Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Smokey Joe

Historia pewnych zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Drodzy Forumowicze,

 

Zastanawiałem się co napisać? Czy zwykłe: Cześć jestem Grzegorz, czy może jednak trochę się rozpisać?

Doszedłem do wniosku, że warto napisać kilka słów o moim zamiłowaniu do czasomierzy... Zacznę więc następująco:

Cześć jestem Grzegorz:)

Mam 34 lata i moją pasją są rowery... Hmm... Nie kłamie kocham rowery :rolleyes: Jednak ostatnio uświadomiłem sobie, że od dziecka zakorzenione są we mnie również zegary i zegarki.

Ogólnie mój dziadek zawsze "grzebał" w zegarach średnio raz na tydzień jeden rozkładając i konserwując. Było to ciekawe i interesujące.

Do tego stopnia, że po śmierci dziadka rozebrałem i odświeżyłem jeden z jego zegarów (nawet nie wiem jak się nazywał- jedynie pamiętam, że był to radziecki zegar), na szczęście mam zdjęcie:)

post-111645-0-70184400-1578604755.jpg

Pierwszy mój zegarek to zegarek Q&Q- zakupiłem go za pieniądze z I Komuni:) bardzo podobało mi się połączenie zegarka ze wskazówkami z wyświetlaczem elektronicznym:

post-111645-0-84062900-1578604751.jpg

Od czasu pierwszego zegarka w domu przewinęło się kilka radzieckich mechaników (poniżej dwa z nich):

post-111645-0-71386900-1578604749.jpgpost-111645-0-92136200-1578604750.jpg

Jako dzieciak, który miał około 13 lat w całości pochłonęły mnie wspomniane wcześniej rowery (składanie, modernizacje itp) do tego zacząłem wyczynowo jeździć na rowerach typu BMX i MTB, ale nie o tym to forum:)

Kiedyś podczas jednej z przejażdżek znalazłem starego Łucza- zegarek mechaniczny o ciekawym kształcie. Oddałem go do zegarmistrza w celu wymiany szkiełka i czyszczenia z regulacją i tak oto posiadłem zegarek, który pokochałem i dla którego sam zrobiłem pasek.

Zawsze marzył mi się Tissot i Omega.

Zaczęły się studia i praca, pojawiła się żona i dziciaki i temat zegarków odszedł na dalszy plan.

Jakieś 1,5 roku temu przeprowadziłem się i mój ukochany zegarek zaginął :( Nie mogę go odnaleźć, ale cały czas liczę na to, że jest jeszcze w jakimś kartonie do którego nie zajrzałem...

Na pocieszenie rok temu pod choinkę otrzymałem zegarek Seiko:

post-111645-0-77520800-1578604752.jpg

i od tego czasu zacząłem planować powiększenie swojej kolekcji.

Ostatnio na Mikołaja w bucie znalazłem Roamera:

post-111645-0-83620100-1578604753.jpg

i za zgodą żony pod choinkę kupiłem sobie pierwszego Tissota (żona kupiła sobie pierścionek z szafirem, więc nie miałem skrupułów:))

post-111645-0-85519300-1578604754_thumb.jpg

 

Moją kolekcję planuje powiększyć o kolejnego Tissota Antimagnetique Vintage z II połowy XX wieku oraz w dalszej kolejności o Omegę.  

 

Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż chcę zgłębiać wiedzę o pasji, jaką na nowo odnalazłem oraz w celu powiększania kolekcji:)

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem swoimi opowiastkami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

czytaj, pisz, zamieszczaj zdjęcia, pochwal się swoimi zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.