Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
milocha

GUB VEB chronometr okrętowy - pytanie o cenę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, posiadam niekompletny chronometr, chciałbym go wystawić na eBay i pytanie od jakiej ceny zacząć :) kompletnie się nie znam a nie chciałbym by go oddać za grosze. Na zdjęciach jest wszystko to co do niego mam.

post-37886-0-37854100-1577911621_thumb.jpg

post-37886-0-80511700-1577911631_thumb.jpg

post-37886-0-83928300-1577911641_thumb.jpg

post-37886-0-08108200-1577911665_thumb.jpg

post-37886-0-62191100-1577911685_thumb.jpg

post-37886-0-54985400-1577911694_thumb.jpg

post-37886-0-64446700-1577911703_thumb.jpg

Edytowane przez milocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 1 Euro... zrób licytację, pewnie wezmę w niej udział...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulamin Forum mówi jasno - NIE WYCENIAMY ZEGARÓW !!!

 

Pytanie o cenę wywoławczą jest ewidentną (nieznacznie tylko zakamuflowaną) prośbą o wycenę.

Z mojej strony:

 

- jesli nie zrobisz jakiejś makabrycznej pomyłki w tytule aukcji, która uniemożliwi zbyt wielu osobom jej odnalezienie, ryzyko sprzedaży chronometru GUB za "grosze" jest nikłe. Ryzyko takie dotyczy przedmoitów bardziej "niszowych", mało znanych. Na tyle rzadko widywanych, ze istnieje szansa, że aukcję nei znajdą osoby, które wiedzą, co to jest. W przypadku chronometru Glashutte - raczej takiego ryzyka nie ma.

 

- mechanizm jest brzydki, wygląda na zaniedbany, co znacznie obniży cenę końcową. Jeśli doprowadzenie mechanizmu do stanu używalności nie byłoby przesadnie drogie (tzn jeśli nie jest w nim nic poważnie uszkodzone),  lepiej najpierw mechanizm naprawić, a potem wystawiać już jako sprawny, bo każdy, kto zobaczy takie zdjęcia, założy, że mechanizm wymaga sporych nakładów na uruchomienie (przy nieznanym stanie technicznym zawsze trzeba spodziewać się najgorszego, a to znacznie wpływa na cenę końcową).

Jeśli nie możesz znaleźć łańcucha, warto chociaż potwierdzić, że wszystkie inne kluczowe elementy mechanizmu są w porządku (balans, wychwyt itd).

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można naprawić, mechanizm wyczyścić, łańcuch dopasować jednak najgorsze są braki części 

Tutaj brakuje puszki na cały mechanizm która to jest mocowana do przegubu Cardana - to trzeba po prostu mieć bo dorobić to raczej się nie opłaca.

Z własnego doświadczenia wiem że bardzo zaniedbanych i nietypowych egzemplarzy nie opłaca się remontować przed sprzedażą bo koszta nie zwrócą się, no chyba że ktoś ma brakujące części a naprawy wykonuje sam wtedy tylko jego czas.

Ten ma braki więc do cen sprawnych bym go nawet nie porównywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz... nie zauważyłem braku puszki - skupiłem się na detalach :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszkę mam, chętnie kupię resztę...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszkę mam, chętnie kupię resztę...

Witam też mam taki zegar.Tylko kompletny ale ma zerwaną taśmę wyrównawczą. Wiem że montowano w nich łańcuszki ale w moim już ktoś grzebał. Czy ktoś ma taką taśmę lub łańcuszek podjąłby się naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.