Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Nowy zegarek na Nowy Rok! 3k-4k

Jaki automat? Seiko, Hamilton, Orient, Victorinox, Epos, Aviator Seiko Hamilton Epos Aviator Orient Victorinox

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20090 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 07:33

Oczywiście szelmowsko czekałem na to pytanie  :D

BALL Fireman Enterprise NM2188C-S5J-BK

https://www.ballwatc...-bk---1863.html

wszystkiemu winien fidelio  :D 

Przykro mi ;-) Ale na szczęście to świetny zegarek, więc na pewno Ty będziesz zadowolony, a ja nie będę miał wyrzutów sumienia :-)
  • 0

#42 Mirosuaw

Mirosuaw
  • Użytkownik
  • 5662 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 07:53

@fidelio, źle zrozumiałeś, chyba chodziło o to, że powinieneś zapłacić, winowajco ;)
"Przykro mi" nie załatwia sprawy ;)

Użytkownik Mirosuaw edytował ten post 03 styczeń 2020 - 07:54

• 0

#43 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20090 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 08:18

No takie najwyraźniej czasy nastały ;-)
  • 0

#44 tomking

tomking
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 09:10

„Winowajcy” serdecznie dziękuję. Musiałem się wprawdzie przekonać do zaproponowanego modelu, ale im dłużej oglądałem moje pierwotne wybory oraz oferowane na rynku inne modele wskazywanych firm jakoś wracałem do tego Ball’a. Wydał mi się bardzo dobrze wpasowany do moich potrzeb. Jest na tyle uniwersalny że będzie pasował do stroju casual jak również do niezobowiązującego sportowego t-shirta. Opuściłem tym samym styl wojskowy/lotniczy jaki reprezentowały Hamiltony czy OS, a wybrałem coś bliżej edc, ale z nutą elegancji i oryginalności.
Dzięki raz jeszcze. Niebawem wrzucę fotki i podzielę się wrażeniami.
  • 0

#45 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20090 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 09:22

No to czekamy  :)

• 0

#46 BaronRicks

BaronRicks
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 14:41

Hmm, no i stwierdzam że śledzenie takich wątków czasem się przyda. Nie wiem jak to zrobiłem ale nie zauważyłem wcześniej Enterprise bez lupy!

Teraz z miejsca stał się pierwszą opcją ze stajni Ball :).

Użytkownik BaronRicks edytował ten post 03 styczeń 2020 - 16:23

• 0

#47 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1932 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 14:46

Enterprise bez lupki jest dopiero od kilku dni. Ja właśnie zamówiłem białą z lupką i paskiem nato :-)
  • 0

#48 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20090 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 15:09

No to czekamy na zdjęcia i jakieś spostrzeżenia. Ciekawi mnie tarcza w tym białym Enterprise :-)
  • 0

#49 BaronRicks

BaronRicks
  • Użytkownik
  • 102 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 15:23

Enterprise bez lupki jest dopiero od kilku dni. Ja właśnie zamówiłem białą z lupką i paskiem nato :-)

Panowie, następny zegar obiecałem sobie pod koniec przyszłego roku, mocne postanowienie wyrobienia sobie silnej woli :) A tu znów nałóg wraca...
  • 0

#50 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1932 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 15:28

Zegarek powinien być u mnie we wtorek. W końcu kupiłem bez mierzenia i oglądania tego modelu w realu (z lupką i bez lupki). Z założenia będzie raczej zegarkiem wakacyjnym, więc po kilku dniach oswajania się, będzie musiał zwolnić nadgarstek :-)
  • 0

#51 tomking

tomking
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 17:45

Właśnie patrzę na zamówienie i gdy kupowałem w dolinski.pl zdjęcie zegarka miało lupkę czyli symbol NM2188C-S5J-BK, ale w zamówieniu mam symbol NM2188C-S20J-BK czyli wersja bez lupki. Nie zwróciłem zwyczajnie na to wczoraj uwagi.

No i jestem na rozdrożu, bo z jednej strony to ciekawy dizajn i wygodne w zerknięciu na datę, ale z drugiej strony ten element wystaje na brzegach i szkło wokół niego zawsze będzie się brudziło. No i jako element wypukły jest narażony na wszelkie zarysowania/uszkodzenia.

Sam nie wiem... Jest jeszcze jeden aspekt tego tematu. Wersja bez lupki jest z pewnością nowsza co ma wpływ na świecenie trytu... będzie dłużej jaśniejszy :)

• 0

#52 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1932 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 18:22

Kupując u Dolińskiego wersje z lupką za friko dostajesz czarne nato z fajną klamrą.
Planowalem loooknac i wybrać, czy wolę z czy bez lupki, ale szpital mnie uziem8ł. Jakby co, to będę sprzedawać ;-)
  • 0

#53 tomking

tomking
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 18:35

Napisałem do Dolińskiego w kwestii tych wersji. Zobaczymy co odpowie. Nie sądzę żeby był problem jeśli zamienię. No, ale dam znać jak to się potoczyło ;)

• 0

#54 mario1971

mario1971
  • Użytkownik
  • 5528 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 19:36

Tomek, wg mnie to jest lepszy wybór. Lupka do tego zegarka po prostu pasuje :)   

• 0

#55 szuwi

szuwi
  • Użytkownik
  • 1932 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 19:54

Tomek, wg mnie to jest lepszy wybór. Lupka do tego zegarka po prostu pasuje :)

Dzięki - też mi się tak wydawało, szczegolnie w wersji z białą tarczą, ale nie widzialem w realu :-) dam znać we wtorek.
  • 0

#56 publisher

publisher
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:51

Panowie. Właśnie o taką dysputę mi chodziło. Z tym że ja jestem bliski ukończenia półwiecza i nie mam za sobą jak wspominałem wiedzy zegarkowej. Wychowałem się na takich markach jak Atlantic, Delbana, Tissot, Seiko i inne znane i słyszane. Takie marki jak Ball, Stowa a nawet wymieniony przeze mnie Orient nie są mi znane. O Aviatorze chyba nic nie słyszałem, ale mi się spodobał. Nie chodzi mi też o jakiś ogromny prestiż, tylko o wygodę wygląd i dokładność, serwis czyli musi być chemia i spokój w działaniu. Do tego miło będzie jak na tarczy będą arabskie cyfry a nie tylko indeksy w formie kreski czy punktu. Co do budżetu to jednak niewiele ponad 4k, a ów Racer z czerwonym akcentem niestety nie trafia w moje warunki brzegowe.

Koledzy dobrze radzą. Spróbuj dobrać Balla od Dolińskiego. Tylko promocja kończy się za 3 godz.

(Edit) ups, coś mi się źle spojrzało. Gratuluję zakupu!

Użytkownik publisher edytował ten post 03 styczeń 2020 - 20:56

• 0

#57 tomking

tomking
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 21:20

Teraz tylko zastanawiam się nad tym czy z lupą czy bez ;)
  • 0

#58 publisher

publisher
  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 00:55

Teraz tylko zastanawiam się nad tym czy z lupą czy bez ;)

Właśnie przez tą przeklętą lupę nie kupiłem. Bez lupy nie zauważyłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#59 tomking

tomking
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 14:09

Zastanawia mnie jednak dlaczego na stronie Ball nie ma ani słowa o wersji bez lupki czyli NM2188C-S20J-BK. Firma produkuje i sprzedaje zmodyfikowany model i ani słowa o tym? Dziwne...
  • 0

#60 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 20090 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 14:24

Z ciekawości wszedłem na oficjalną stronę Balla i faktycznie, jest tam Enterprise tylko z lupką.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Seiko, Hamilton, Epos, Aviator, Orient, Victorinox

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych