Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ninetyone

Atlantic Worldmaster Original

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Oryginał czy nie? -> https://www.olx.pl/oferta/atlantic-worldmaster-piekny-stan-CID87-IDyl001.html#fda552f518

 

Jak rozpoznać oryginał, na co zwracać uwagę? Czy odległość T od Swiss Made ma znaczenie? Napaliłem się na Atlantic Worldmaster original lub z oznaczeniami 17,21 jewels, perłową tarczą i bez datownika. Będę mega wdzięczny za wskazówki ponieważ przejrzałem forum i mam wrażenie, że wiem mniej niż wcześniej :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać.

Ech, a już myślałem, że mam zegarek :( To zdjęcia Twojego? Nie chcesz sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety;) mój to praktycznie NOS. Według mnie w tym z ogłoszenia tarcza jest po renowacji,ale jakiś czas temu, pierścień zabezpieczający mechanizm to chinczyk,koperta jest oryginalna, wskazówki raczej też oryginalne, koronka wymieniona ale to akurat standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z olx ma nieostre zdjęcia. Nie wiadomo czy tak wyszło sprzedającemu czy tak celowo. Koperta dziwnie w dobrym stanie, choć to jeszcze o niczym nie świadczy, może nie był używany, a może zmieniona. Ewentualnie poproś o lepsze zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to tylko wyłącznie moja opinia. Mam kilkadziesiąt Atlanticow w tym przyjemniej z siedem Oryginal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś nie powinno kosztować takiej kasy :)


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) Widzę, że trafić taki oryginalny w dobrym stanie i normalnej cenie to cud :( Chyba jedyna opcja to czekać, aż ktoś z forum będzie chciał się pozbyć :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) Widzę, że trafić taki oryginalny w dobrym stanie i normalnej cenie to cud :( Chyba jedyna opcja to czekać, aż ktoś z forum będzie chciał się pozbyć :D

 

Spokojnie bywają też w oryginale w fajnych pieniądzach, ale trzeba cierpliwości. Akurat ten model to chyba najpopularniejszy na polskim rynku, ale trzeba uważać głównie na składaki i te po renowacji, chociaż i na nie koneserów nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bywają też w oryginale w fajnych pieniądzach, ale trzeba cierpliwości. Akurat ten model to chyba najpopularniejszy na polskim rynku, ale trzeba uważać głównie na składaki i te po renowacji, chociaż i na nie koneserów nie brakuje.

No jasne, w końcu się trafi. I tak muszę zorganizować sobie jakąś skrzynkę na zegarki, bo już 7, a będzie więcej. Tylko jak patrze na gotowe drewniane to ceny kosmos (albo źle szukam). Muszę sam coś zbić, a że brak czasu to się zejdzie ;) A składaki ludzie lubią o dziwo. Pewnie dlatego, że tanie :D

Edytowane przez ninetyone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, w końcu się trafi. I tak muszę zorganizować sobie jakąś skrzynkę na zegarki, bo już 7, a będzie więcej. Tylko jak patrze na gotowe drewniane to ceny kosmos (albo źle szukam). Muszę sam coś zbić, a że brak czasu to się zejdzie ;) A składaki ludzie lubią o dziwo. Pewnie dlatego, że tanie :D

Myślę że częściej nie zdają sobie z tego sprawy i żyją w nieświadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu jest akurat dużo zamienników więc łatwo "odmówić" zegarek wymieniając tarcze czy kopertę, co też nie dyskwalifikuje zegarka. Wszystko zalezy od stanu danego egzemplarza i oczekiwań właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten atlantic z olx to oryginał w dobrym stanie

za to kolega slawek01 ma nieoryginalną tarczę w swoim atlanticku (patrząc na napisy jestem na 99% pewny że nie jest to oryginał)- może to tylko kwestia zdjęć ale te szczotkowania słabo wyglądają

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten atlantic z olx to oryginał w dobrym stanie

za to kolega slawek01 ma nieoryginalną tarczę w swoim atlanticku (patrząc na napisy jestem na 99% pewny że nie jest to oryginał)- może to tylko kwestia zdjęć ale te szczotkowania słabo wyglądają

No to kolego CIESLUT jesteś w błędzie, ten egzemplarz to pamiątka rodzinna od nowości.

Miłego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ich sporo i takie tarcze występowały w zamiennikach.

Możliwe że to efekt obróbki zdjęcia.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak pierwszy raz zobaczyłem te zdjęcia to się zastanawiałem nad tarczą, ale wydaje mi się że to oryginał, przynajmniej porównując do swojego, a raczej swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Twojego spokoju zrobiłem zdjęcie przed chwilą co prawda światło sztuczne ale o tej porze jest już ciemno.

A co do zegarka to kupił go ojciec na tzw.lokate jak to się nazywało w latach osiemdziesiątych i może miał to z dziesięć razy na nadgarstku, mam nawet oryginalny pasek i pudełko

post-110731-0-90399100-1574094510_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten atlantic z olx to oryginał w dobrym stanie

za to kolega slawek01 ma nieoryginalną tarczę w swoim atlanticku (patrząc na napisy jestem na 99% pewny że nie jest to oryginał)- może to tylko kwestia zdjęć ale te szczotkowania słabo wyglądają

Może się mylimy ale mam takie same odczucia - coś mi ta tarcza nie pasuje

To zegarek z tej aukcji https://archiwum.allegro.pl/oferta/nos-zegarek-atlantic-worldmaster-original-piekny-i7416363803.html

Ta jest oryginalna czy nie ?

post-68206-0-14697400-1574098474_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie srebrne absolutnie oryginalne (kupione od lekarzy, pierwszych właścicieli - miałem kiedyś "wtykę" w szpitalu, która wynajdowała mi zegarki do kupienia) i szczotkowania mają subtelniejsze, napisy też bardziej ostre. Chociaż to może być kwestia zdjęć (zbliżenie, makro, podciągnięcie programem) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w latach osiemdziesiątych sprzedali ojcu z podrobiona tarczą:) Ale spoko,niech i tak będzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w latach osiemdziesiątych sprzedali ojcu z podrobiona tarczą :) Ale spoko,niech i tak będzie;)

Na aukcji którą wkleiłem jest dokładnie ten zegarek - nawet rysę na deklu ma taką samą - to Ty sprzedawałeś (bo widać sprzedał się ) czy byłeś kupującym?

Pytam bo nie zgrywa się to wszystko

W sumie mnie to nie interesuje - możesz nie odpowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlaczego mam Ci nie odpowiedzieć, to moje ogłoszenie, ale co to zmienia?

 

Oferta została wycofana. A dlaczego pisze że sprzedano...nie wiem.

 

Sprzedano za: 1 699,00 zł

Zakończona o 20:13 dnia 28.06.2018 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Naprawdę mniejsza o tą aukcję - próbujemy tak sami dla siebie dociec czy zegarek jest oryginalny czy nie, tak dla własnej nauki.

Sam kupuję zegarki i chciałbym wiedzieć czy czasem ktoś kiedyś nie będzie mnie pakował na minę z NOSem.Chińczyki robią coraz lepsze zamienniki i naprawdę warto to rozkumać

Historie o zegarkach po dziadkach a naprawdę składaki wprowadzają tylko zamieszanie

Dla tego zawsze dociekamy ale nie po to aby dopiec pokazującemu tylko po to aby czegoś się nauczyć

Nie twierdzę absolutnie że Twój to jakiś kombinowany - piszę tylko że mi nie pasuje a dodatkowo znaleziona aukcja itp.... nie ułatwia 

 

Porównaj napisy T SWISS MADE T

 

Może to ja się mylę - chciałbym wiedzieć

post-68206-0-92742600-1574100486_thumb.jpg

post-68206-0-93932300-1574100521_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.