159 postów

Napisano 28 październik 2019 - 14:34

Zegarek jest autentyczny, ale cena moim zdaniem wygórowana. Szukałbym w Polsce.

• 0

#9 hil2

hil2
  • Użytkownik
  • 875 postów

Napisano 28 październik 2019 - 17:12

cena na pewno nie na polski rynek niedawno sprzedałem taką Omegę z litego złota próby 585 za 6000 zł poza allegro link do aukcji https://allegro.pl/o...atic-8536105560 proponuję szukać w Polsce zawsze można zweryfikować stan zegarka u zegarmistrza lub przez forum, co do tego na chrono to "serwis" nie był robiony na pewno w Omedze tylko u takiego samego zegarmistrza jak są u na (a czasem nawet gorsi pod względem fachowości) tyle że za usługę wziął 300 euro nie 300 zł a sam zakres usługi nie wiem jak koledzy ale w zakres usługi polerowanie drobnych rys chyba wchodzi a tu wstyd rysy, koronka nie od tego modelu i do tego z Chin więc ten cały serwis chyba nie był wart 300 euro, paska nie komentuję kwestia gustu nawet jak by był z jaszczurki to ok 200 zł (dobrej jakości).

• 0

#10 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 październik 2019 - 19:20

dziękuję za komentarz:) 

Miał to być prosty wybór, a prosto jak widać nie jest, tym bardziej dla laika :) Niestety nie mogę zobaczyć sprzedanej przez Pana omegi, a szkoda. Zatem się wstrzymam. Różowy pasek jest oczywiście kompletną pomyłką :)
Poszukam jeszcze aukcji na allegro etc. Na chrono jak patrzyłam spora część sprzedawanych starych omeg to oferty z zagranicy. 

cena na pewno nie na polski rynek niedawno sprzedałem taką Omegę z litego złota próby 585 za 6000 zł poza allegro link do aukcji https://allegro.pl/o...atic-8536105560 proponuję szukać w Polsce zawsze można zweryfikować stan zegarka u zegarmistrza lub przez forum, co do tego na chrono to "serwis" nie był robiony na pewno w Omedze tylko u takiego samego zegarmistrza jak są u na (a czasem nawet gorsi pod względem fachowości) tyle że za usługę wziął 300 euro nie 300 zł a sam zakres usługi nie wiem jak koledzy ale w zakres usługi polerowanie drobnych rys chyba wchodzi a tu wstyd rysy, koronka nie od tego modelu i do tego z Chin więc ten cały serwis chyba nie był wart 300 euro, paska nie komentuję kwestia gustu nawet jak by był z jaszczurki to ok 200 zł (dobrej jakości).

• 0

#11 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9845 postów

Napisano 28 październik 2019 - 19:42

dziękuję za komentarz:) 

Miał to być prosty wybór, a prosto jak widać nie jest, tym bardziej dla laika :) Niestety nie mogę zobaczyć sprzedanej przez Pana omegi, a szkoda. Zatem się wstrzymam. Różowy pasek jest oczywiście kompletną pomyłką :)
Poszukam jeszcze aukcji na allegro etc. Na chrono jak patrzyłam spora część sprzedawanych starych omeg to oferty z zagranicy. 

Oj kobitki, kobitki -_-

Ta jest ładna  https://allegro.pl/o...nowa-8531189389

Załączone miniatury

• Screenshot_2019-10-28 Złota Omega Seamaster Lite Złoto pr585 automatic.png

• 0

#12 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 28 październik 2019 - 20:14

Najlepsze jest to, że mi się naprawdę strona nie otworzyła, ale ok :) doceniam wysiłek w postaci wrzucenia fotek... dziękuję.

Oj kobitki, kobitki -_-

Ta jest ładna  https://allegro.pl/o...nowa-8531189389

• 0

#13 Aderonis

Aderonis
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 28 październik 2019 - 22:01

https://www.ebay.pl/...RAAAOSwGbhdsejg

Ja rezygnuję gdyż inne wydatki ale warto może zobaczyć jak i inne oferty tego Pana (nie znam go, nic mnie z nim nie  wiąże, to nie reklama) i opis o serwisie. Co do Omeg to na Olx widziałem ze dwie ciekawe taniej i na forum też jest kilka :)

• 0

#14 hil2

hil2
  • Użytkownik
  • 875 postów

Napisano 28 październik 2019 - 22:19

https://www.ebay.pl/...RAAAOSwGbhdsejg

Ja rezygnuję gdyż inne wydatki ale warto może zobaczyć jak i inne oferty tego Pana (nie znam go, nic mnie z nim nie  wiąże, to nie reklama) i opis o serwisie. Co do Omeg to na Olx widziałem ze dwie ciekawe taniej i na forum też jest kilka :)

no z tą Omegą jest trochę nie tak tarcza jest od modelu Geneve a koperta od Seamastera 600 ale jeśli to komuś nie przeszkadza

• 0

#15 Rista

Rista
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 29 październik 2019 - 09:27

to ja poczekam - może się trafi podobna co kolega wyżej sprzedał na allegro :)

no z tą Omegą jest trochę nie tak tarcza jest od modelu Geneve a koperta od Seamastera 600 ale jeśli to komuś nie przeszkadza

• 0

#16 Frantz70

Frantz70
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 29 październik 2019 - 09:47

Omega z ebay jest ok.

Tutaj ciekawy przypadek 2 w 1:

https://www.visionvi...amaster-135-011

• 0

#17 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9845 postów

Napisano 29 październik 2019 - 10:14

Taką Omegę jak ta z ebay też miałem - dokładnie taką samą i wtedy też kolega hil określił ją jako składak a kilka innych osób "Omegowców" potwierdziło oryginalność - i być tu mądry

• 0

#18 Frantz70

Frantz70
  • Użytkownik
  • 1428 postów

Napisano 29 październik 2019 - 10:26

Moja:

Załączone miniatury

• _20191029_102310.JPG
  • _20191029_102404.JPG

• 0

#19 hil2

hil2
  • Użytkownik
  • 875 postów

Napisano 29 październik 2019 - 11:41

no OK ale wtedy ma zarówno napis Seamaster jak i Geneve na tarczy. Jakoś nie spotkałem nigdy Omegi aby miała z przodu napis Geneve a z tyłu Seamaster. Ludzie pokazują różne cuda ale kto z tych wystawiających jest w stanie powiedzieć mam ten model od nowości kpl. dokumentów??? Często zdarzało się że ktoś miał nową tarczę (przecież rozmiarowo były identyczne) to wstawił 10-20 lat temy te modele wcale nie były kultowe. W mojej ocenie tarcza była wymieniona co innego

FZBtnD.jpgYhIOXE.jpg

• 0

#20 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3211 postów

Napisano 29 październik 2019 - 12:16

Na Chrono24 ciężko trafić na podróbę (choć ostatnio podobno takich przypadków zdarzało się niemało). 

Zawsze podziwiałem umiejętność tworzenia takich wypowiedzi, z których każdy może sobie wziąć to, z czym ma po drodze ;) Czyli jak to jest z tym Chrono24?  :)))

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych