Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kubbak

Nietuzinkowy automat do 3-4k

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zbliżają się moje 30 urodziny więc chciałbym sprawić sobie fajny prezent na nie.

 

Szukam nietuzinkowego (może to za dużo powiedziane) zegarka - automatu - chrono lub divera do 3-4 tysięcy złotych. Nie musi to być jakiś przekombinowany zegarek, chodzi mi bardziej o mniej spotykaną markę - nie chciałbym Tissota, Certiny czy Seiko. Raczej 'sportowy', czysta elegancja garniturowca nie jest do końca w moim stylu.

 

Z wymagań:

- rozmiar 42+ (idealnie 44-45mm)

- stalowa bransoleta

 

Długo biłem się z myślami czy nie zdecydować się na zegarek z Massdropa ale jednak skóra mnie od niego odrzuciła (tak wiem, że można wymienić pasek na bransolete ale ja nie jestem z tych ludzi :)).

 

lWL5iPx.jpg

Edytowane przez kubbak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie moje kolory + nie podobają mi się GMT, natomiast 1202009J dopisany do listy, dzięki.

 

Edox Delfin Diver

Niestety kwarc... Oglądałem w połowie roku inny wariant kolorystyczny - przypominający Omege Planet Ocean

img_prod6527_0_o.jpg

 

Zobacz Waść ChW :-)

Piękny! Powiedz mi proszę - te zegarki poza stroną producenta można dostać w jakimś sklepie w EU?

 

Jeżeli macie inne propozycje chronografów czy innych diverów to zapraszam. Nie zamykam się na określone marki, a na przekór chce wybrać coś mniej obecnego na rynku.

Edytowane przez kubbak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Powiedz mi proszę - te zegarki poza stroną producenta można dostać w jakimś sklepie w EU?

Być może w UK, ale głowy nie daję. Jak chcesz zrobić przymiarkę to może koledzy z forum pomogą. Jeżeli chodzi o jakość to bez obaw, pierwsza klasa.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czarny

My bad, dobrze nie spojrzałem i z rozpędu napisałem (oglądałem go w Aparcie), że to kwarc.

Być może w UK

Właśnie doszukałem, że oni omijają pośredników przy sprzedaży zegarków. Nie ukrywam, że bardzo mi się spodobał i jest wysoko na mojej liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie, to prawda. Problem, że ciężko go dostać. Jest na Amazonie w stanach ale po doliczeniu VATu wyjdzie grubo ponad mój i tak przekroczony budżet.

Jak na razie (mimo, że chce uniknąć tych popularnych marek) to na podium są Tissot PRC 200 AUTOMATIC CHRONOGRAPH (T055.427.11.057.00), Certina DS Action Diver Powermatic 80 (C032.407.11.041.00) i wspomniany wyżej Christopher Ward.

Edytowane przez kubbak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś Ci  się spodoba z Seals. Skoro divery Ci się podobały to może Dark?   https://seals-watches.com/collections

Sam mam model A. To jak bransoleta się zgrywa z kopertą to mistrzostwo :) Tylko pod mankiet się nie nadaje bo to klocek spory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davosa Argonautic

post-774-0-34480100-1573724524.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Może coś Ci  się spodoba z Seals.

Za małe + zbyt kanciaste dla mnie. Edox już jest na pograniczu. Ale dzięki za propozycje

 

Davosa Argonautic

Bardzo ładny, dopisany do listy.

 

Może jakieś fajne chrono?

Edytowane przez kubbak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa divery od CW i porównywałem je na żywo z certiną ds action. Moim zdaniem pod względem wykonania stoją półkę wyżej. Zwróć zwłaszcza uwagę na zapięcie bransolety i mikroregulację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa divery od CW i porównywałem je na żywo

 

Fajnie byłoby 'pomacać' na żywca ale przy tym modelu sprzedaży jest to raczej awykonalne.

 

PS. Przeglądałem temat o nurkach i tak wpadł mi w oko Steinhart z piękną lumą, przeszklonym spodem, chyba się zakochałem <3

 

https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch/ocean-titanium-500-premium.html

 

Tylko hmm... 80 gram? Toż to będzie wydmuszka w porównaniu do mojego 200 gramowego Mako XL...

Edytowane przez kubbak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

img_prod4892_0_o.jpg

 

W Aparcie zaproponowali -25% z 6.5k. Warto sypnąć grosza czy zapłacę tu głównie za markę w stosunku do microbrandów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Aparcie zaproponowali -25% z 6.5k. Warto sypnąć grosza czy zapłacę tu głównie za markę w stosunku do microbrandów?

Nie, nie warto. Jak dadzą -75% też nie. Poczytaj o tej "marce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie warto. Jak dadzą -75% też nie. Poczytaj o tej "marce".

 

Z rabatem 75% - za 1600 PLN - to chyba jednak warto (by było).

Negocjuj!

;)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta z pasującymi endlinkami jest dla mnie warta kilkuset złotych. Mikrobrandy rzadko takie zamawiają. W VC w ogóle nie mają  :(


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w ofercie Christophera Warda albo Farera, względnie Monta ale to już ponad budżet.

 

Wysłane z mojego Pixel 3a przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz markę własną Apartu, która nie jest wiele warta.

chcesz fajny niebieski diver za 4900zł?

moja propozycja to Eterna Kontiki

Dzięki za wyjaśnienie. Mój szef ma kilka ich zegarków i jest z nich bardzo zadowolony. Albert Riele skreślony z listy.

 

Osobiście, choć może mechanizm gorszy, za całą resztę wolałbym poczekać na nowy wypust VC w podobnym budżecie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180455-vratislavia-conceptum-klingert-1797/page-1

Nie moje gusta, zbyt vintage'owe są te zegarki.

 

Nie szukam garniturowca (nie wiem czy tak go można sklasyfikować natomiast to bardzo elegancki zegarek no i mały) acz faktycznie bardzo ładny model.

 

Poszukaj w ofercie Christophera Warda albo Farera, względnie Monta ale to już ponad budżet.

ChW jest bardzo wysoko na liście. Farer - hmm, takie Seiko Turtle, nie w moim typie zupełnie. Monta - przepiękny zegarek tylko za drogi i mały (poniżej 41mm).

 

Na tą chwile myślę o Steinharcie Ocean Forty Four (tytan jest jednak nie dla mnie (rysowanie i bardzo niska waga) lub Ocean One Blue Premium (piękny kolor choć te 42mm chyba odpuszczę), ChW C60 limited (43mm) lub C60 Trident Pro 600 Blue (znowu dlaczego tylko 42mm?) no i Tissot PRC200 (w YES zrobili mi na niego bardzo dobrą cenę ciut poniżej 3k).

Doszedł chyba jeszcze Seiko SRPB99K1, zawsze podobały mi się bezele Pepsi natomiast nie do końca mi tutaj odpowiada czarna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga generacja Tridentów C60 ma 43mm i jest nieznacznie większa od obecnej więc będzie bardziej pasować. Na eBay jest dużo ofert k regularnie pojawiają się nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.