Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

San Martin Pilot vs Aquatico Blue Angels – porównanie budżetowych pilotów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Schioedtei

Schioedtei
  • Stowarzyszenie
  • 941 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 13:52

Koniec roku jest okazją do zrobienia zegarkowych zakupów za okazyjną cenę. Postanowiłem skorzystać na grudniowych wyprzedażach i kupiłem w tym miesiącu kilka zegarków. Jednym z nich był zegarek marki, która kojarzy mi się z połączeniem San Marino i Rickiego Martina – chiński San Martin, marki której zegarki obserwowałem od dłuższego czasu, ale coś powodowało, że nigdy nie zdecydowałem się na zakup. Tym razem cena była na tyle okazyjna, że stwierdziłem że chce zobaczyć ten zegarek na żywo, jeśli mi się nie spodoba, zawsze mogę go sprzedać z ew. małą stratą – chętni powinni się znaleźć. Innym zegarkiem był Aquatico Blue Angels, microbrand który w ostatnim czasie stał się jednym z moich ulubionych, wyprzedzając Zelosa, którego nowe projekty strasznie mnie zawiodły i w których nie widzę żadnego modelu dla siebie.

Oba zegarki są jednymi z najtańszych dostępnych na rynku zegarków w typie pilot z mechanizmem automatycznym i szafirowym szkłem. San Martin kosztuje 150$ a Aquatico w grudniowej promocji kosztował 159$; ceny są więc porównywalne (obecnie Aquatico można kupić za 179$ z kodem KMZIZ) . Mając już oba zegarki w domu postanowiłem zrobić porównanie, aby sprawdzić który zegarek oferuje więcej w swoim budżecie. W porównaniu zegarek może otrzymać 1 punkt, jeśli jest lepszy w danym parametrze od drugiego lub jeśli jest remis oba zegarki otrzymują po 1 punkcie. Porównanie jest subiektywne i każdy mógłby wydać inny werdykt, chociaż bardzo postarałem się oceniać wyłącznie jakość.

Porównaniem oczywiście postanowiłem podzielić się z wami i możecie je przeczytać poniżej, do czego zachęcam smile.png

Link do recenzji ---> https://2gwatchblog....towych-pilotow/

35-1.jpg

Użytkownik Schioedtei edytował ten post 08 styczeń 2020 - 13:56

• 4

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19194 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 14:24

Ciekawe porównanie, przyjemna lektura, więc plusik ode mnie  :)

• 0

#3 Jash

Jash

Ponczek

• Użytkownik
  • 10566 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 14:45

San Martin fajny, klasyczny i prosty. Aquatico dla mnie trochę za kolorowy.

• 0

#4 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19194 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 14:58

San Martin fajny, klasyczny i prosty. 

Dokładnie jak pierwowzór  ;)

• 0

#5 AK&AK

AK&AK
  • Użytkownik
  • 241 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 17:31

Świetna recenzja!!!

W Aquatico mogli wybrać inny wzór samolotu do nadrukowania na szkle dekla, współczesny wojskowy wielozadaniowy średnio tam pasuje... acz rozumiem, że chcieli czymś choć trochę zakryć mechanizm. Nadruk zrobili od wewnętrznej, czy zewnętrznej strony szkła?

Co do mechanizmu to potwierdzam z obserwacji własnych - NH35 (i pochodne) jak producent zegarka wyreguluje mają małe odchyłki dobowe i całkiem stabilny chód (dwa Spinnakery na tym mechanizmie są najdokładniejszymi zegarkami jakie mamy - jeden robi +4s/d, drugi -5s/d, VIS już tak dokładny nie jest).

A Aquatico to naprawdę ciekawe zegarki robi :-)

Załączone miniatury

• kciuk.png

• 0

#6 Schioedtei

Schioedtei
  • Stowarzyszenie
  • 941 postów

Napisano 08 styczeń 2020 - 18:47

Nadruk jest od wewnętrznej strony szkła, tak chyba robi większość producentów bo wtedy nie ma ryzyka że się zetrze, u mnie VIS był mega dokładny, robił +1s/dzień .
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych