Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Niebieski diver do 3000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Podróżnik

Podróżnik
  • Użytkownik
  • 498 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 23:31

Witajcie. Kilka ładnych miesięcy temu pytałem o czarnego EDC. Ktoś mi doradził Balla i jestem zachwycony decyzją o kupnie, mimo że udało mi się go wyrwać dopiero w zeszłym miesiącu :) Liczę na to, że teraz też ktoś doradzi mi zegarek, którego wcześniej nie brałem pod uwagę.

Najlepiej byłoby, gdyby do 3-3,5k udało mi się kupić niebieskiego divera i coś do garnituru. Nie wiem tylko czy będę zadowolony z wyborów jak rozdzielę tę kwotę na dwa zegarki, zamiast kupić jeden i uzbierać na spokojnie na drugi.

Do tej pory myślałem o:

c65-41a3h1-s0bb0-b0_fr_1.jpg

zegarek-meski-junghans-max-bill-automatic-027-3501-00_2.jpg

Lecz pierwszy wykracza znacznie ponad budżet, a drugi wypełnia go w całości. Szukając tańszych alternatyw wpadłem na pomysł takich dwóch:

hamilton-american-classic-intra-matic-silver-dial-mens-watch-h38755751--.jpg

Dan_Henry_1970_Automatic_Diver_White_No_Date_Head_x1200.png

Kupienie obu akurat wypełnia zakładany budżet, ale czy to dobry wybór? Nie jestem przekonany do divera na gumie, tym bardziej, że będzie on używany częściej w codziennym życiu, niż w wodzie.

Przechodząc do sedna - jeśli doradzalibyście jednak wybranie jednego zegarka, a nie dwóch to moje wymagania są określone:

- diver

- niebieska tarcza

- automat

- max 42mm

- max 3000 zł

- najlepiej na bransolecie

Z góry dzięki :)

Użytkownik Podróżnik edytował ten post 09 grudzień 2019 - 23:34

• 0

#2 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1281 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 00:23

Ja bym zrobił tak, kupił teraz niebieskiego CHW i dozbierał do hamiltona :-)
  • 0

#3 gszok

gszok
  • Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 00:31

Cześć .
Szkoda że nie szukasz czegoś większego ale może tym postem przekonam Cię do tego Garfish-a . 
Producentem Polska firma Xicorr . Sam się zastanawiałem nad tym modelem na tą chwilę jest w przed sprzedaży i dużo poniżej 
Twojego limitu . Tylko wymiary są problemem 52mm szerokości . Pisałem do nich wiadomości czy znają już datę premiery ale zlali mnie .
Z tego co można wyszukać w internecie prace trwają także jeszcze wersje kolorystyczne mogą się zmienić i inne szczegóły . 
Ja kupiłem kolejnego gprb 1000 :) 

Załączone miniatury

• sikor.jpg

• 0

#4 Podróżnik

Podróżnik
  • Użytkownik
  • 498 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 01:29

Ja bym zrobił tak, kupił teraz niebieskiego CHW i dozbierał do hamiltona :-)

No albo wybrać opcję z DH i Hamiltonem, a po dozbieraniu wymienić DH na Christophera ;)

Cześć .
Szkoda że nie szukasz czegoś większego ale może tym postem przekonam Cię do tego Garfish-a . 
Producentem Polska firma Xicorr . Sam się zastanawiałem nad tym modelem na tą chwilę jest w przed sprzedaży i dużo poniżej 
Twojego limitu . Tylko wymiary są problemem 52mm szerokości . Pisałem do nich wiadomości czy znają już datę premiery ale zlali mnie .
Z tego co można wyszukać w internecie prace trwają także jeszcze wersje kolorystyczne mogą się zmienić i inne szczegóły . 
Ja kupiłem kolejnego gprb 1000 :)

Dzięki za propozycję, całkiem ciekawe zegarki, ale zdecydowanie nie chcę wykraczać poza podane wymiary. Najwygodniej się czuje z zegarkiem 40 mm na ręce, a 42 mm to już mój max :)

• 0

#5 bober5264

bober5264
  • Użytkownik
  • 607 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 08:15

Ja polecam CW, tego, którego wstawiłeś, C65 lub C60 (kwestia gustu)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • 0

#6 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3315 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 08:25

Jesli moga byc uzywki to jak dobrze ppszukasz w 3.5 znajdziesz Longina Hydro i Orienta Stara Classic.licze 2.5 LH i 1 tys OS.
Ewentualnie Glycine Sub.

Użytkownik Jaroslaw Jerry Esowy edytował ten post 10 grudzień 2019 - 08:27

• 0

#7 cordi7

cordi7
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 10:44

Hamilton Intra Matic to OBLEDNY zegarek, bierz na bransolecie i bedziesz mial go na co dzien a po zmianie na pasek - do garnituru.

Jesli idzie o niebieskiego divera to ja bym patrzyl na Orienta Kamasu (Mako 3) w kolorze niebieskim, powinno sie udac kupic obydwa.

• 0

#8 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1281 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:23

Jeszcze jest taka opcja, czyli Zelos Swordfish na NH35. Sklep z Holandii, więc nie będzie płat celnych.

https://www.seriousw...night-blue-nh35

https://www.seriousw...l-ice-blue-nh35

• 0

#9 Jaroslaw Jerry Esowy

Jaroslaw Jerry Esowy
  • Użytkownik
  • 3315 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 19:58

Wiem ze 42 ale nie moglem sie powdtrzymac zwlasxcza ze za ok 2.5 tys jest na bazarku. Citizen GTS ;)
  • 0

#10 Karol1329

Karol1329
  • Użytkownik
  • 354 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 21:14

Jak poczekasz na wyprzedaż to zmieścisz się z CW w budżecie za nearly new, chociaż ja bym polecił C65 manual.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych