Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Glycine Combat 6 czy Alpina Startimer GMT

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 zadora972

zadora972
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 14:02

Podoba mi się ten Alpinist,jedyny w swoim rodzaju. Ale doczytałam, że ma zakręcaną koronkę (w sumie czego się spodziewałem przy 200 m wodoszczelności) i to może być dla mnie problem. Miałem kiedyś Orienta Ray, który miał taką koronkę i w codziennym użyciu, jako jedyny zegarek, to jest to jakieś tam utrudnienie (przy ustawianiu godziny co parę dni-obawa o gwint na koronce). Zwróciłem uwagę na Seiko SARB 033, tyż piękny i bez zakręcanej koronki. Czekam, szukam, może będą teraz jakoweś promocje na te SARBy, lub Glycine, która wciąż jest przeze mnie rozważana. Długo szukam,myślę, ale jak to mówią co nagle,to po diable.
  • 0

#22 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18434 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 14:28

Jeśli to ma być zegarek noszony jako JEDYNY, to zakręcana koronka nie powinna być problelem. Czemu w takim układzie miałby być co parę dni ustawiany?
  • 0

#23 zadora972

zadora972
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 15:20

Ustawiany co parę dni,bo pewnie się rozjedzie. Kilka sekund na dobę i po paru dniach zrobi się minuta. Może przesadzam...
  • 0

#24 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 18434 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 15:26

Troszkę ;-)
  • 0

#25 sokolow

sokolow
  • Użytkownik
  • 4492 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 15:52

nawet jak po paru dniach zrobi się minuta to przeżyjesz :)
  • 0

#26 zadora972

zadora972
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 10 listopad 2019 - 10:12

Pewnie przeżyję, ale jednak co jakiś czas trzeba będzie czas skorygować.
Mnie w tym Rayu drażniło to, że gdy trzeba było koronką wrócić do pozycji "0" (po ustawieniu czasu) to jednocześnie gwint koronki trafiał na gwint na tubusie i tu zawsze jakaś tam obawa o skaleczenie gwintu.
Wizualnie bardziej mi odpowiada SARB017, wręcz to jest chyba to, ale zastanawiam się czy po paru latach takiego używania tego gwintu szlag nie tragi. Jasne, że może po czasie dokupię inny, ten zamienię, ale zakładam, że chcę jeden zegarek na codzień, bez wymian itd.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych