Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
czarci goniec

Allegro lokalnie- przestroga

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zalecam ostrożność przed Allegro lokalnie.

 

Sytuacja wyglądała następująco.

 

Wczoraj wystawiłem zegarek do sprzedaży, który z automatu został wrzucony do Allegro lokalnie. Nie ma możliwości inaczej wystawić aukcję.

Wybrałem opcję licytacji.

Dzisiaj doszedłem jednak do wniosku że ten kanał jednak jest mizerny i w dniu dzisiejszym zakończyłem moją aukcję.

 

Okazało się że ktoś złożył ofertę w mojej licytacji, o czym ja kompletnie nie miałem pojęcia!

Nie dostałem żadnej informacji(mail itp), na karcie produktu, także nie było choćby małej wzmianki na ten temat.

Nic co by wskazywało na kogoś udział w licytacji, jak to miało miejsce w Allegro.

Co więcej w w mojej zakładce sprzedaje na Allegro, przy mojej ofercie widniała informacja że nikt nie licytuje.

 

Mam zrobionego wcześniej creena( ok 1 min przed zakończeniem), a zrobiłem go gdyż coś mi się nie podobała cena.

 

Wydawało mi się że wpisałem od 100 zł ale przyjąłem że to może z ich opłatą lub sam wpisałem 102 zł.

 

Chyba jest to duży błąd techniczny platformy, oby nie jakieś dodatkowe źródło dochodu dla Alle..

 

Sprawę opisałem i wysłałem do Allegro, oferenta poinformowałem o niemożności sprzedaży zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro Lokalnie to ja omijam szerokim łukiem nawet jak coś bardzo mnie interesuje - wolę zadzwonić i zapytać czy pójdzie za tyle czy tyle niż bawić się w te ich gierki - pisanie wiadomości na jakiś czatach - brak info na mail - brak możliwości dodania oferty do obserwowanych itd,....

Syf kiła i mogiła - system nie dopracowany ale na prędko wprowadzony - teraz będą poprawiać więc będą kolejne zmiany.

Fajnie.....fajnie... -_-


A jak licytacja się kończy czy trwa to wiadomo chociaż ile osób licytuje? kto licytuje? kto wygrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw bierze, że portal aukcyjny z takim doświadczeniem wprowadził takiego gniota...
 


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dziwna opcja allegro... Przeglądając aukcje przez aplikację widzę oferty lokalne ale nie mogę w nie wejść... Pisze nie znaleziono oferty.... Porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A jak licytacja się kończy czy trwa to wiadomo chociaż ile osób licytuje? kto licytuje? kto wygrał?

 

 

Jak licytacja trwa to nie ma żadnego śladu oprócz ewentualnie kwoty. Po jej zakończeniu przyszedł mail że sprzedaż zakończona i z loginem i tylko loginem kupującego.Żadnych informacji kto, co i ile brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak licytacja trwa to nie ma żadnego śladu oprócz ewentualnie kwoty. Po jej zakończeniu przyszedł mail że sprzedaż zakończona i z loginem i tylko loginem kupującego.Żadnych informacji kto, co i ile brak...

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Życzę im sukcesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze. Może wreszcie sprzedający przeniosą się na eBay, catawiki i inne portale tego typu. Tam koszty wystawienia i sprzedaży są podobne do allegro, a standard obsługi i bezpieczeństwo o wiele większe.

 

Przecież rozstrzyganie sporów allegro to jakaś kpina, ochrona kupujących i sprzedających żenująca, system komentarzy wołający o pomstę do nieba. Nie wspominam już o wyszukiwarce, która znajduje wszystko, tylko nie to, czego akurat się szuka. Oni wiedzą lepiej, co ja chcę znaleźć, a jeśli wyniki wyszukiwania mi się nie podobają, to znaczy, że się mylę.

 

eBay nie jest kryształowy, ale wymusza na sprzedawcach zachowanie minimalnych standardów. System komentarzy działa na tyle dobrze, że pozytywy dają faktyczne zwiększenie sprzedaży i to duże, a negatywy drastycznie tę sprzedaż obcinają. W dodatku wystawianie oceny kupującemu troszkę eliminuje naciągaczy wyłudzających towar i zwrot gotówki za brak doręczenia, uszkodzenie, niezgodność z opisem itp. Widzę, że ostatnio dużo rodzimych sprzedawców zaczyna handlować na eBayu i fajnie. Bardzo mnie to cieszy. Jak mam to samo kupić przez alle lub zatokę, to wybieram zatokę, choćby miało być trochę drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów ktoś na siłę chciał coś "usprawnić" i wyszedł gniot. Zobaczyłem z ciekawości, nie skorzystam.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, z tego co czytam i mówią znajomi, że już inaczej nie wystawisz. Albo lokalnie, albo jako firma na "normalnym" tfu! allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przestrogę. Nawet nie wiedziałem, że wprowadzili coś takiego, bo od jakiegoś czasu omijam allegro.

Wkurzają mnie na nim opłaty i prowizje, oraz system ocen.

Allegro przestało być portalem aukcyjnym i jest platformą sprzedażową.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizje to masz wszędzie dość podobne. eBay ma chyba nawet większe, choć nie wiem na pewno, bo ja kupuję, a nie sprzedaję. Z resztą to też mi się bardziej podoba na Catawiki, że tam prowizję płaci kupujący, czyli licytujesz cenę zakupu, a Catawiki dolicza Ci 9%. Niby wychodzi na to samo, że to Ty płacisz, ale masz pełną świadomość tego, że cena to jedno, a prowizja to drugie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowizje to masz wszędzie dość podobne. eBay ma chyba nawet większe, choć nie wiem na pewno, bo ja kupuję, a nie sprzedaję. Z resztą to też mi się bardziej podoba na Catawiki, że tam prowizję płaci kupujący, czyli licytujesz cenę zakupu, a Catawiki dolicza Ci 9%. Niby wychodzi na to samo, że to Ty płacisz, ale masz pełną świadomość tego, że cena to jedno, a prowizja to drugie. 

sprzedawca też płaci "Pobieramy prowizję w wysokości 12,5 % zwycięskiej oferty, w co nie wlicza się podatek VAT / podatek od sprzedaży (15,1 % przy uwzględnieniu tych podatków). Wpływy z prowizji wykorzystujemy między innymi do szerokiego promowania naszych aukcji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro to dramat, fakt. 

 

Teraz kiedy osoba fizyczna zdana jest tylko na Allegro lokalnie to już w ogóle.

 

Do tej pory nawet nie raczyli odpowiedzieć na moje zgłoszenie.

 

Szczerze powiedziawszy od długiego czasu właściwe tylko tam kupuje.

Sprzedaży to już tam dawno nie ma dla osoby prywatnej ale dzisiejsza sytuacja to jawna kpina.

 

Jaka to Beta, to jeszcze pre Alfa, z takimi błędami..

Edytowane przez czarci goniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, z tego co czytam i mówią znajomi, że już inaczej nie wystawisz. Albo lokalnie, albo jako firma na "normalnym" tfu! allegro.

Dzisiaj sprawdzę ... spróbuje wystawić głośniki

 Co do "lokalnego' zalicytowałem na próbe - "kup teraz"  i sprzedający nawet sie odezwał..

 Fakt licytacji nie widać.

Fotek nie można powiekszyć

 itp.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro lokalnie to nie gniot tylko prawdopodobnie celowe działanie celem pozbycia się prywatnych sprzedawców... Szkoda, że przez tyle żadna konkurencja mocniejsza nie została stworzona.

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ hil2 widzisz, nie wiedziałem. To teraz wiem, czemu tam jest tak drogo :D

 

Allegro, jeśli opiotr ma rację, zmierza do tego, żeby stać się takim lokalnym, polskim alliexpress (celowo przez dwa L). To ma sens, choć wątpię czy mu się to uda. Przy takiej metodzie wprowadzania zmian, wyleją użytkowników prywatnych z kąpielą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak spróbowałem.

 Jest do wyboru albo "normalne allesrogo"

albo "lokalne aledrogo"

 różnica jest tylko w opłatach= prowizji..

na normalym 10% nie więcej niż 50 zeta.

na lokalnym 0% za sprzedaż i 0% za wystawienie.

to tyle


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak spróbowałem.

 Jest do wyboru albo "normalne allesrogo"

albo "lokalne aledrogo"

 różnica jest tylko w opłatach= prowizji..

na normalym 10% nie więcej niż 50 zeta.

na lokalnym 0% za sprzedaż i 0% za wystawienie.

to tyle

patrząc z drugiej strony jeśli wystawisz na lokalnych z ceną kup teraz to ponoć jest widoczne na całej mapie i każdy może kupić a płacisz 10% nie więcej niż 50 zł więc teoretycznie taniej. Bo obecna prowizja od zegarka za powiedzmy 3000 - 5000 zł to naprawdę spora kwota. A jak ktoś próbuje "negocjować cenę" przez ominięcie allegro to straszą blokadą konta. Tu przy droższych przedmiotach nie będzie opłacało się omijać prowizji. To takie luźne przemyślenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że "lokalnie alledrogo" ma być konkurencja dla olx.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc z drugiej strony jeśli wystawisz na lokalnych z ceną kup teraz to ponoć jest widoczne na całej mapie i każdy może kupić a płacisz 10% nie więcej niż 50 zł więc teoretycznie taniej. Bo obecna prowizja od zegarka za powiedzmy 3000 - 5000 zł to naprawdę spora kwota. A jak ktoś próbuje "negocjować cenę" przez ominięcie allegro to straszą blokadą konta. Tu przy droższych przedmiotach nie będzie opłacało się omijać prowizji. To takie luźne przemyślenie 

Na dziale antyki od dobrych 2 lat jest prowizja 10% ale nie więcej niż 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że "lokalnie alledrogo" ma być konkurencja dla olx.

 

Zgadza się, tyle że tempo zmian i ilość bubli woła o pomstę do nieba.

 

Moja oferta, która to miała być widoczna na Allegro i Allegro lokalnie była dostępna tylko w drugiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre oferty z "lokalnego" są widoczne w "normalnym", nie wiem jak to działa.

Tak znalazłem sprężynę...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się włączę do dyskusji, bo mam ostatnio jakieś doświadczenie z tym allegro lokalnie.

znalazłem interesujące mnie ogłoszenie w tej platformie, napisałem wiadomość do gościa o nr telefonu. całą sprawę kupna/sprzedaży załatwiliśmy przez telefon. oboje jesteśmy zadowoleni

sam wystawiłem tam ogłoszenie /bo rzeczywiście nie miałem innej możliwości/. w treści ogłoszenia wskazałem nr telefonu i mail do kontaktu. kto umie czytać między wierszami dzwoni i dogadujemy sprawę.

jeśli te koszty, które podają nie przekraczają 50 zł, to ebay jest strasznie drogi. 10% plus PP od 3 do 5%. więc na eBay do ceny jaką chcę otrzymać muszę doliczyć około 15% ceny.  a to czasem powoduje, że nie ma sensu wystawiać


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś próbuje "negocjować cenę" przez ominięcie allegro to straszą blokadą konta. Tu przy droższych przedmiotach nie będzie opłacało się omijać prowizji. To takie luźne przemyślenie

Na alle lokalnie można podać nr tel dla przeglądających oferte. Jak ktoś "normalny" bedzie chciał kupić to zadzwoni.

 

Tak jak napisał @abir

się włączę do dyskusji, bo mam ostatnio jakieś doświadczenie z tym allegro lokalnie.

znalazłem interesujące mnie ogłoszenie w tej platformie, napisałem wiadomość do gościa o nr telefonu. całą sprawę kupna/sprzedaży załatwiliśmy przez telefon. oboje jesteśmy zadowoleni

sam wystawiłem tam ogłoszenie /bo rzeczywiście nie miałem innej możliwości/. w treści ogłoszenia wskazałem nr telefonu i mail do kontaktu. kto umie czytać między wierszami dzwoni i dogadujemy sprawę.

jeśli te koszty, które podają nie przekraczają 50 zł, to ebay jest strasznie drogi. 10% plus PP od 3 do 5%. więc na eBay do ceny jaką chcę otrzymać muszę doliczyć około 15% ceny. a to czasem powoduje, że nie ma sensu wystawiać

 

@lobo82

Tak to dziwna opcja allegro... Przeglądając aukcje przez aplikację widzę oferty lokalne ale nie mogę w nie wejść... Pisze nie znaleziono oferty.... Porażka

Trzeba aktualozować aplikację.

Kapnołem się po tym że nie mogłem podejrzeć własnego ogłoszenia, ani apka go wgl. nie widziała.

 

PS:

Dodam tylko że z tym "alle lokalnie" zniszczyli całą ideę allegro.

Zwykli użytkownicy którzy nie przynoszą im zysków - wypad!....i tyle.

W tej chwili wystawiam tam tylko by "zasięg był większy", a jak ktoś jest kumaty to zadzwoni/napisze, i się dogadamy :-)

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.