Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Prośba o identyfikację

Szukałem, ale nic (no może trochę) nie znalazłem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 FFkapa

FFkapa
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 22:24

Witam, przepraszam za potencjalną stratę czasu,

zakupiłem na Allegro zegar. Na tarczy ma sygnaturę jak na fotografii:

nie proszę o wycenę, nawet nie zależy mi na informacji o znaczeniu marki na rynku zegarów w czasach minionych. Kupiłem zegar, bo nikt go nie licytował i zwyczajnie żal mi było, gdy pomyślałem że nikt go nie chce.

Na stronie: http://www.uhrmacher...ldmarken_M.html jest informacja o treści: "bisher ungeklärt".

Może jednak ktoś coś wie?

Mam kilka zegarów, może kiedyś się pochwalę, jednak zbieram je głównie dlatego, by nadal żyły, nie zależny mi na ich wartości, znaczeniu marki, może trochę romantycznie, chcę zachować w moim pokoju kawałek "ginącego świata".

Możecie mi pomóc, to super, nie możecie, to też dobrze.

Nigdy bym nie pomyślał, że jest w Polsce tylu miłośników starych zegarów, jesteście elitą w morzu tandety. Przepraszam za kolokwializm, ale fakty są właśnie takie.

Pozdrawiam

Kazimierz Paprockilogo.jpg

• 0

#2 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9933 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 22:34

Tyle mikrolisk  

M (im Stern / zwei Dreiecken ineinander) bildmarke_mstar.jpg (unbekannt) Unbekannte Herkunft

źródło http://www.mikrolisk...ark#sucheMarker

Nieznane pochodzenie

• 0

#3 tarant

tarant

Młodszy kustosz od zegarów nr [LX]CDII

• Moderator
  • 16182 postów

Napisano 07 grudzień 2019 - 23:10

Sygnatura na mechanizmie nie musi być oznaczeniem producenta. Dlatego ważne jest zaprezentowanie zdjęć skrzyni, wydobytego ze skrzyni mechanizmu, wreszcie wieszaka z gongiem.

• 0

#4 FFkapa

FFkapa
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2019 - 18:57

Dziękuję Pawle, dziękuję Tarant

Przesyłka jeszcze nie dotarła dlatego nic bliżej napisać nie mogę, chociaż... na Allegro aukcja miała numer: 8729676942.

Tak przy okazji, poprzedni mój zakup to zegar z aukcji o numerze 8713477981. Bardzo mi się podoba i niezwykle mnie cieszy, choć tymczasem ma pękniętą sprężynę brak mu jednej wskazówki i ogólnie jest w kiepskim stanie. O tym zegarze wiem już nieco dzięki Tarantowi i poszukiwaniom na forum, producentem jest prawdopodobnie firma Carl Werner z Villingen.

IMG_2218.JPG

Dzięki raz jeszcze, pozdrawiam

Kazik

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych