Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Adriatica A3648.C143Q Ronda 763

Skracanie ceramicznej bransolety

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 gawron85

gawron85
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 18 grudzień 2019 - 14:28

Cześć!

Jestem tutaj nowy i już z konkretnym pytaniem :)

Kupiłem ten zegarek na prezent i chciałem skrócić ceramiczną bransoletę.

Bransoleta wygląda tak:

dc067029ae8e3d80.jpg

Z drugiej strony:

aa104b3b737ec41a.jpg

Kolega dał mi urządzenie do skracania bransolet z chińskiego zestawu "Mały zegarmistrz" - po kręceniu śrubą igła ma wypychać bolec w ogniwie. No i tu zaczyna się problem.

Próbowałem wyciskać od strony jak na pierwszym zdjęciu (tuleja i ośką?). Ośka lekko wskoczyła do środka, z drugiej strony koniec lekko wyszedł poza ogniwo (lata luźno ok. 0,5 mm). Ale wyciskanie szło b. ciężko i przerwałem żeby dalej nie zepsuć. No chyba że już zepsułem :)

Nie wiem czy robię dobrze i będę wdzięczny za wskazówki bo nie będzie co pod choinkę włożyć :D

Użytkownik gawron85 edytował ten post 18 grudzień 2019 - 14:29

• 0

#2 gawron85

gawron85
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 15:11

Cześć!

Jestem tutaj nowy i już z konkretnym pytaniem :)

Kupiłem ten zegarek na prezent i chciałem skrócić ceramiczną bransoletę.

Bransoleta wygląda tak:

dc067029ae8e3d80.jpg

Z drugiej strony:

aa104b3b737ec41a.jpg

Kolega dał mi urządzenie do skracania bransolet z chińskiego zestawu "Mały zegarmistrz" - po kręceniu śrubą igła ma wypychać bolec w ogniwie. No i tu zaczyna się problem.

Próbowałem wyciskać od strony jak na pierwszym zdjęciu (tuleja i ośką?). Ośka lekko wskoczyła do środka, z drugiej strony koniec lekko wyszedł poza ogniwo (lata luźno ok. 0,5 mm). Ale wyciskanie szło b. ciężko i przerwałem żeby dalej nie zepsuć. No chyba że już zepsułem :)

Nie wiem czy robię dobrze i będę wdzięczny za wskazówki bo nie będzie co pod choinkę włożyć :D

Udało mi się rozwiązać problem samodzielnie. Pomocny był ten filmik https://www.youtube....h?v=y5_uHz3T-ZY

Może komuś się przyda.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych