Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Brak sygnatury na werku Tissot?

Niezidentyfikowany werk. #tissot

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lars

Lars
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 15:41

Witam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych. Od dawna przeglądam to forum w celu pogłębiania swej zegarkowej wiedzy i w końcu przyszła okazja żeby coś napisać. Otóż mam problem z rozszyfrowaniem marki zegarka, chociaż posiada na tarczy napis Tissot to na werku już nie ma żadnej sygnatury a jedynie numer na mostku bębna 405 i przy balansie 405 i pod spodem 338041. Numer pasuje do Tissot ale też do kilku innych firm a moja wiedza na ten temat jest żadna więc zastanawiam się co to za werk. Wiem tyle, że to pasówka ale przeglądając werki Tissota na stronie, gdzieś tu na forum linkowanej, takiego nie znalazłem. Pomóżcie proszę określić co to za zegarek i czy warto w niego inwestować. Dodam, że zegarek jest na chodzie i nawet dobrym, pomimo, że nie ma szkiełka i jest nieźle zasyfiony. Będę wdzięczny za każdą informację.
Wrzucam kilka zdjęć:
DSCF0250.JPG
DSCF0251.JPG
DSCF0252.JPG
DSCF0256.JPG
DSCF0257.JPG
DSCF0258.JPG
DSCF0259.JPG

Użytkownik Lars edytował ten post 01 listopad 2019 - 23:05

• 0

#2 oszolom

oszolom
  • Użytkownik
  • 291 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 19:09

Tarcza jest rzemieślnicza, więc jako kieszonka ten zegarek mógł mieć na tej oryginalnej zupełnie inny napis ;)

• 0

#3 Lars

Lars
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 01 listopad 2019 - 19:36

Tarcza jest rzemieślnicza, więc jako kieszonka ten zegarek mógł mieć na tej oryginalnej zupełnie inny napis ;)

Właśnie wiem, że napisem nie powinienem się sugerować ale jak dla mnie to jedyna wskazówka co do producenta zegarka.

• 0

#4 Piotr Ratyński

Piotr Ratyński
  • Użytkownik
  • 9809 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 10:10

Moim zdaniem zegarek nie ma nic wspólnego z Tssotem.

• 0

#5 Lars

Lars
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 13:51

Moim zdaniem zegarek nie ma nic wspólnego z Tssotem.

Prawdopodobnie tak jest. Może jednak ma ktoś jakieś sugestie co do marki tego zegarka?

• 0

#6 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12417 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 14:52

Jakiej zowu marki.. to po prostu stary mechanizm kieszonkowy do którego ktoś dołożył resztę, zegarkiem naręcznym to nigdy nie było.
  • 0

#7 Lars

Lars
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 18:40

Jakiej zowu marki.. to po prostu stary mechanizm kieszonkowy do którego ktoś dołożył resztę, zegarkiem naręcznym to nigdy nie było.

No przecież nie mówię, że naręcznym było ale ktoś to wyprodukował i nadał numer i jestem ciekawy kto i mniej więcej kiedy.

• 0

#8 eye_lip

eye_lip

JFS

• Sprzedawca Profesjonalny
  • 12417 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 18:43

Tego nie wiem, ale odpowiadając na Twoje pytanie w 1 poście, nie nie warto w to inwestować.
  • 0

#9 Lars

Lars
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 19:29

Tego nie wiem, ale odpowiadając na Twoje pytanie w 1 poście, nie nie warto w to inwestować.

Szkoda, myślałem dać do czyszczenia i dołożyć nową kopertę z tarczą. Trochę mi szkoda odłożyć do szuflady żeby niszczał aż do jego mechanicznej śmierci.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #tissot

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych