Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
void

Zegarek kwarcowy 600-800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry


Po 20 latach noszenia Casio F91/W59 uznałem że chciałbym wrócić do zegarków ze wskazówkami.
Przed nimi miałem używane wskazówkowe, to była radziecka produkcja, która szybko się popsuła.


Moje pierwsze zaskoczenie - to po pierwsze - aktualnie w ofercie są same duże i olbrzymie zegarki. Większość przekracza 4cm średnicy, a niektóre dochodzą do 5cm. Mam 17-centymetrowy nadgarstek, a spora część oferty jest skierowana do Pudziana.
Po drugie - nie ma prawie w ofercie zegarków nakręcanych, a jedynie automatyczne. Skąd ta zmiana?


Zdecydowałem się na nowy zegarek kwarcowy za 600-800zł.
Na początek obejrzałem Casio Edifice EFR-S107D https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/edifice/efr-s107d-1avuef/
Łatwo dostępny, ładny, cienki, nie aż tak duży jak pozostałe.
Skórzany pasek, który obejrzałem wydawał mi się sztywny i nieciekawy, za to w tej samej cenie można dostać bransoletę.


Wszystko super...
...potem pomyślałem że wydaje się trochę delikatny, a dodatkowo za te pieniądze to mogę rozejrzeć się za jakimś zasilanym słonecznie.


Szybko padło na Citizena BN0100 https://www.citizenwatch.eu/product/bn0100-42e/
Podobna cena, większa wodoszelność, która jest mi zbędna, ale za to szkło tylko zwykłe mineralne.
Z forum wiem że jeśli kupować zegarek występujący z bransoletą, to lepiej ją wziąć. Tyle że wersja z bransoletą jest dostępna tylko w jednym sklepie i podnosi ona cenę zegarka o połowę. Mocno czuję że ją sobie odpuszczę.
Dlaczego dopłata do bransolety jest tu tak wysoka? Z tego powodu mało sklepów ją sprzedaje, bo pewnie schodzi jak czerstwe bułeczki.
Z forum też wiem by unikać pasków które mają nieparzystą liczbę milimetrów, tu jest ich 23, a gumę chciałbym wymienić na jakiś materiałowy przypominający aktualnie noszone W59.

Citizena BN0100 ma następcę, ale ten jest jeszcze większy, więć go nie rozważałem.

Gdybym zniszczył takie płaskie szkło, to muszę mieć nadzieję, że Citizen ma jeszcze zapas, czy sprawny zegarmistrz wymieni mi je z produkcji niezależnej od Citizena, bazując jedynie na wymiarze?
Może wtedy wstawić tam szafirowe?

Który z tych zegarków bardziej polecacie?

Widzę że Casio to model wchodzący - łatwo dostępny, a Citizen jest już schodzi z oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - nie ma prawie w ofercie zegarków nakręcanych, a jedynie automatyczne. Skąd ta zmiana?

 

Kwarcowa rewolucja doprowadziła do śmierci indywidualnych producentów, teraz oligopol produkuje kilka werków automatycznych i zaopatruje w nie cały świat. 

 

Tutaj koledzy znaleźli tego Edifice w baaardzo przyjemnej cenie 343 PLN:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180328-black-friday-2019/?do=findComment&comment=2649489

 

Kup, a resztę wydaj na automatycznego Seiko 5, które są w dawnym rozmiarze 38 mm.

W tym bym pływał:

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/seiko/automatic/zegarek_seiko_5_automatic_snkd99k1

Do garniaka:

https://www.crazytime.pl/product-pol-4335-Zegarek-meski-SEIKO-SNK789K1.html

Na wojnę:

https://www.crazytime.pl/product-pol-6522-Zegarek-meski-SEIKO-SNK805K2.html

 

:)

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zamówię Casio.

Na coś szczególnego zwracać uwagę przy zamawianiu z tego sklepu?

Przesyłka idzie z Wielkiej Brytanii?

Edytowane przez void

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z Wlk Brytanii, jedni mieli w 3 dni od zamówienia inni jak ja czekali prawie 10dni.Ale sklep pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka "Non Tracked Standard" oznacza że nikt nie poczuje się odpowiedzialny gdy nic nie dostanę?


Najśmieszniejsze jest to, że właśnie w tym sklepie kupiłem swój obecny zegarek W-59B-1AVEF
Jak widzę dokłądnie, to był to polski oddział watchshop.pl

W polskiej wersj jest drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plac przez PayPal jak ja, wówczas nawet jak przesyłka zginie dostaniesz z PayPal zwrot kwoty gdyż PayPal uwalnia kwotę dla sprzedawcy dopiero w momencie jak zegarek masz u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Przyszedł po 8 dniach. Następnym razem dopłacę za rejestrowaną przesyłkę by czekać spokojnie.

Teraz muszę zanieść bransoletę do skrócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał jakieś bulovy tam będzie w czym wybierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epilog

Wziąłem Edifice EFR-S107D, ale mi nie leżał, więc nieużywany jest na sprzedaż (nie wystawiłem na forum, bo nie mogę).

Kupiłem sobie za to małego Citizena BM8180 i go noszę.

Polecany Hamilton Field to nawet blisko.

 

Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.