Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Masu

Konkurs fotograficzny Grudzień "Świąteczne odliczanie" GŁOSOWANIE

Świąteczne odliczanie  

65 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze powiem, że obecni liderzy nie są zaskoczeniem. oczywiście w pozytywnym kontekście.

chyba można już gratulować - i nawet domyślam się komu ;)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się rwiecie panie i panowie :)

Jeszcze niecała godzina i ogłoszę wszystkich bo nie tylko zwycięzca jest tutaj ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na finiszu są największe emocje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się rwiecie panie i panowie :)

Jeszcze niecała godzina i ogłoszę wszystkich bo nie tylko zwycięzca jest tutaj ważny.

Zwycięzca jest tylko jeden, and the Oscar goes to .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalne wyniki V edycji!
Konkurs wygrywa...
 
 
1. miejsce - Masu (39 głosów, 4 nieważne)  - 10 punktów - kalendarz do wyboru
 
 
2. miejsce - rk7000 (16 głosów, 3 nieważne)  -  6 punktów - kalendarz ścienny
 
 
3. miejsce - Olciakk (14 głosów, 3 nieważne )  - 4 punkty - kalendarz biurkowy
3. miejsce - Carrot   (13 głosów, 2 nieważne)  -  4 punkty kalendarz biurkowy
3. miejsce - ptaku    (12 głosów, 1 nieważny)   -  4 punkty kalendarz biurkowy
 
 
 
Gratulujemy zwycięzcom!
 
 
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za prace, a głosującym za ich głosy! Zapraszamy do dyskusji.
 
Przypominam przy tym, że głosy nieważne oznaczają, że głos został oddany przez użytkownika, który ma napisane mniej niż 30 postów.

Poniżej klasyfikacja generalna po grudniowej edycji. Robi się ciasno :)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179440-klasyfikacja-generalna-konkurs%C3%B3w-fotograficznych/

 

Pozwolę sobie jutro na komentarz do zdjęć, tymczasem zapraszam resztę do dyskusji :)

Edytowane przez Masu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim uczestnikom, a punktującym w szczególności  :lol:

 

Sobie też pogratuluje  :ph34r:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masu gratuluję tak zdecydowanego zwycięstwa, Twoja fotografia była the best

@rk7000, Twoje zdjęcie wywołało mnóstwo ciepłych emocji, przywołało dziecięce wspomnienia.

Fotka @Olciakk, może nieskomplikowana, ale piękna w swojej prostocie i wykonaniu.

@ptaku zrobił bardzo nastrojowe zdjęcie, pełne zadumy nad ta całą przedświąteczną gonitwą.

Muszę jeszcze wspomnieć o zdjęciu @Wacor, który swoją pracą niejako zaprotestował przeciwko świątecznemu konsumpcjonizmowi i gorączce. Tu też było świąteczne odliczanie, w nieco innym sensie. W tym wypadku myślę, że tytuł faktycznie mógł pomóc w interpretacji.

Najbardziej mi się podoba to, że zdjęcia wywołują w nas jakieś emocje, nie wspominając już o głosowaniu. Mam nadzieję, że w kolejnej edycji również dopiszecie, zarówno autorzy jak i głosujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim autorom. W tym temacie ani nie czułem się na siłach, ani nie miałem odwagi :) Ujęcie tematu bardzo oryginalne, ale świąteczny klimat uchwycił tylko Zwycięzca !  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@watcher, co do zwycięzcy to nie ma wątpliwości, ilość zdobytych głosów mówi sama za siebie

Myślę, że w styczniowym temacie wiele osób się odnajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę, że dużo się wydarzyło w ostatnich godzinach :D

Skąd taki wysyp nowych użytkowników w głosowaniu? Widzę, że nie tylko u mnie, aż musiałam przeprowadzić analizę na komputerze, bo w wersji mobilnej nie widać kto głosuje ph34r.png

Trochę tych kalendarzy poleci - trzy osoby ex eaquo na trzecim miejscu :P

 

Gratuluję wszystkim uczestnikom oraz bardzo dziękuję każdemu za głos! :)

 

O moim zdjęciu nie mam co się specjalnie rozpisywać - ot pomyślałam, jak ująć temat "świąteczne odliczanie". Jednym z pomysłów było powieszenie na choince stopera jako bombki. Dosłowne potraktowanie tematu.

 

Mnie osobiście za serce złapało zdjęcie @Enkil z zegarkowym kalendarzem adwentowym, gratuluję fajnego pomysłu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ooo widzę, że dużo się wydarzyło w ostatnich godzinach :D

Skąd taki wysyp nowych użytkowników w głosowaniu? Widzę, że nie tylko u mnie, aż musiałam przeprowadzić analizę na komputerze, bo w wersji mobilnej nie widać kto głosuje ph34r.png

Trochę tych kalendarzy poleci - trzy osoby ex eaquo na trzecim miejscu

 

 

Były też takie głosy w poprzedniej edycji, ale nie wpłynęły na końcowe wyniki, więc nie wspominaliśmy o nich. Tutaj zrobiły małe zamieszanie na trzecim stopniu podium Sama się zdziwiłam, bo myślałam, że tylko pomacham Ci z 4. miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki Wszystkim za wspólną zabawę :)

Wynikiem czuje się troszkę zaskoczony - ostatnio obserwowałem konkurs z dalszych rzędów :D

 

Podziękowania również dla organizatorów i sponsorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja pokuszę się o parę słów odnośnie tej edycji...

 

1) na pierwszym miejscu znalazło się u mnie zdjęcie Masu. Świąteczny blask, ciepło i wspaniała kompozycja najlepiej oddają klimat Świąt, a mieniące się w tle światełka zdają się przypominać o nadchodzącym Nowym Roku. Ładnie to wyszło i chyba wszystkim się podobało...

 

2) koleżanka Olciakk wieszając stoper zamiast bombki podeszła do tematu w bardzo prosty, ale i zgrabny sposób...przecież od odliczania czasu stoper zdaje się być narzędziem idealnym, a taki prezent na choince każdy z chęcią by przytulił...

 

3) no i kolega Enkil - pomysł, pomysł i jeszcze raz pomysł, Nieszablonowe podejście do tematu i kalendarz adwentowy z zegarkami...fajne, chociaż ostatnio zauważyłem, że robi się z kalendarzy adwentowych jakieś dziwne sacrum profanum (chociaż sacrum nigdy nie były) umieszczając w nich np. buteleczki whisky!

 

No i na koniec kilka słów o mojej fotce:

wybrałem się do marketu na przedświąteczne zakupy...ilość ludzi, szał zakupów, ogólny hałas i rozgardiasz spowodował u mnie ból głowy - dosłownie. Reklamy w telewizji pełne świątecznej nuty kiedy jeszcze nie ochłonęliśmy po Wszystkich Świętych...nie ma co, komercja i konsumpcjonizm skutecznie potrafią obrzydzić te Święta i zagubić ich istotę...dlatego też zdecydowałem się na taką fotkę. Zdjęcie inspirowane jest prawdziwą bombą wykonaną z Casio F91W, ja dodałem kilka ozdób świątecznych, wycinków z gazet i wsadziłem czekoladowemu Mikołajowi kilka kabelków w d...ę :) Żeby nie było za wesoło, bo tak naprawdę nie jest za wesoło, kiedy z każdej strony jesteśmy atakowani świątecznymi okazjami...

 

Dziękuję wszystkim za głosy, zwycięzcom gratuluję i mam nadzieję, że następnym razem nie będę złym prorokiem:

 

...mogę być nawet przedostatni :D

 

Brawo Wacor - cel osiągnięty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wszystkim, i dziękuje wszystkim glosującym. No mojej fotce chciałem dodać jeszcze cygaro ale kobieta mi powiedziała że to będzie już przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich uczestników:) zdjęcia świetne, dzieło Masu jak dla mnie bomba :)co do mojego zdjęcia nie było Photoshopa :] prezenty, napis, wszystko że tak powiem naturalne tylko kolory podkręcone , pierwotnie miało być takie zdjęcie ale później przyszła ochota na coś zwariowanego :) i były świąteczne bąbelki :)

post-74783-0-01303000-1577715259_thumb.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gratulacje dla wszystkich uczestników:) zdjęcia świetne, dzieło Masu jak dla mnie bomba :)co do mojego zdjęcia nie było Photoshopa :] prezenty, napis, wszystko że tak powiem naturalne tylko kolory podkręcone , pierwotnie miało być takie zdjęcie ale później przyszła ochota na coś zwariowanego :) i były świąteczne bąbelki :)

To teraz mnie zaskoczyłeś :o

Muszę przyznać że byłam pewna, że to oczywista przeróbka a tu proszę, jednak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czułem, że to prawdziwa fota w dużej mierze bo już znam Twój styl. Powiedziałbym, że jest nie do podrobienia, a te krzykliwe kolory i bąbelki to już znak firmowy :)

Co do reszty fotek to wypowiem się więcej wieczorem po pracy. Wrzucę też fotki "od kuchni" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla wszystkich uczestników zabawy. :)

brawa na stojąco dla zwycięzców :rolleyes:  :rolleyes:


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lysolek007, mnie również zaskoczyłeś W sumie to dalej nie wiem, jak żeś ten zegarek tam wkomponował, ale nie muszę wszystkiego wiedzieć

Natomiast temat zdjęć, które mogły trafić do konkursu, a nie trafiły, to temat rzeka, u mnie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, mam więcej czasu to teraz pozwolę sobie na komentarz do każdego zdjęcia. Przede wszystkim gratuluję każdemu z was i dziękuję za wzięcie udziału w kolejnej edycji - to dla nas, jako organizatorów, dużo znaczy i dzięki temu chce nam się to robić nadal wracając z pracy :)

 

1. Święta w swojej prezentowej wersji. Nie ma co ukrywać, wielu z nas ma takie ciche marzenie, że bliska nam osoba domyśli się i zrobi nam zegarkową niespodziankę bez jakichkolwiek sugestii, naprowadzania itp...ach, rozmarzyłem się, może kiedyś... :)

2. Zdjęcie Ewy przypomniało mi konkretną Wigilę u moich dziadków. Też mieli takie ozdoby, potem nigdzie ich nie widziałem i przez to od razu uderzyły mnie dobre wspomnienia. Poza tym fotka trochę w stylu lysolka i jego zabaw kolorami :)

3. Święta z klasą. Od a do z. Elegancja, symetria, klasyka. Nawet ta kartka jest jakaś taka ładniejsza niż te święcące potworki z tonami brokatu widoczne w marketach w grudniu. Bardzo mi się podoba.

4. Genialny pomysł i trudny do dobrego zrealizowania przez to, że zegarki są tak mało widoczne. Wstyd się przyznać, ale zapomniałem, że istnieją kalendarze adwentowe i jak zobaczyłem tę fotkę to wróciły wspomnienia z dzieciństwa :)

5. Tak jak pisałem wyżej, fotka nie do pomylenia z żadną inną. Zastanawiam się czy jest temat, w którym miałbyś problem żeby zrobić zdjęcie w takim stylu :D 

7. Tak jak u Ewy, to zdjęcie przypomina mi natychmiastowo Wigilię sprzed lat u dziadków. Ten rodzaj bombek, niegdyś jedyny rodzaj światełek i do tego prawdziwy "odmierzacz czasu" - świetnie pomyślane :)

8. Świetna gra światłem, klimat aż wychodzi ze zdjęcia. Żałuję jedynie, że zegarek tak jakoś mało widoczny, ale z drugiej strony sam wiem jak trzeba się nagimnastykować żeby pokazać coś więcej niż sam czasomierz :)

9. Rzadko uważam, ze zegarki kieszonkowe są najlepszym wyborem do zdjęcia, ale tutaj nie mam wątpliwości - wyszło super i zasłużone punkty :)

10. Baaardzo odważne podejście do tematu. Wiedząc, że większość zdjęć będzie mega pozytywna, kolorowa i radosna, a jednak uderzyć w negatywne tony świątecznego szaleństwa to rzecz niebywała. I ja to szanuję, bo fotka skazana na porażkę przez porównanie do reszty, ale niosąca bardzo dużą wartość. Gratuluje i bardzo doceniam.

 

Co do mojego zdjęcia to miałem problem z rekwizytami. Połowa grudnia to czas, w którym wciąż bombki i lampki są w ukryciu w kartonach. Naszukałem się tego, ale i tak musiałem nieco improwizować. Uznałem, ze zdjęcie powinno być ciepłe bo święta kojarzą mi się z ciepłym domem. Do tego pasuje czerwień mikołaja (pal sześć, że wypromowana przez Coca - Colę), a z braku laku musiałem tutaj użyć koszuli flanelowej w czerwoną kratę. Ustawiania zegarka było co niemiara i mam wrażenie, że nigdy nie stałem tyle pochylony przed aparatem bo plecy bolały mnie jeszcze kilka godzin później. 

 

Moja fotka miała kilka wersji. Poniżej zdjęcie z robienia wersji, która nie trafiła ostatecznie do konkursu bo uznałem, że coś jej brakuje. Miała za to jedną rzecz, której nie odtworzyłem już potem w tej konkursowej, a mianowicie granatowe zasłony okna, które rzucały w tle fajne wrażenie grudniowego wieczora, mimo że zdjęcie było robione w południe :) W zdjęciu konkursowym, które robiłem już późnym wieczorem, nie dało rady pokazać tego granatu w tle i bardzo tego żałowałem. Do teraz nie wiem czy wybrałem lepiej.... Przy okazji kombinowałem z efektem bokeh nie tylko za zegarkiem ale również przed, starając się zrobić trzymanymi w ręce mini-światełkami swego rodzaju ogromne flary. Efekt był fajny, ale nie do końca udany :)

 

s85sM4l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne podsumowanie konkursu Pewnie wielu z nas nieźle się naskacze, zanim uzna, że udało się zrobić coś sensownego.

@Masu, Ty chyba musiałeś jakąś asystentkę zatrudnić żeby pokazać Ciebie przy pracy

Ja też mam taką fotkę, która byłaby w konkursie gdyby nie braki, bo kompozycja wydaje się udana.

a072621f51488eadf7759135648eee05.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo asystentka albo umiejętność trzymania telefonu w zębach i klikania spustu migawki językiem:D Tu akurat skorzystałem z opcji mniej karkołomnej :)

Ta Twoja fotka też była super, gdyby nie te prześwietlenia na górze to miodzio w ogóle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wszystkim uczestnikom. Wyszły fantastyczne fotki. Pomysłowe i przesiąknięte świateczną atmosferą. Do tego każda na swój sposób.

Oczywiscie miałem swoich faworytów- rokowania w przeważajacej części się spełniły- ale każde wystawione zdjęcie jakoś mnie zachwyciło.

 

I dziekuję uczestnikom za podzielenie sie "tajemnicami".

 

Z okazji nadchodzącego Nowego Roku chciałbym życzyć wszystkim bioracym udział, czynny i bierny, w konkursie Wszystkiego Najlepszegio. Spełnienia zegarkowych marzeń?

Do zobaczenia za rok. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, ja też wam moi drodzy życzę udanego roku 2020 i aby stał on pod znakiem samych dobrych wyborów (również zegarkowych!) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.