Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MichTheOne

Peknięty bezel ceramiczny

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie "domowe" sposoby na sklejenie pękniętego bezela ceramicznego?

 

 

LU2MU8U.jpg

 

Na zdjęciu widać pęknięcie przy godzinie piątej. Zegarek trzepnął o ziemię. Bezel działa, kręci się i jest "stabilny". Pęknięcie jest ledwo zauważalne.... no, ale jest.

 

Dotychczas próbowałem następującego rozwiązania: bardzo cienki listek plastikowy umoczony w kleju typu superglue udało mi się włożyć w szparę, wyjąć, następnie bezel ścsinąłem i klej chwycił. Niestety, po kilku dniach znów się rozszedł i drobna szpara znów jest widoczna. 

 

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bezela/insertu. Musisz dopytać w Phoibosie czy oferują same części zamienne. Ewentualnie gwarancja jak masz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nigdy nie używaj cyjanoakrylu przy zegarkach   :angry:  po drugie zmierz zewnętrzny i wewnętrzny wymiar wkładki szukaj na ebay, może uda się coś dobrać po trzecie nie skleisz takiej wkładki na powierzchni styku bo to za mało, można pokusić się o wklejenie od nowa całej wkładki za klej dwuskładnikowy, oraz za retuszowanie pęknięcia,  ale sto straszne druciarstwo

Edytowane przez Kosmala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bezela/insertu. Musisz dopytać w Phoibosie czy oferują same części zamienne. Ewentualnie gwarancja jak masz. 

 

Dzięki, zaraz wyślę maila do Phoibosa. Gwarancja raczej nie wchodzi w grę bo to uszkodzenie mechaniczne.

 

Po pierwsze nigdy nie używaj cyjanoakrylu przy zegarkach   :angry:

 

OK, skoro tak radzisz to nie będę więcej używał takich klejów. Ale z czystej ciekawości - czemu się nie nadają? wydawało się, że do materiałów ceramicznych będzie w porządku.

 

 

po drugie zmierz zewnętrzny i wewnętrzny wymiar wkładki szukaj na ebay, może uda się coś dobrać po trzecie nie skleisz takiej wkładki na powierzchni styku bo to za mało, można pokusić się o wklejenie od nowa całej wkładki za klej dwuskładnikowy, oraz za retuszowanie pęknięcia,  ale sto straszne druciarstwo

 

Aha, czyli wyjęcie wkładki bezela i naklejenie jej na nowo, w sposób retuszujący pęknięcie. Sam pewnie nie podołam, ale spytam u zegarmistrza.

Jak się nie da to za Twoją radą poszukam zamienników wkładki - jeśli nie będzie u producenta to chyba sobie daruje, pewne idealnego zamiennika nie znajdę.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro tak radzisz to nie będę więcej używał takich klejów. Ale z czystej ciekawości - czemu się nie nadają? wydawało się, że do materiałów ceramicznych będzie w porządku.

 

1. Zostawiają nalot w tym przypadku szkło, mechanizm bezela. Ten klej paruje

2. Ciężko potem doczyścić miejsce klejenia

To wszystko wiem z praktyki. No chyba że kleiłeś wkładkę poza zegarkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, skoro tak radzisz to nie będę więcej używał takich klejów. Ale z czystej ciekawości - czemu się nie nadają? wydawało się, że do materiałów ceramicznych będzie w porządku.

 

1. Zostawiają nalot w tym przypadku szkło, mechanizm bezela. Ten klej paruje

2. Ciężko potem doczyścić miejsce klejenia

To wszystko wiem z praktyki. No chyba że kleiłeś wkładkę poza zegarkiem

 

Dzięki za wyjaśnienia, przekonuje mnie to. Szczęśliwie tym razem uniknąłem powikłań, ale więcej nie będę próbował.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli kogoś interesuje - Phoibos zaproponował przysłanie bezela do wymiany za 25 USD, o ile dobrze rozumiem przesyłka jest wliczona. Cena wydaje się rozsądna, więc skorzystam.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.