Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sielwolf

Para wewnątrz zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pojawił się u mnie problem z Sinnem 556. Po powrocie do domu zauważyłem kondensację na wewnętrznej stronie szkiełka. Wcześniej problemów nie było. Nie używałem zegarka do pływania ani nie wpadłem na szalony pomysł kąpieli z zegarkiem na ręce. Zawsze dokręcam koronke do pierwszego oporu. Czasem, po gorącym dniu, myje zegarek w mocno letniej wodzie uważając na to żeby strumień nie był skierowany na koronkę. Czy problemem jest amplituda temperatury? Nie powinna. Może wadliwa uszczelka? Ale jakiś czas nie był myty a wcześniej nie zauważyłem żeby odstawiał takie numery. Napisałem do producenta i czekam na odpowiedź. Jeśli doświadczenie kolegów pomoże z wdzięcznością przyjmę rady i uwagi. Dzięki.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dostało się trochę wilgoci do środka, ale też być może była ona od początku - np. podczas składania zegarka było wilgotne powietrze.

Nagła zmiana temperatury spowodowała kondensację.

Dobrze by było tego się pozbyć. Jak nie chcesz go rozkręcać, to odkręć koronkę i zostaw go w suchym miejscu. Powinno pomóc.

Na przyszłość zawsze sprawdzaj dokręcenie koronki i jak sytuacja się powtórzy, to przyczyną może być problem z uszczelnieniem zegarka.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej odkręcić dekiel jak nie samemu to zegarmistrz i wysuszyć zegarek!  Wilgoć zabija mechanizm, tarczę, wskazówki i to w szybkim tempie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Problem wyniknął wczoraj. Po sprawdzeniu wujka internetu skorzystałem z podpowiedzi o szczelnym zamknięciu zegarka z wykręcona koronką w pojemniku z ryżem. Brzmi jak trzy zdrowaśki w piecu ale myślę ze ma swój sens. Pytanie czy rzeczywiście wąska szpara powstała po odkręceniu koronki wystarczy żeby ryż wypił cała wilgoć z wnętrza zegarka czy naiwnie bawię się w zegarkowy zabobon.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na goraco odpowiedź serwisu Sinn.

 

thank you very much for your inquiry.

 

 

 

I'm really sorry that I need to contradict your thoughts, but it is pretty normal that that very little humidity that is remaining in the watch when it is being built does condensate under temperature change from warm to cold of 20°C or more. As soon as the glass gets warm again the condensate disappears, wright?

 

 

 

The more air there is in a watchcase the more humidity can condensate. Due to the fact that the sealings in none of the watches out there are gas-tight more humidity in solution in the air can get into the watch. This is a fairly slow process but it is being accelerated when you stay in an environment with high humidity.

 

 

 

By the way, this is the reason, why we developed the dehumidifying technology that we call Sinn Ar Dehumidifying Technology. It prevents that there is humidity in the watch as long as the drying capsules are not fully saturated.

 

 

 

So far, we haven't experienced a real leakage on any new 556 and I'm in doubt yours should be the first one.

 

 

 

I hope this was of help.

 

 

 

Kind regards from Frankfurt/Germany

 

Chyba lekkie pierdololo. Wciąż nie wierze że wilgoć która wg nich miała prawo dostać się w trakcie składania zegarka w fabryce może sobie śmigać w środku zegarka i nie ma powodów do obaw, pretensji i zdziwień. Ale jak by co to wymyślili taka i taka technologię i zapraszamy na zakupy. Brzmi mi to jak zbywka herr Franka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co napisałem wyżej.

To naprawdę nie jest niczym specjalnie niezwykłym.

Szkiełko reaguje na to najbardziej, bo na zewnątrz nie ogrzewasz go ciałem, a po wejściu do budynku szybko się nagrzewa i ta różnica jego temperatur jest największa.

Do zaobserwowania tego wystarczy bardzo mała ilość wilgoci.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie różnych delikatniejszych przedmiotów np. zegarków znajdujemy wewnątrz dziurkowane torebki z granulkami. Jest to tzw. silikażel. Odpowiednio przygotowany ma zdolność pochłaniana wody z otoczenia. Często można znaleźć  wewnątrz kolorowe granulki. Ich barwa świadczy o aktualnej zdolności pochłaniania wilgoci. I tak kolor pomarańczowy oznacza że żel jest suchy i będzie wiązał wilgoć z otoczenia zaś kolor różowawy wręcz szarawy  świadczy o utracie tych właściwości.By zregenerować ten żel należy go np. w piekarniku (jeśli żel był w torebce plastikowej to go stamtąd wyjąć) wygrzać w temperaturze około 150 stopni tak długo aż rzeczone granulki uzyskają kolor zbliżony do pomarańczowego.Zdarza się że żel nie ma tych kolorowych granulek wtedy trzeba podgrzewać na wyczucie (sądzę że pół godziny wystarczy) Teraz szybko żel zapakować najlepiej w sucha płócienną torebkę i zamknąć w szczelnym pojemniku razem z zegarkiem z wyciągniętą koronką.Po dłuższym czasie,. mogą to być dni.wnętrze zegarka powinno być wysuszone a żel może lekko zmienić kolor.Pomagają w tym tzw ruchy Browna cząsteczek.

Gdy nie było dostępnego żelu stosowano do tego celu siarczan miedzi tzw. siny kamień. Niebiesko-zielonkawe kryształki po wygrzaniu w temperaturze powyżej 195 stopni pozbywają się wody i bieleją rozsypując się często na proszek. Tak uzyskany bezwodny siarczan miedzi jest na tyle agresywny w pochłanianiu wody że nawet spirytus 78-io %-owy może pozbawić dużej części wody podnosząc jego stężenie do blisko 100%. W tym przypadku tak wygrzany preparat należy umieścić na osobnym spodeczku, obok położyć zegarek i przykryć szczelnie kloszem, nawet posmarowanym na krawędzi wazeliną dla uszczelnienia, i pozostawić tak aż do uzyskania pożądanego efektu.

Oczywistym jest że wygrzane preparaty (żel i siarczan miedzi) należy przechowywać w bardzo szczelnym naczyniu ,bo inaczej w krótkim czasie wchłaniając wilgoć z powietrza stracą swe właściwości.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co napisałem wyżej.

To naprawdę nie jest niczym specjalnie niezwykłym.

Szkiełko reaguje na to najbardziej, bo na zewnątrz nie ogrzewasz go ciałem, a po wejściu do budynku szybko się nagrzewa i ta różnica jego temperatur jest największa.

Do zaobserwowania tego wystarczy bardzo mała ilość wilgoci.

Dzięki. Sam mechanizm rozumiem. Martwi mnie fakt i jego ewentualne skutki. A od Sinna liczyłem na jakąś pomoc ( nie koniecznie jazdę na sygnale z Niemiec i specgrupę zegarmistrzów z osuszaczem do zegarków, ale pomysł na rozwiązanie sprawy) a nie wyjaśnienie przyczyn.

Przy zakupie różnych delikatniejszych przedmiotów np. zegarków znajdujemy wewnątrz dziurkowane torebki z granulkami. Jest to tzw. silikażel. Odpowiednio przygotowany ma zdolność pochłaniana wody z otoczenia. Często można znaleźć wewnątrz kolorowe granulki. Ich barwa świadczy o aktualnej zdolności pochłaniania wilgoci. I tak kolor pomarańczowy oznacza że żel jest suchy i będzie wiązał wilgoć z otoczenia zaś kolor różowawy wręcz szarawy świadczy o utracie tych właściwości.By zregenerować ten żel należy go np. w piekarniku (jeśli żel był w torebce plastikowej to go stamtąd wyjąć) wygrzać w temperaturze około 150 stopni tak długo aż rzeczone granulki uzyskają kolor zbliżony do pomarańczowego.Zdarza się że żel nie ma tych kolorowych granulek wtedy trzeba podgrzewać na wyczucie (sądzę że pół godziny wystarczy) Teraz szybko żel zapakować najlepiej w sucha płócienną torebkę i zamknąć w szczelnym pojemniku razem z zegarkiem z wyciągniętą koronką.Po dłuższym czasie,. mogą to być dni.wnętrze zegarka powinno być wysuszone a żel może lekko zmienić kolor.Pomagają w tym tzw ruchy Browna cząsteczek.

Gdy nie było dostępnego żelu stosowano do tego celu siarczan miedzi tzw. siny kamień. Niebiesko-zielonkawe kryształki po wygrzaniu w temperaturze powyżej 195 stopni pozbywają się wody i bieleją rozsypując się często na proszek. Tak uzyskany bezwodny siarczan miedzi jest na tyle agresywny w pochłanianiu wody że nawet spirytus 78-io %-owy może pozbawić dużej części wody podnosząc jego stężenie do blisko 100%. W tym przypadku tak wygrzany preparat należy umieścić na osobnym spodeczku, obok położyć zegarek i przykryć szczelnie kloszem, nawet posmarowanym na krawędzi wazeliną dla uszczelnienia, i pozostawić tak aż do uzyskania pożądanego efektu.

Oczywistym jest że wygrzane preparaty (żel i siarczan miedzi) należy przechowywać w bardzo szczelnym naczyniu ,bo inaczej w krótkim czasie wchłaniając wilgoć z powietrza stracą swe właściwości.

Powodzenia!

Wspaniałe wyjaśnienie. Serdecznie dziękuję. Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sagi ciąg dalszy. Po radach i wyjasnieniach kolegów zakupilem silka żel i w szczelnie opakowanym folią pojemniku trzymałem zegarek na grubej pierzynie z silki przez 5 dni. Po wyjęciu na środku tarczy wciąż była lekka mgiełka. Zakręciłem koronkę i wsadziłem zegarek pod wodę. Pokrył się mleczną mgłą od wewnątrz a po kuracji letnią wodą i zejściu mlecznego nalotu na wskazówce sekundnika zauważyłem kroplę wody. Zaznaczam że koronka była zakręcona do oporu. Rozumiem że w takiej sytuacji musi mieć miejsce nieszczelność i pozostaje serwis producenta. Czy ktos mial gwarancyjne doswiadczenie z Sinnem? Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis Sinn (albo inny) i, zalecam, nie czekać.

Zegarek wyraźnie jest nieszczelny.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekam. Pisze maila do Sinna ze zdjęciami i updatem i prośba o serwis. Pytanie czy uznają to za coś co podlega gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej im nie pisz, że robiłeś testy...


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem maila i rzeczywiście oszczędziłem sobie wzmianki o testach. Cholera wie co uznają za błąd w sztuce użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z HQ

 

Dear Mr. ....

 

 

 

Thank you for your mail.

 

 

 

It seems that there is a leakage problem with the watch. Due to the fact that your watch is still under warranty, I would highly recommend you to send the watch to our department.

 

 

 

If you send me your contact information, I can send you a return slip to your mail address. With the return slip the watch is secured and will be shipped by UPS to our headquarter.

 

 

 

Please send me your contact information to receive the return slip.

 

 

 

Have a wonderful day.

 

 

 

Kind regards from Frankfurt

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze.

Trzymam kciuki by nie trwało to za długo :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu dostałem maila od UPS

 

Dear Sir or Madam,

 

your shipment was shipped to you via UPS.

From 7pm on you can find information for shipping status or your return ticket in your native language if you click on the link in this email.

 

Sinn zamówił kuriera. Bezpośrednio od nich nic nie przyszło. Rozumiem że skoro zamówili przesyłkę jest to równoznaczne z rozpatrzeniem reklamacji i usunięciem wady w ramach naprawy gwarancyjnej. Zastanawiam się czy dostanę informację co było przyczyną wilgoci wewnątrz i co działo się z moją 55szóstką na wakacjach w Niemczech. Chciałbym dostać jakieś podsumowanie czynności serwisowych. Może będzie w paczce.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyli mam nadzieję długo i szczęśliwie :)

Dzisiaj dostałem przesyłkę od Sinna. Serwis, test szczelności i kurier. Bez kosztów. Mam jedynie uwagę do AR. Parę rysek przybyło.

post-108120-0-77687400-1581608358_thumb.jpg

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Po stosunkowo niewielkiej, ceniacej manufakturze można oczekiwać zdecydowanie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.