Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pk_kamil

Nowy ZEGAR, produkcja

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można kupić nowe mechaniczne zegary? Ktoś na Forum zajmuje się profesjonalnie takową działalnością?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o osoby wytwarzające zegary, czy też je sprzedające?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić zegar, nowy


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonany przez polskiego zegarmistrza? Jakiego rodzaju? Wiszący, kominkowy? W jakim przedziale cenowym?

Jeżeli to ma być zegar w przedziale 3-4 tysięcy z niemieckim werkiem (FHS, Hermle) z wykonaną w Polsce skrzynią, to odradzam. Lepiej kupić stary.

Z rodzimej produkcji - wylicytuj zegar Karola Romana w WOŚP. Jeżeli ma być wiszący, to albo zamów coś u naszego klubowego kolegi longcase, albo przejedź się do Tarnowskich Gór, do Franciszka Wieganda. Należy się liczyć, że taki pochodzący z niskoseryjnej produkcji zegar wiszący, o cechach zegara precyzyjnego, będzie kosztował aż, albo tylko tyle co podstawowe modele Rolexa czy bardziej wypasione Omegi.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr ma rację...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Szukam zegara wiszącego. Zegary z Tarnowskich Gór trochę poza budżetem:( Są jednak piękne!!! Marzenie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Szukam zegara wiszącego. Zegary z Tarnowskich Gór trochę poza budżetem:( Są jednak piękne!!! Marzenie:)

 

Piękno bym zostawił, kupił zegar mało awaryjny. to też piękno. Najlepszy chodzik z rezerwą miesięczną. Skomplikowane zegary wymagają wysokich kosztów przeglądu i napraw,a chętnych do przeglądu i naprawy coraz mniej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, podobnie myślę, ale póki co to nic nie mam :(

Znane są mi zegary takich firm jak AMS czy Kieninger. Produkują one w dalszym ciągu zegary w różnych stylach. Ale są to zegary niemieckie. Szukam jednak czegoś innego. 


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, podobnie myślę, ale póki co to nic nie mam :(

Znane są mi zegary takich firm jak AMS czy Kieninger. Produkują one w dalszym ciągu zegary w różnych stylach. Ale są to zegary niemieckie. Szukam jednak czegoś innego. 

 

 

Miesięczny "wiedeńczyk" w prostej skrzyni najlepiej sekundowy i niekoniecznie nowy, stary też będzie chodził bez zarzutu. Jak nie zależy Ci na oryginalności, to stary mechanizm w nowej skrzyni będzie ok. Czekaj na wyprzedaże kolekcjonerów. Zdarzają się raz do roku przed Świętami,albo patrz na forum, może ktoś potrzebuje kasy. Nie spiesz się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Gdyby to zakup miesięcznego wiedeńczyka był taki prosty... w rozsądnej cenie.  ;)  :ph34r:  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Gdyby to zakup miesięcznego wiedeńczyka był taki prosty... w rozsądnej cenie.  ;)  :ph34r:  :D

 

Jeden zegar można kupić za mniej rozsądną cenę. Kto nie kupił niech rzuca kamieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe. Dzięki za redy. Będę zatem wypatrywał... Gdyby jednak ktoś coś to zapraszam na PRIV. Aczkolwiek myślę jednak o kupnie nowego :) W Polsce, Angli czy Szwajcarii nie produkuje się zegarów za rozsądne pieniądze tylko w Niemczech?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma teraz niskoseryjnych producentów sprzedających za rozsądne ceny. Nigdzie. Tacy splajtowali w latach 70 XIX wieku.

Czy masowo produkowane zegary niemieckie są tanie (chyba trzy firmy można zliczyć)? Dyskutowałbym.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek rozumiem.

Spytam zatem tak: czy znane są inni producenci zegarów od AMS i Kieningera?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie wiem co mam Ci odpowiedzieć ;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z pamięci (zegary ścienne z napędem linkowym).

Niemcy: Erwin Sattler, Helmut Mayr, ponownie wspomnę Hermle. Anglia: Comitti (ewidentnie rąbnął wskazówki Reschowi).

post-6402-0-15541700-1578326243.jpg


No właśnie. Kiedy wrzucałem zdjęcie Comitti, dostałem deja vu...:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/160997-nowy-zegar/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak widzisz stary temat, z którym bujam się już dłuższy czas i nie mogę nic sensownego znaleźć :(

I albo się poddam z zakupem (ale tak nie można;)) albo kupię to co jest...

 

Ładne te angielskie zegary https://comitti.com/


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Władek, a ja dałem odpowiedź :)

 

Szukam dalej...

Może ktoś zna jakąś inną manufakturę polską produkująca/robiącą zegary ? :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał się dowiedzieć :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest już nas dwóch;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMeller sobie jakieś PW zamieszcza, a my też chcemy znać polskich wytwórców zegarów... godnych polecenia... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WMeller sobie jakieś PW zamieszcza, a my też chcemy znać polskich wytwórców zegarów... godnych polecenia... 

Toż wiecie, że ja tutaj jestem na cenzurowanym, więc ograniczam swoją aktywność.

 

Napisałem do Kamila coś takiego: 

"Nie ma rynku nowych zegarów mechanicznych, tak samo jak nie ma np. rynku zegarków kieszonkowych.

Starych, doskonałych zegarków kieszonkowych na rynku jest tyle, że nikt nie produkuje nowych (w dużej ilości).

Tak samo jest w ściennych zegarach mechanicznych - sam to widzisz.

 

Produkcja małoseryjna jest zawsze nisko opłacalna - dlatego nie ma szerokiej oferty.

Ja miałem fajną ofertę z firmy AMS (zobacz załącznik) post-9-0-00873500-1578517852_thumb.jpg

W tym ten najlepszy - wyróżniony dodatkowym zdjęciem -post-9-0-28448100-1578517863.jpg

To była konstrukcja własna Adalberga Mayera (szef firmy AMS), a zegar miał 3o dni rezerwy chodu i sygnalizację godzin (jedno uderzenie o pełnej godzinie).

Potem już tego zegara nie miał. Teraz nie wiem, czy ma (na pewno nie w tej obudowie)

Niestety Adalberg przy którymś spotkaniu powiedział mi, że on żyje ze sprzedaży zegarów kwarcowych, więc ogranicza swoją produkcję i wielkość oferty mechanicznych.

Niestety nie ma też ciekawej strony internetowej.

On jest zegarmistrzem, wie, że ja jestem zegarmistrzem - mamy do siebie duże zaufanie, ale ostatnio się nie kontaktowaliśmy.

U niego nawet z emailem jest kiepawo :-)

 

Moim zdaniem nie znajdziesz ciekawego produktu w atrakcyjnej cenie, bo... niby dlaczego, jeśli nikomu się to nie opłaca?

 

Znajdziesz drogie i ładne

Znajdziesz tanie i chińskie

Właśnie dlatego kiedyś tam zacząłem z AMS"

 

Oto jest to, co chcieliście wiedzieć :-)

 

pozdrawiam,

Władysław

 

 

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.