Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
apodyktyczny

Mechanizmy Ronda Kwarcowe

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ta sama RONDA może wystepować z 4 jewelami lub z 1 [ nawet go nie widać]. Jaki mechanizm kwarcowy szwajcarski kwalifikuje się do takiego przyzwoitego, co wytrzyma te 20-30 lat?

maxresdefault.jpg

ronda-caliber-705-nickel.jpg

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje z mniejszą liczbą kamieni są oznaczone jako Swiss Parts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Próbowałem przeczytać do góry nogami i nie mogłem dopasować słów. :rolleyes:

Duża różnica w cenie oraz w trwałości takiego werku jest? Obecnie nie pamiętam już co to za konkretnie werk jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zbadałem. Ronda 705 swiss parts to cena 11,5 USD a Ronda 705 Swiss to 20,5 usd.

Ciekawi mnie trwałość tych mechanizmów. Wytrzymają 20-30 lat czy tak jak Japończyki, są policzone na 8-10 w teorii? lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zbadałem. Ronda 705 swiss parts to cena 11,5 USD a Ronda 705 Swiss to 20,5 usd.

Ciekawi mnie trwałość tych mechanizmów. Wytrzymają 20-30 lat czy tak jak Japończyki, są policzone na 8-10 w teorii? lat

Hmmm... skąd masz informację że japońskie mechanizmy są "policzone" na 8-10 lat? Pytam bo pierwszy raz słyszę tą teorię... 

 

Z mechanizmami kwarcowymi jest dokładnie jak z tymi "nie kwarcowymi" - jakość w dużej mierze zależy od ceny, a tym samym od ich budowy, materiałów z jakich są zbudowane itd.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tytanową Adriaticę z takim mechanizmem Rondy jak na zdjęciu, z 1998 roku, kupiona wtedy nowa za 300zł, nadal sprawna a szkło bez jednej ryski ( szafir ).

Mam też Casio jakieś bardzo podstawowe z 1991 roku, noszony od nowości pewnie do czasu kupna Adriatiki,  i też nadal w pełni sprawny więc te 8-10 lat to nie wiem skąd się bierze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem.

8-10 lat chodzą na jednej baterii :)

 

(Zwłaszcza dotyczy to wszelkich solarów. Chociaż to dolny limit)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem.

8-10 lat chodzą na jednej baterii :)

 

(Zwłaszcza dotyczy to wszelkich solarów. Chociaż to dolny limit)

 

Ja mam jeszcze takie Casio z kalkulatorem, bardzo podobny do tego z Powrotu do Przyszłości, CA-61W ( w filmie był CA-53W ), rocznik 1993, bateria nie zmieniana od nowości, działa do teraz. Nie wiem co to jest, zombie jakieś czy co....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... skąd masz informację że japońskie mechanizmy są "policzone" na 8-10 lat? Pytam bo pierwszy raz słyszę tą teorię... 

 

Z mechanizmami kwarcowymi jest dokładnie jak z tymi "nie kwarcowymi" - jakość w dużej mierze zależy od ceny, a tym samym od ich budowy, materiałów z jakich są zbudowane itd.

 

W starym zegarku kwarcowym made in Japan, budżetowym ( ok 300zł) oczywiście, zegarmajster takie info mi sprzedał.

 

 

Mam tytanową Adriaticę z takim mechanizmem Rondy jak na zdjęciu, z 1998 roku, kupiona wtedy nowa za 300zł, nadal sprawna a szkło bez jednej ryski ( szafir ).

Mam też Casio jakieś bardzo podstawowe z 1991 roku, noszony od nowości pewnie do czasu kupna Adriatiki,  i też nadal w pełni sprawny więc te 8-10 lat to nie wiem skąd się bierze. 

 

Swiss parts czy ten z 4 jewelami? :)

 

 

Ja mam jeszcze takie Casio z kalkulatorem, bardzo podobny do tego z Powrotu do Przyszłości, CA-61W ( w filmie był CA-53W ), rocznik 1993, bateria nie zmieniana od nowości, działa do teraz. Nie wiem co to jest, zombie jakieś czy co....

Jesteś pewny, że chodzi dokładnie?

 

 

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersje z mniejszą liczbą kamieni są oznaczone jako Swiss Parts.

 

 

 

 

 

Swiss parts czy ten z 4 jewelami? :)

 

 

 

 

Dokładnie taki - jak widać jednokamieniowe niekoniecznie muszą być Swiss Parts

 

post-40960-0-18932900-1576401131_thumb.jpg

 

Co do Casio kalkulatora - nie wiem jak dokładnie chodzi, mnie zdumiewa fakt że on w ogóle działa od 25 lat z jedną baterią, nawet jeśli jakimś cudem zapomniałem o jakiejś wymianie ( wątpię ) to mogła być maksymalnie raz i nie mniej niż kilkanaście lub dwadzieścia lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym zegarku kwarcowym made in Japan, budżetowym oczywiście, zegarmajster takie info mi sprzedał.

 

Było mu powiedzieć że w środku jest bateria którą można wymienić :D

 

A poważnie mówiąc - jeśli to budżetowy Japończyk to porównując go z budżetowym "szwajcarem" w kwestiach mechanicznych będziesz miał takie same opnie, za to w kwestiach cenowych nieco inne - obstawiam że tak o 1000% inne :) Jeśli wejdziesz na popularny międzynarodowy portal aukcyjny to się przekonasz że 20-letnich i starszych sprawnych Japończyków znajdziesz tam zdecydowanie więcej niż tożsamych szwajcarskich produktów ;)  

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki - jak widać jednokamieniowe niekoniecznie muszą być Swiss Parts

 

attachicon.gif_DSC4753.jpg

 

Co do Casio kalkulatora - nie wiem jak dokładnie chodzi, mnie zdumiewa fakt że on w ogóle działa od 25 lat z jedną baterią, nawet jeśli jakimś cudem zapomniałem o jakiejś wymianie ( wątpię ) to mogła być maksymalnie raz i nie mniej niż kilkanaście lub dwadzieścia lat temu.

elektroniki casio, nawet te tanie, często mają napisane 10 year battery. Czyli tyle minimum wytrzymują. Możliwe, że te 12 -15 Ci wytrzymała, potem wymieniłeś i znowu zbliżasz się do końca. Nie wiem czy na tej samej zasadzie można porównać kwarc analogowy z kwarcem cyfrowym.

 

W moim przypadku było to casio analogowe, ze wskazówkami znaczy się i też z szafirem i branso na pełnych ogniwach. Budżet 300zł. Bateria wytrzymała, ta fabryczna  chyba z 4-5 lat a potem już co 2-3 lata u u zegarmajstrów. Ten który mi mówił, że są obliczane na 8-10 lat max, akurat nie był bateryjkarzem tylko zegarmajstrem.  Szkło idealne do dziś. Tylko koperta i bransoleta mocno schodzone.

Może cyfrowy nie ma żadnych trybików jak analogowy, stąd trwałość wyższa? Odnośnie mojego zegarmajster komentował, że ma mechanizm z plastiku  i trwałość większa nie będzie.

 

Werk na 4 jewelach w praktyce będzie trwalszy czy może dokładniejszy czy co to zmienia? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, a tutaj temat pokrewny. Chodzi mi o mechanizm ETA F06.411 Precidrive - szwajcarski kwarcowy z funkcją End of Life (EOL). Od jakiej mniej więcej najniższej ceny występują zegarki z tym mechanizmem. Czy limitowana wersja kwarca z Certiny za ok. 1700 będzie bardzo przepłacona? Chodzi mi o nówkę sztukę ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.