Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Oryginał czy podróba? Zalando G-shock GA-2000S-1AER

Casio G-shock Oryginałczypodróbka GA-2000S-1AER

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aniaania

Aniaania
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:25

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w zidentyfikowaniu, czy zakupiony przez mnie zegrek na stronie Zalando jest oryginalny? Nie posiada naklejki Casio na dekielku. Kompletnie się na tym nie znam, a to na prezent i chciałabym uniknąć wtopy :-) nigdzie nie mogłam znaleźć jak wyglądają podróbki tego modelu. To mój pierwszy post i nie wiem niestety jak dodawać tutaj zdjęcia.

Użytkownik Aniaania edytował ten post 12 grudzień 2019 - 21:27

• 0

#2 oszolom

oszolom
  • Użytkownik
  • 325 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 22:08

Zalando nie handluje podróbkami, nie miałbym obaw.

• 3

#3 Aniaania

Aniaania
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 22:30

Bardzo dziękuje za odpowiedź! Niestety nadal mam wątpliwości, ponieważ znalazłam w internecie komentarz, że sprzedają zegarki bez certyfikatu autentyczności (podobno można to wyczytać z dołączonej książeczki, jednak nic nie jest po Polsku i przyznam szczerze, że nawet nie mam pojęcia gdzie tego szukać w tej książeczce). No i brak tej naklejki, czy to też o niczym nie świadczy? Też wydawało mi się że taka spora firma i to raczej niemożliwe, ale różne rzeczy się już działy przy działalnościach na jeszcze wiekszą skalę... :)
  • 0

#4 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 22:48

Mam kilka zegarków CASIO - na żadnym nie było naklejki na deklu.

• 0

#5 Aniaania

Aniaania
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 23:15

A macie może Panowie jakieś pomysły jak w tym modelu w jakiś inny sposób chociaż "spróbować sprawdzić" czy jest to oryginał? Może coś szczególnego powinno pisać na dekielku lub da się sprawdzić jakieś widniejące tam numery?
  • 0

#6 BellaUrsa

BellaUrsa
  • Użytkownik
  • 508 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 07:34

Pani, jak widzę nie przekonana, to może ktoś łaskawie wyśle certyfikat oryginalności i będzie po problemie, choć na przyszłość polecam najpierw pytać a potem kupować, bo później na forum trzeba udowadniać, że zegarek nie jest koniem. Ciekawe czy Zalando handluje też podróbkami butów i torebek, choć może dla Pani nie jest to tak ważne jak w przypadku zegarka. Naklejek nie posiadam, trzebaby było zdjąć je z jakiejś podróbki.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
  • 0

#7 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 07:38

Temat nie daje Ci spokoju ... :)

Zalando to niemiecki sklep, nie sądzę, żeby pozwolili sobie na sprzedaż podróbek.

Może zrób i pokaż wyraźne zdjęcia zegarka w zbliżeniu (zrób zdjęcie > umieść je na serwerze np. https://postimages.org/ > wklej link "grafika" do zdjęcia z serwera)

Przetestuj, czy wszystkie funkcje działają poprawnie.

Ostatecznie idź z zegarkiem do salonu, serwisu i porównaj.

P.S. W Casio nie spotkałem się z "certyfikatem autentyczności".

P.S. 2. Hipotetycznie można sobie wyobrazić sytuację, że ktoś kupuje oryginalny zegarek (nie tylko w Zalando), a następnie zwraca podróbke, która jak jest tak dobrze wykonana, że naprawdę trudno ją rozpoznać. Potem jest sprzedawany ponownie ...

Użytkownik Jacek K. edytował ten post 13 grudzień 2019 - 07:57

• 0

#8 Aniaania

Aniaania
  • Nowy Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:21

Panie Krzysztofie, jeżeli nie ma Pan ochoty "udowadniać że zegarek nie jest koniem" to proszę się nie udzielać. Szukam pomocy, a jeżeli nie chce jej Pan udzielać to z czystej kultury proszę przynajmniej nie komentować złośliwie. Oprócz Pana są tutaj osoby, które naprawdę znają się na rzeczy i nie mają problemu z tym, żeby rozwiać wątpliwości. Panie Jacku, dziękuje za chęci pomocy, przekonał mnie Pana komentarz, ale na wszelki wypadek wklejam link do zdjęć.

https://postimg.cc/gallery/exzaakog/

Użytkownik Aniaania edytował ten post 13 grudzień 2019 - 08:22

• 4

#9 Jacek K.

Jacek K.
  • Użytkownik
  • 1067 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:27

Teraz czas na wypowiedzi ekspertów, a najlepiej właścicieli takiego zegarka, najlepiej oryginalnego :)

• 0

#10 cordi7

cordi7
  • Użytkownik
  • 437 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 10:35

Szanse aby Zalando sprzedawalo cokolwiek innego niz oryginal sa wyjatkowo male.

Aby rozwiac watpliwosci proponuje wpisac model w wyszukiwarke youtube z dopiskiem 'unboxing' i popatrzec, czy to co mamy odpowiada temu na ekranie.

Pierwszy z brzegu przyklad:

https://www.youtube....h?v=0zOioJi0sMw

Pozdrawiam

Użytkownik cordi7 edytował ten post 13 grudzień 2019 - 10:35

• 2

#11 maniucha_maniek

maniucha_maniek
  • Użytkownik
  • 156 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 15:51

Zgadza się, akurat ten sklep jest wiarygodny :) bez obaw na pewno nie jest to podróbka.
  • 0

#12 vrs

vrs
  • Nowy Użytkownik
  • 43 postów

Napisano 11 styczeń 2020 - 13:38

A propos hologramów na deklu to chyba jak zegarek jest od polskiego AD np Zibi to jest hologram naklejany przez Zibi. Jak zegarek pochodzi z zagranicy to hologramu nie ma. Mam dwa Casio, jeden, córki z Zibi, miał hologram. Drugi z UK nie miał hologramu. Ja tez uważam Zalando za bezpieczny sklep. Nie wiem ile ten przedmiotowy zegarek może kosztować ale podejrzewam że Zalando na tony sprzedaje dużo droższe markowe rzeczy.
  • 0

#13 iza121

iza121
  • Nowy Użytkownik
  • 18 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 09:30

A propos hologramów na deklu to chyba jak zegarek jest od polskiego AD np Zibi to jest hologram naklejany przez Zibi. Jak zegarek pochodzi z zagranicy to hologramu nie ma. Mam dwa Casio, jeden, córki z Zibi, miał hologram. Drugi z UK nie miał hologramu. Ja tez uważam Zalando za bezpieczny sklep. Nie wiem ile ten przedmiotowy zegarek może kosztować ale podejrzewam że Zalando na tony sprzedaje dużo droższe markowe rzeczy.

Eee mam zegarki od Zibi i nie wszystkie mają hologramy, w sumie nie wiadomo czym się kierują, ale posiadanie lub nie tej naklejki na zegarku nie świadczy o oryginalności, bądź jego braku
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Casio, G-shock, Oryginałczypodróbka, GA-2000S-1AER

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych