Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
okciuk

invicta ocean ghost

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

pora na drugi zegarek. Od roku mam Orient symphony z jasną tarczą, teraz chciałbym nurka. Najbliżej mi do Ray II, ale bardzo mi zależy na czarnym zegarku (bransoleta i tarcza) . Niestety ray raven jest dość drogi, nawet z Singapuru z vat wychodzi jakieś 750 zł. W Polsce bliższej 900 zł.

 

Na Jomashop znalazłem coś takiego https://www.jomashop.com/invicta-mens-watch-7114.html Jak dla mnie wygląd super. Z przesyłką DHL duty free wychodzi jakieś 144 USd, co na Revolucie daje ok 550 zł. Myślę, że stosunek ceny do jakości dobry. Sklep, z tego co wiem też ok. 

 

Co Panowie myślą?

 

Alternatywą pozostaje coś takiego: https://kaktus24.pl/product-pol-1621-Zegarek-Meski-Orient-FAA02007B9-Diver-Automatic.html Plus za polski sklep. ale tylko guma czarna :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Invicta wg. opisu jest strasznie duża 47mm...Mój głos na Orienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Jomashop znalazłem coś takiego https://www.jomashop.com/invicta-mens-watch-7114.html Jak dla mnie wygląd super. Z przesyłką DHL duty free wychodzi jakieś 144 USd, co na Revolucie daje ok 550 zł. Myślę, że stosunek ceny do jakości dobry. Sklep, z tego co wiem też ok. 

 

I co z tego, że dobry, skoro "Out of stock" :(

 

Na tym forum nikt Ci Invicty nie poleci, bo to nie jest firma ani japońska, ani szwajcarska, ani nawet chińska. W dodatku produkuje prawie-że-podróbki-Roleksów napędzane chińskimi werkami, jak ten powyższy.

A najgorsze, że ich zegarki potrafią być dwa razy tańsze od doskonałych Orientów, co jest po prostu nie fair!

:ph34r:


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz te poniżej, zakładany budżet do 500 zł, WR 200 ale Invicte to sobie serio odpuść, zalatują odpustem a jakość to jak zegarek z Ali.

 

nieśmiertelne Casio do pływania, teraz jest trochę taniej - 240 zł 

https://timegroup.pl/casio-mdv-106-1ave,id94.html

 

Ray II - 495 zł - napisz do mnie podam Ci kod na 5%

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-ray-ii-automatic-200m-faa02005d9-mens-watch-10620.html?currency=USD

 

Big Mako - 490 zł i tak samo jak przy Ray II

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-mako-automatic-fem75002d-mens-watch-2704.html

 

Paczki z Singapuru wysłane przez pocztę rejestrowaną mają bardzo małą szansę na dodatkowe opłaty, oczywiście zupełnie odwrotnie ma się z szybką przez DHL tam jest VAT niemal pewny.

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Dobrze, że tu napisałem. Już go prawie kupiłem (wczoraj w nocy był na stanie jeszcze), miałem go w koszyku, ale coś mnie tknęł żeby Was zapytać. Przeglądałem trochę forum i w sumie nikt w wprost nie doradzał tej marki,co prawda nikt też nie polecał ????. Ten chiński werk jest nie do przyjęcia. Zakładałem, że jest jakiś tani japoński mechanizm.

 

Zostaje Ray. Albo Mako, też ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem opatrzyć mój poprzedni post takim znaczkiem:

sarcasm-warning.jpg

 

 

Na forum Na tym forum nikt Ci Invicty nie poleci, bo cieszy się ona złą opinią.

Niezasłużenie złą.

Dlaczego?

To nie jest firma szwajcarska, więc nie ekscytuje zwolenników szwajcarskiej jakości. To nie jest firma chińska, wiec nie ekscytuje zwolenników taniości. To nie jest firma chińska, więc nie ekscytuje zwolenników współczynnika jakość/cena.

To jest firma amerykańska i - jak niemal każda amerykańska - jest bardzo mało znana.

 

Mało znana, więc mylona z majtkowcami. Mało znana i kojarzona z zegarkami przypominającymi Rolexy Suby. Mało znana, więc kojarzona z chińskimi werkami. Jak jednak widać na załączonym - przez Ciebie - obrazku: ma w miarę oryginalne wzory, a korzysta z werków Seiko.

 

Invicta oferuje zegarki dużo tańsze od Orienta. Takie coś:

https://www.ebay.pl/itm/Invicta-27624-Pro-Diver-Mens-42mm-Automatic-Stainless-Steel-Black-Dial-Watch/333317090305?hash=item4d9b3f2c01:g:tV0AAOSwAVldTbpe

...dostaniesz za 400 PLN, a to pierwsze z brzegu wyszukiwanie.

 

Czy zrobiłeś dobrze rezygnując z zakupu?

Już za późno, żeby się nad tym zastanawiać. Musisz szukać dalej.

Możesz zdecydować się na Orienta, to nie są złe zegarki. Ale możesz również poszukać innej Inivcty. Invicta ma jedną, ale dość dużą przewagę nad Orientem: asortyment japończyków jest dość skromny, produkują ograniczoną liczbę wzorów w ograniczonych wariantach kolorystycznych. Amerykanie natomiast mają całe zatrzęsienie modeli, niektóre o bardzo oryginalnym wzornictwie i śmiałej kolorystyce:

https://www.ebay.pl/str/watchgooroo/Invicta/_i.html?_storecat=16594018016&_sop=15&rt=nc

 

W wakacje kupiłem żonie takie cudo: https://www.jomashop.com/invicta-star-wars-watch-26162.html

Limitowana edycja (trafił się "nasty" egzemplarz) , świetny design (franczyza Star Wars), porządne wykonanie, świetny werk od Seiko. Na ebayu zapłaciłem nieco ponad 100$.

Możesz również kupić Orienta Mako - będziesz wtedy taki, jak inni :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam model, zwróć uwagę na rozmiar koperty 46 mm, to całkiem sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno- dzięki za ten post. Czyli wychodzi, że jednak mechanizm Seiko,mhmm. Myślę, że jak to zwykle bywa, co człowiek to inna opinia. Z tego co napisałeś poza dyskusją jest, fakt że Invicta ma dużo większy wybór zegarków niż japończycy. I to ich zaleta. Trochę w Mako i RAY razi, że wyglądowo są wtórne. Stąd pomysł na czarny model.

 

Tofiks - rozmiar dla mnie ok, nawet większy może być. Mam duży nadgarstka - w sumie 100 na wadze wchodzi, to łapa musi byc :)

Tak serio, to co myślisz o tym citku? Już wcześniej nad nim myślałem. Znalazłem tą okazję na pepper i tam ktoś pisał, że szkoda kasy, że to g i w sumie 400 zł maks warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety polskie ceny większości zegarków to jakieś nieporozumienie. Ten model nie jest również szczytem zegarmistrzostwa, jednakże ze względu na "dzizajn" i kolorystykę może się podobać. Jako zegarek codzienny to jak najbardziej ok. Sam się zastanawiam, choć w moim przypadku te 46 mm to jednak zbyt wiele. Z zegarkami powlekanymi różnymi powłokami jest także ten problem, że prędzej czy później widoczne będą wszelkie ryski, zadrapania i nic z tym nie zrobisz. Dobrze byłoby wcześniej go przymierzyć i wtedy podjąc decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie odpowiedzi. Dobrze, że tu napisałem. Już go prawie kupiłem (wczoraj w nocy był na stanie jeszcze), miałem go w koszyku, ale coś mnie tknęł żeby Was zapytać. Przeglądałem trochę forum i w sumie nikt w wprost nie doradzał tej marki,co prawda nikt też nie polecał ????. Ten chiński werk jest nie do przyjęcia. Zakładałem, że jest jakiś tani japoński mechanizm.

 

Zostaje Ray. Albo Mako, też ładny.

Jaki chińskii Werk jak tam Seiko NH35 w tej Invicta siedzi xD Weź nie bierz na serio Zeno, bo to troll

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie rozważać Invicte.

To już poleca się koreańskiego Tisell, jakieś Homage Heimdallr itp... A Invicta beee?? Jak znajdziesz w dobrej cenie z werkiem Seiko, warto.

 

Zastanowiłbym się tylko nad zwykła, nie powlekana powłoką stalową kopertą. Ta czarna powłoka zazwyczaj w niedługim czasie nie wygląda dobrze a nie spolerujesz tego.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.