Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Smokey Joe

Historia pewnych zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Drodzy Forumowicze,

 

Zastanawiałem się co napisać? Czy zwykłe: Cześć jestem Grzegorz, czy może jednak trochę się rozpisać?

Doszedłem do wniosku, że warto napisać kilka słów o moim zamiłowaniu do czasomierzy... Zacznę więc następująco:

Cześć jestem Grzegorz:)

Mam 34 lata i moją pasją są rowery... Hmm... Nie kłamie kocham rowery :rolleyes: Jednak ostatnio uświadomiłem sobie, że od dziecka zakorzenione są we mnie również zegary i zegarki.

Ogólnie mój dziadek zawsze "grzebał" w zegarach średnio raz na tydzień jeden rozkładając i konserwując. Było to ciekawe i interesujące.

Do tego stopnia, że po śmierci dziadka rozebrałem i odświeżyłem jeden z jego zegarów (nawet nie wiem jak się nazywał- jedynie pamiętam, że był to radziecki zegar), na szczęście mam zdjęcie:)

post-111645-0-70184400-1578604755.jpg

Pierwszy mój zegarek to zegarek Q&Q- zakupiłem go za pieniądze z I Komuni:) bardzo podobało mi się połączenie zegarka ze wskazówkami z wyświetlaczem elektronicznym:

post-111645-0-84062900-1578604751.jpg

Od czasu pierwszego zegarka w domu przewinęło się kilka radzieckich mechaników (poniżej dwa z nich):

post-111645-0-71386900-1578604749.jpgpost-111645-0-92136200-1578604750.jpg

Jako dzieciak, który miał około 13 lat w całości pochłonęły mnie wspomniane wcześniej rowery (składanie, modernizacje itp) do tego zacząłem wyczynowo jeździć na rowerach typu BMX i MTB, ale nie o tym to forum:)

Kiedyś podczas jednej z przejażdżek znalazłem starego Łucza- zegarek mechaniczny o ciekawym kształcie. Oddałem go do zegarmistrza w celu wymiany szkiełka i czyszczenia z regulacją i tak oto posiadłem zegarek, który pokochałem i dla którego sam zrobiłem pasek.

Zawsze marzył mi się Tissot i Omega.

Zaczęły się studia i praca, pojawiła się żona i dziciaki i temat zegarków odszedł na dalszy plan.

Jakieś 1,5 roku temu przeprowadziłem się i mój ukochany zegarek zaginął :( Nie mogę go odnaleźć, ale cały czas liczę na to, że jest jeszcze w jakimś kartonie do którego nie zajrzałem...

Na pocieszenie rok temu pod choinkę otrzymałem zegarek Seiko:

post-111645-0-77520800-1578604752.jpg

i od tego czasu zacząłem planować powiększenie swojej kolekcji.

Ostatnio na Mikołaja w bucie znalazłem Roamera:

post-111645-0-83620100-1578604753.jpg

i za zgodą żony pod choinkę kupiłem sobie pierwszego Tissota (żona kupiła sobie pierścionek z szafirem, więc nie miałem skrupułów:))

post-111645-0-85519300-1578604754_thumb.jpg

 

Moją kolekcję planuje powiększyć o kolejnego Tissota Antimagnetique Vintage z II połowy XX wieku oraz w dalszej kolejności o Omegę.  

 

Zarejestrowałem się na tym forum, gdyż chcę zgłębiać wiedzę o pasji, jaką na nowo odnalazłem oraz w celu powiększania kolekcji:)

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem swoimi opowiastkami.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witaj w klubie. Życzę Ci, aby ten zegarek o którym piszesz się odnalazł.

 

Ps. Jeśli nie masz jeszcze kalendarza na 2020 rok to tutaj możesz nabyć klubowe kalendarze. Do wyboru ścienny albo biurkowy http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179776-kalendarz-klubowy-2020/page-6

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.