Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
biedronsky

Lutowanie drobnych elementów

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie narzędzie polecilibyście do lutowania precyzyjnego, np. takich wskazówek?3fa8234dc84652954c79eeef695d9440.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź z czego jest wskazówka zrobiona...

 

Potem będzie się można zastanowić na rodzajem lutu, a do tego dopiero  należałoby dopasowywać narzędzie.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku wygląda mi to na mosiądz lub coś podobnego zawierającego miedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na srebro, palnikiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest wykonana z mosiądzu i złocona, lutowanie na lut twardy (na lut srebrny) odpada ponieważ wyżarzy i będzie bardzo miękka wskazówka, zostaje lutowanie miękkie na cynę.Ja jak mam maleńki przedmiot do lutowania to na malutką kolbę nawijam drucik miedziany i zostawiam ok 1-2cm drutu którego  koniec wcześniej ścieniam , lutowanie samą cyną nic nie da należy podłożyć maleńką blaszkę i połączyć z lutowanym miejscem a następnie opiłować iglakiem, lub piłką włosową usunąć zbędny nadmiar   

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam lutu srebrnego o niskiej tempearturze topnienia 720 st. I nic się nie dzieje, potrzeba jest tylko wprawa...

Poza tym tych wskazówek się nie lutuje gdyż jest ich całkiem sporo w sieci... Można kupić.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, są luty tzw reperacyjne, mimo to nie wyżarzy przedmiotu? ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wkładać detalu w płomień na tak długo aż się stopi... Takie lutowanie wykonuje się dość dynamicznie... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, ;) lutuję odsuwając i przykładając płomień do przedmiotu szybkimi ruchami to chciałeś napisać ? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wywiązała się ciekawa dyskusja. W moim wątku te wskazówki były tylko przykładem. Wiem że można kupić różne niedrogo w sieci, ale zdarzają się różne sytuacje i jest potrzeba chwili i nieraz po prostu nie chce się wyszukiwać i kupować przeważnie w ciemno tych elementów, zwłaszcza że mało kto ze sprzedających podaje średnicę otworów. A z mojego skromnego doświadczenia wiem, że nieraz na pozór z tych samych mechanizmów średnice czopów (?), tulejek kół bywają różne. Ale już widzę, że podobnie jak w innych tematach i z lutowaniem jest tak, że im dalej w las tym więcej drzew... i nie ma uniwersalnych rozwiazań. Może jednak ktoś podpowie od jakich podstawowych narzędzi warto spróbować "zabawę". Jakaś uniwersalna stacja lutownicza? np. https://www.castorama.pl/stacja-lutownicza-kemper-0-48-w-id-88618.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-_-

Edytowane przez graver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana własności pod wpływem ogrzewania nie następuje natychmiast, tylko w określonym krótkim czasie. Jeśli lutowanie przeprowadzimy sprawnie to własności materiału zostaną zachowane. Do tego będziemy potrzebowali specjalnych uchwytów. Na przykład specjalnie wygięta przez nas blaszka trzymająca naprawiane części wskazówki, Kawałek drutu w imadle do podgrzania topnika i lutu palnikiem, bo zwykła lutownica jest za słaba. Naprawiany element dotykamy do topnika, a następnie do lutu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.