Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pk_kamil

Nowy ZEGAR, produkcja

Rekomendowane odpowiedzi

Sęk w tym, że ponoć nie ma polskich producentów zegarów. No wiadomo oczywiście poza Panem Franciszkiem Wiegandem z Tarnowskich Gór :)


Problem mam taki, że niemieckie mi nie leżą... może to kwestia czasu i się przyzwyczaję, ale... 

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że ponoć nie ma polskich producentów zegarów. No wiadomo oczywiście poza Panem Franciszkiem Wiegandem z Tarnowskich Gór :)

Problem mam taki, że niemieckie mi nie leżą... może to kwestia czasu i się przyzwyczaję, ale... 

Musiałbyś poznać Wojciecha Mayera!

- https://www.schwarzwaelder-bote.de/media.media.292adaca-0cdf-4b29-a907-57a39a853f3a.original1024.jpg

 

To niezwykle sympatyczny i serdeczny człowiek.

On mówił mi kiedyś, że musi się wybrać do Gniezna, bo stamtąd pochodzi jego patron - święty Wojciech.

 

pozdrawiam,

Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy piszącego tu na forum Kolegę który naprawia i również sam produkuje moim zdaniem bardzo ładne zegary i robi to własnoręcznie nie posiłkując się jakąkolwiek kooperacją po za o ile się nie mylę obudowami, bo to praca stricte stolarska. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy piszącego tu na forum Kolegę który naprawia i również sam produkuje moim zdaniem bardzo ładne zegary i robi to własnoręcznie nie posiłkując się jakąkolwiek kooperacją po za o ile się nie mylę obudowami, bo to praca stricte stolarska. 

Tyle, że  longcase1 też produkuje pojedyncze sztuki i nie wiem, czy przymierza się do małoseryjnego wytwarzania.

Pytałem się go o to przy przejeździe z Kliczkowa. Sugerowałem rozważenie takiej decyzji.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165710-zegar-astronomiczny-made-in-poland/?hl=%20zegar%20%20astronomiczny%20%20made%20%20poland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś poznać Wojciecha Mayera!

- https://www.schwarzwaelder-bote.de/media.media.292adaca-0cdf-4b29-a907-57a39a853f3a.original1024.jpg

 

To niezwykle sympatyczny i serdeczny człowiek.

On mówił mi kiedyś, że musi się wybrać do Gniezna, bo stamtąd pochodzi jego patron - święty Wojciech.

 

pozdrawiam,

Władysław

Niemcy to bardzo sympatyczny naród:)

Mamy piszącego tu na forum Kolegę który naprawia i również sam produkuje moim zdaniem bardzo ładne zegary i robi to własnoręcznie nie posiłkując się jakąkolwiek kooperacją po za o ile się nie mylę obudowami, bo to praca stricte stolarska.

A kto to taki?:)

Tyle, że longcase1 też produkuje pojedyncze sztuki i nie wiem, czy przymierza się do małoseryjnego wytwarzania.

Pytałem się go o to przy przejeździe z Kliczkowa. Sugerowałem rozważenie takiej decyzji.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/165710-zegar-astronomiczny-made-in-poland/?hl=%20zegar%20%20astronomiczny%20%20made%20%20poland

Jutro się do Bartka odezwę. Zobaczę czym dysponuje:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonany przez polskiego zegarmistrza? Jakiego rodzaju? Wiszący, kominkowy? W jakim przedziale cenowym?

Jeżeli to ma być zegar w przedziale 3-4 tysięcy z niemieckim werkiem (FHS, Hermle) z wykonaną w Polsce skrzynią, to odradzam. Lepiej kupić stary.

Z rodzimej produkcji - wylicytuj zegar Karola Romana w WOŚP. Jeżeli ma być wiszący, to albo zamów coś u naszego klubowego kolegi longcase, albo przejedź się do Tarnowskich Gór, do Franciszka Wieganda. Należy się liczyć, że taki pochodzący z niskoseryjnej produkcji zegar wiszący, o cechach zegara precyzyjnego, będzie kosztował aż, albo tylko tyle co podstawowe modele Rolexa czy bardziej wypasione Omegi.

 

 

Niemcy to bardzo sympatyczny naród:)

 

A kto to taki? :)

 

Jutro się do Bartka odezwę. Zobaczę czym dysponuje:)

Warto jednak uważnie czytać wszystkie posty ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zawiłe...

 

;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież podałem link do tematu w którym opisane jest to co Bartek robi.

Kolega szuka ale chyba nie czyta postów.

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta czyta, tylko jak ktoś w tempie ekspresowym zmienia nicki, z których odpowiada to ciężko się połapać o co chodzi.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyta czyta, tylko jak ktoś w tempie ekspresowym zmienia nicki, z których odpowiada to ciężko się połapać o co chodzi.

Kto "zmienia nicki, z których odpowiada"? Sugerujesz, że ktoś pisze w tym temacie z kilku kont?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ktoś kto twierdzi, że Niemcy to sympatyczny naród faktycznie może mieć jakiś problem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zrobiło się male zamieszanie, wszystkiemu winien pośpiech i fakt, że jedne posty czytam w telefonie inne na komputerze. W ten sposób zdarza się, że istotne kwestie umykają...

 

Najważniejsze jednak, że temat Nowego ZEGARA idzie do przodu :) Jak się chce to z pomocą kolegów można dotrzeć do osób, które tworzą własne zegary u nas w kraju! :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie, na co zwracać uwagę w zegarze. Nie patrzę na budę tylko na mechanizm? Jaki jest lepszy, jaki słabszy, tzn bardziej awaryjny, szybciej nabiera opóźnienia, co jaki czas robi się serwis w takim zegarze oraz czy jest możliwa w przyszłości rozbudowa mechanizmu np o dodatkowe bicie czy datownik?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wziąć na oględziny ze sobą jakiegoś fachowca, który doradzi... Dać mu 500 zł dniówki plus obiad i z głowy...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakieś wyjście. Dzięki:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba się zdecydować konkretnie jaki to ma być zegar, jak ma wyglądać, czy będzie pasować do wystroju wnętrza i wtedy szukać konkretnego modelu. Można też spotkać się z fachowcem, którego zna się osobiście, uzgodnić wygląd i funkcje jakie zegar ma posiadać. Ja osobiście, gdybym posiadał odpowiednie środki, to u mnie na ścianie wisiałby zegar zrobiony przez longcase1.

Pozdrawiam i życzę zdecydowania

Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież proste. Tylko najprzyjemniejszym jest dłuugie szukanie, rozwlekanie w czasie, wtedy jest największy wybór. Kupisz, zasiejesz w sobie wątpliwości, czy dobrze zrobiłeś. Nigdy nie maiłem z tym problemu i zegary trafiły się jakie trzeba.

 

Prosta skrzynia., miesięczny, sekundowy. Koniec, kropka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ponad 52 lat temu ktoś powiedział/zaśpiewał ... nie ważne by złapać króliczka, ale by gonić go... zatem z dedykacją dla pk_kamila  ;)  :D 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

aluzje zrozumiałem, nie trzeba tak dosadnie  :P

 

Traktuję zegarmistrzostwo jako hobby, nie jestem zegarmistrzem, nie siedzę w tym na co dzień - stąd zajmuję się tym jedynie w wolnych chwilach, a tych coraz mniej...

 

Poza tym w sieci jest tyle gniotów, tyle składaków, że aż głowa boli jak się w to zagłębiam - każdy twierdzi, że zegar jest oryginalny, jedynie buda po renowacji, a jak się o szczegóły dopytuję to... kontakt się urywa  :o

 

Zadałem już kiedyś raz podobne pytanie, teraz znów...

Na przestrzeni tych kilku lat, odkąd szukam zegara rozmawiałem z ludźmi z Forum i nie tylko i niestety albo wciskają mi lipę -mówiąc, że to antyki, albo zegary są piękne, ciekawe, ale nie w moim guście.

 

Pod tym względem stwierdzam, że kiepsko jest z zegarmistrzostwem w naszym kraju. Niestety  :(

 

Ale dzięki WAM powoli zbliżam się do końca... trwa to wolno, ale idę do przodu  :D

 

Mam nadzieję, że w tym roku będę miał swój ZEGAR :)

 

 

Najpierw trzeba się zdecydować konkretnie jaki to ma być zegar, jak ma wyglądać, czy będzie pasować do wystroju wnętrza i wtedy szukać konkretnego modelu. Można też spotkać się z fachowcem, którego zna się osobiście, uzgodnić wygląd i funkcje jakie zegar ma posiadać. Ja osobiście, gdybym posiadał odpowiednie środki, to u mnie na ścianie wisiałby zegar zrobiony przez longcase1.
Pozdrawiam i życzę zdecydowania
Jacek

 

Wiele zegarów widziałem, tego od Bartka jeszcze nie. Dla mnie cel wymarzony to byłby zegar od Pana Wieganda - tylko właśnie ta cena  :(


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to każdy jeden był ładny :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graham, Strasser, czy Riefler. w skrzyni klasycznej , prostej, czy latarnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zadałeś pytanie...

 

To wszystko zależy, zegar ma mieć to coś - ale generalnie jestem za prostym wzornictwem. Klasyka nigdy się nie starzeje. Poza tym duży wpływ ma czynnik cenowy :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.