Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gekkon

Zegarek raz na jakiś czas. Budżet 2000-5000.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku chciałbym każdemu czytającemu życzyć Zdrowych, Spokojnych Świąt :)

 

Ostatnio rozglądałem się za zegarkiem dla ojca na jego okrągłe urodziny. Po wyborze poprzedzonym przeglądaniem ofert, czytaniem informacji okołozegarkowych stwierdziłem, że nie mam na co wydawać pieniędzy i sam chciałbym sprawić sobie jakiś zegarek ;). Zacząłem pogłębiać wiedzę i jak to mówią, człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umrze, bo mimo tego, że wiem więcej niż dwa miesiące temu to moje problemy z wyborem zegarka chyba się tylko pogłębiły.

Zacznijmy od tego, że nie używam zegarka na co dzień i stan ten trwa od 40 lat. Ma to być zegarek do garnituru ale jednocześnie na jakieś mniej oficjalne (pod względem ubioru) spotkania w pracy, prywatne. Czyli zegarek ma być bardziej formą męskiej biżuterii.

Podobają mi się zegarki z indeksami, czyli raczej odpadają cyfry rzymskie i arabskie - ewentualnie w formie zastępującej jeden bądź dwa indeksy. Nadgarstek 17-17,5 więc szerokość do 40 mm. Rozważyłbym 42 ale to już chyba będzie wyglądało tak sobie przy białej koszuli ze spinkami.

Kolor cyferblatu niesprecyzowany jasny, biały, ciemny. Koperta w kolorze srebrnym.

Dobrze by było, gdyby był na bransolecie (używanej przy tych mniej oficjalnych okazjach, ale nie jest to koniecznością) z możliwością zmiany na pasek. Manualnie jestem dość ograniczony więc idealnie byłoby, żeby to była prosta robota ;)

Automat. Chyba, że powiecie, że zegarek zakładany raz na tydzień będzie się sprawdzał bardziej w formie kwarca. Ogólnie nastawiłem się na automat. Budżet tak jak pisałem 2000-5000 złotych. Im mniej tym lepiej, ale jak mnie przekonacie, że warto na coś wydać więcej to oczywiście rozważę.

Szwajcar, Japończyk, Niemiec - jestem tolerancyjny. 

 

Wrzucam tutaj to co mi się podoba. Nie sugerujcie się markami, raczej wyglądem. 

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-hk0001s00b - podoba mi się, nie wiem czy nie jest trochę zbyt nieoficjalny jak do garnituru ale nie obracam się raczej w kręgach, które zwracałaby na to uwagę i przykładały do tego wielką wagę. Jest to mieszanka klasyki i nowoczesności, która do mnie przemawia. Do tego dwustronna powłoka SAR.

https://www.chrono24.pl/hamilton/american-classic-automatic-silver-dial-stainless-steel-mens--id7906572.htm - klasyka ale chyba trochę zbyt klasyczny jak dla mnie. No i brak sekundnika. Oczywiście w wersji 38 mm

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-superior-3h-gents-508833-41-55-05 - nie zwracajcie uwagi, że to kwarc, chodzi o wygląd

https://cdn2.jomashop.com/media/catalog/product/e/t/eterna-adventic-gmt-automatic-anthracite-dial-men_s-watch-7661.41.56.1352.jpg - 42 mm, niezbyt oficjalna, ale co zrobić, podoba mi się ;)

 

Wiem, że zegarki które tutaj wrzuciłem są w kompletnie różnych stylistykach i ciężko wywnioskować do końca co mi się może podobać. Pewnie sam do końca nie wiem.

Na żywo możliwość obejrzenia większej ilości zegarków będę miał pewnie na początku przyszłego roku jak wybiorę się do stolicy. Oprócz Złotych Tarasów coś jeszcze polecacie w tym zakresie?

Z góry dziękuję, za wszelkie sugestie i porady.

Pozdrawiam

Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki, które wybrałeś są warte zakupu. Rozważ jeszcze Seiko sarx035 i inne z tej linii.

Bardzo lubię i polecam Christophera Warda. Znajdziesz u niego zarówno garniturowe z linii malvern jak i retro divery np c65. Wielkimi krokami zbliża się u niego noworoczna wyprzedaż i na Twoim miejscu poważnie zastanowlibym się nad którym z tych modeli z nearly new.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball Fireman

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przyłączam się do rekomendacji dotyczącej Balla. W kasie do 5000 zł linia Fireman (np. model Enterprise) to rewelacyjna relacja jakość/cena. IMO warto w tym budżecie przyjrzeć się także ofercie EPOSa, tym bardziej, że jeden z forumowych Kolegów jest dystrybutorem zegarków tej marki :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko fajny. Podoba mi się. Zdaje się, że ma porządny AR. Przyjrzę mu się.

Ward ma jakąś polską dystrybucję? Nie znam marki, popatrzę na stronie producenta.

Ball Fireman odpada ze względu na tą lupkę przy dacie. Wiem że będzie mnie to drażnić. Chyba że są wersje bez lupki.

Eposy z indeksami są duże. Passion ma 43 mm.

https://dolinski.pl/epos-sophistiquee-pl-2-3-4-5/ - ten ma 42. Wyglądem mi odpowiada, ale muszę go zobaczyć na żywo i przymierzyć bo na moim nadgarstku może wyglądać śmiesznie do garnituru. Rozumiem, że płacę za markę bo ETA 2824 to chyba najbardziej podstawowy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co dotyczy Balla, to w linii Fireman, wyjściowo za nieco ponad 5000 pln, masz model Victory, bez lupki. Eta 2824-2 to znany i ceniony "wół roboczy" i nie jest to zlośliwość. Werk do ogarnięcia przez każdego zegarmistrza, co też nie jest bez znaczenia (koszt serwisu). A znajdziesz go także w zdecydowanie droższych zegarkach - np. Tudor BB36.

Spójrz też na modele z linii KonTiki od Eterny. Szczególnie te starsze referencje są bardzo zacne. No i oczywiście przejrzyj nasz bazarek :-)

A skoro ogladałeś już Eposa, to może 3390? Rozsądne wymiary, a do tego 2892-2 :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam Balla w tej samej kopercie - właśnie model Enterprise (z lupką). Miałem kiedyś jeszcze jednego w tej kopercie - model Racer. Złego słowa nie powiem. W tym budżecie ciężko o coś lepiej wykonanego. Do tego rozsądny WR, no i tryt. Nic lepiej świecącego po prostu nie ma :-)

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ball Victory na razie wskoczył na podium. Widzę że na bransolecie można go dostać koło 4600 teraz u Dolinskiego. Promka dziś się kończy więc przemyślę do jakiejś kolejnej. Moje obawy budzi jedynie tryt bo zegarek będzie głównie jako dress watch. Nie będzie to śmiesznie wyglądać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie będzie. Tryt w dzień nie rzuca się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoje Hamiltony na bazarku. Trochę zbyt klasyczne jednak na mój gust.

Citizena rozważałem ale jest odrobinę za duży. Wybór już zawęziłem, postaram się w najbliższym czasie zobaczyć na żywo co będę mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do zastosowań formalnych zdecydowanie. Ma fajny werk, dzięki któremu nie jest zbyt grubaśny. Jednak na pewno nie jest to zegarek uniwersalny, bo i WR takie sobie, a i chyba lumy w nim nie uświadczysz. No i brak płynącej wskazówki sekundowej nie musi się podobać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje i do okoliczności formalnych (na odpowiednim pasku)  i do, jak to się teraz mówi, smart casual - czyli w przypadku dorosłego mężczyzny do większości sytuacji poza sportowo/pływacko/nurkowymi. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słusznie prawisz, choć brak sekundnika, czy kompaktowe wymiary (szczególnie w wersji 38 mm) oraz brak lumy, czynią z niego raczej zegarek elegencki, by nie rzec garniturowy. Przynajmniej jak dla mnie. Ale może się nie znam, a może za młody jestem? Co oczywiście nie zmienia tego, że ten Hamilton to ciekawy zegarek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton intra matic wydaje mi się zegarkiem zbyt klasycznym, żeby nie powiedzieć nudnym. Nie zrozumcie mnie źle. Jako dress watch tylko do garnituru sprawdza się znakomicie ale nie widzę siebie w stroju casual z tym zegarkiem. A tak jak pisałem nigdy w życiu nie nosiłem zegarków więc teraz też nie chcę kupować dwóch. Może inni w wieku 40 lat uważają, że taka klasyka im odpowiada ja natomiast używając cytatu kolegi z pracy uważam ten zegarek za "dziadkowy" ;)

Podobają mi się nakładane indeksy, sekundnik i tej stylistyki zamierzam się trzymać. Jak zobaczyłem fotki Ball Fireman Victory z recenzji na forum to wiem, że zakup Hamiltona byłby błędem i patrząc na niego na nadgarstku zawsze miałbym poczucie niedosytu i pójścia na kompromis w kwestii stylistyki.

Edytowane przez Gekkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja kupić nowy, szybka decyzja i dziś dotarł. Jestem właśnie w Trójmieście gdzie miałem oglądać Balle, Eposy etc. Teraz będę miał z czym porównać na żywo ;). Nie wypełniłem wszystkich założeń bo nie zmieściłem się w budżecie ale to akurat cieszy :)

post-111341-0-64205600-1579794994_thumb.jpg

post-111341-0-61119300-1579795058_thumb.jpg

Edytowane przez Gekkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Boazeria to bardzo dobry wybór :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła się okazja kupić nowy, szybka decyzja i dziś dotarł. Jestem właśnie w Trójmieście gdzie miałem oglądać Balle, Eposy etc. Teraz będę miał z czym porównać na żywo ;). Nie wypełniłem wszystkich założeń bo nie zmieściłem się w budżecie ale to akurat cieszy :)

Eposa to on zjada na sniadanie. Porownywalem.

Jak udalo Ci sie zrobic mu tak slabe zdjecia :)?

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i jak udało Ci się teraz dostać najfajniejszego imo OS jaki powstał?

 

Decyzja o wycofaniu go z produkcji to niesamowity błąd Orienta :/

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia na szybko w łazience hotelowej. Jak widać można jak się chce ;) Żona mi cały czas powtarza, że nie umiem robić. Zlecę jej może wyjdą lepsze. Albo jutro w dzień coś spróbuję. Na razie nie mam żadnych narzędzi do skrócenia bransolety więc parę dni w pudełku poczeka.

Przypadkiem przeglądałem orienthuren.de i widzę że jest na stanie to skalkulowałem na szybko PayPal czy bank i zamówiłem. Chciałem podzielić się na forum informacją że jest na stanie ale był tylko jeden. Ponad tydzień oczekiwania i jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór ;-)

 

post-86349-1579801985,3351_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego OnePlus6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.