Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Recenzja Szturmańskie Hermaszewski

Parę słów o limitowanym chronografie od marki Szturmańśkie Hermaszewski Szurmańskie chronograf vintage

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 mdz93

mdz93
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:48

Witajcie. Chciałbym dzisiaj napisać kilka słów na temat Szturmańskie Hermaszewski, którego miałem okazję pomacać przez dłuższą chwilę.

Na początek rozpakowanie: zegarek przychodzi w oryginalnej, pomarańczowej kapsule z okienkiem, które pokazuje nam wnętrze, a w nim model Hermaszewski. Dodatkowo w zestawie dostajemy elegancką okładkę, w której znajdziemy certyfikat z numerem limitacji (tylko 190 sztuk, czyli tyle godzin ile Pan Mirosław spędził w kosmosie), pieczęcią i podpisem Pana Mirosława. Bardzo fajna sprawa, od razu czuć, że jest to coś ekstra i można się poczuć wyjątkowo.

Zegarek leży na poduszce umieszczonej w kapsule (można spokojnie sobie w niej trzymać zegarek na co dzień, na pewno zwróci uwagę gości:))

Przejdźmy do zegarka i na początek trochę danych: Szkiełko szafirowe, stalowa koperta 44mm, mechanizm automatyczny chrono seiko ne86, zdobiony dekiel, wr50, skórzany pasek z zapięciem motylkowym.

Tu zaczynają się schody, ponieważ puryści będą się oburzać o japoński mechanizm w radzieckim zegarku. Moim zdaniem jest to dobry ruch, aby dotrzeć do szerszego grona konsumentów. Wiadomo przecież, że #seikolepsze a taki zabieg pozwoli łatwiej przekonać do siebie nabywcę, skoro w środku siedzi dobry, sprawdzony mechanizm seiko. To oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgodzić :)

Mechanizm jest skryty pod zdobionym deklem, który ma wygrawerowaną podobiznę gen. M. Hermaszewskiego. Po przeciwnej stronie-tarcza. Wygląda na klasyczną, beżowy kolor przypominający vintage, jednak z delikatną poświatą perłową, która pięknie gra, gdy padnie na nią trochę światła. Dodatkowo na tarczy na godzinie 12 znajdziemy świetnie wykonaną gape, poniżej nazwę producenta i opis mówiący nam na czyją cześć jest ta limitacja. Powyżej godziny 6 mamy datownik i ponad nim podpis oraz dane naszego bohatera. Tarcza prezentuje się znakomicie, nakładane indeksy i gapa są doskonale dopasowane, a to wszystko zwieńczają nam subtelne wskazówki, sekundowa czerwona, godzinowa i minutowa z czerwonym akcentem na końcach, które świetnie współgrają z czerwoną podziałką na zewnętrznym pierścieniu. Bardzo podoba mi się również połączenie kolorystyczne wskazówki sekundnika, ze wskazówką na subtarczy. Dzięki temu zegarek mimo dużej ilości detali jest bardzo czytelny i intuicyjny.

Przechodząc dalej mamy kopertę. Polerowana, stal 316L i godny rozmiar 44mm (jak dla mnie idealnie, lubię duże zegarki) pushery chodzą pewnie i ciężko je wcisnąć przypadkowo. Koronka płaska, z ząbkowanym brzegiem-bardzo wygodna i nie uwierała mimo dużego rozmiaru zegarka.

Zwieńczeniem jest pasek- skórzany, porządny, z zapięciem motylkowym. Bardzo wygodny, chociaż gdyby był gładki, może jakiś crazy horse bardziej by pasował do stylu jednak nie mam mu nic do zarzucenia.

To chyba na tyle z moich wrażeń. Zegarek ciekawy i wart uwagi. Gratka dla ludzi, którzy lubią coś wyjątkowego i innego niż reszta.

Wielkie podziękowania dla Władysława Mellera za udostępnienie tego cacka. To było bardzo przyjemne doznanie zegarkowe;)

Dzięki za dotarcie do końca mam nadzieję, że nie było tragedii:D

Na dokładkę dorzucam moje zdjęcia tego cacuszka:)

Załączone miniatury

• DSC_1398.jpg
  • DSC_1401.jpg
  • DSC_1407.jpg
  • DSC_1413.jpg
  • DSC_1424.jpg
  • DSC_1429.jpg
  • DSC_1455.jpg
  • DSC_1441.jpg
  • DSC_1483.jpg
  • DSC_1618.jpg
  • DSC_1572.jpg
  • DSC_1570.jpg

Użytkownik mdz93 edytował ten post 10 styczeń 2020 - 21:39

• 3

#2 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19194 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:56

Fajnie zaczynasz :-) Jak prezentuje się luma w tym zegarku, bo chyba jakaś jest?
  • 0

#3 mdz93

mdz93
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:59

Fajnie zaczynasz :-) Jak prezentuje się luma w tym zegarku, bo chyba jakaś jest?

Dzięki :) Szczerze nie sprawdziłem, ale lumy jest niewiele, tylko kropki przed indeksami, więc tu nie jest to mocna strona zegarka, ale to nie jest nurek :)

• 0

#4 Carrot

Carrot
  • Użytkownik
  • 931 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:02

Bardzo fajnie i lekko napisane, przyjemnie się czytało Sam zegarek również interesujący.
  • 0

#5 mdz93

mdz93
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:13

Bardzo fajnie i lekko napisane, przyjemnie się czytało Sam zegarek również interesujący.

bardzo dziękuję :)

• 0

#6 sanik

sanik
  • Użytkownik
  • 10931 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 11:58

Szturmańskie bez mechanizmu 3133?
Szkoda.
  • 0

#7 y60

y60

1125

• Użytkownik
  • 2222 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 12:08

"Hermaszewski, którego miałem okazję pomacać przez dłuższą chwilę." :)  sorry,nie mogłem się powstrzymać 

A już  temacie: Całkiem udany zegar.Bardzo starannie wykonany dekiel.Zrezygnowałbym tylko z lotniczej "gapy" na tarczy.Trochę za dużo się dzieje.

Użytkownik y60 edytował ten post 13 styczeń 2020 - 12:24

• 1

#8 Lukas84

Lukas84
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 21:25

fajna recenzja, dzięki. 

Trochę kontrowersyjna ta propozycja, gdyż, zegarek o korzeniach radzieckich, dziś w rękach bodajże niemieckich z japońskim mechanizmem a jego twarzą jest Polak, mieszanka wybuchowa. 

Z całą pewnością z chęcią bym go założył ale jeżeli dobrze spojrzałem to koszt blisko 6 tyś a tym budżecie zaczyna się robić sensowna konkurencja. Jestem bardzo ciekawy czy jeszcze go kiedyś zobaczę ale trzymam kciuki ze względu na Pana Hermaszewskiego :)

Użytkownik Lukas84 edytował ten post 13 styczeń 2020 - 21:26

• 0

#9 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 21:59

fajna recenzja, dzięki. 

Trochę kontrowersyjna ta propozycja, gdyż, zegarek o korzeniach radzieckich, dziś w rękach bodajże niemieckich z japońskim mechanizmem a jego twarzą jest Polak, mieszanka wybuchowa. 

Z całą pewnością z chęcią bym go założył ale jeżeli dobrze spojrzałem to koszt blisko 6 tyś a tym budżecie zaczyna się robić sensowna konkurencja. Jestem bardzo ciekawy czy jeszcze go kiedyś zobaczę ale trzymam kciuki ze względu na Pana Hermaszewskiego :)

A co w tym kontrowersyjnego ze o korzeniach radzieckich? W koncu dzięki przyjazni ze zwiazkiem radzieckim mieliśmy swój udział w programie kosmicznym, rozwijaliśmy swoja naukę i przemysł a i nawet wlasny reaktor atomowy zbudowalismy.
  • 1

#10 Tadzik01

Tadzik01
  • Nowy Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 22:02

fajna recenzja, dzięki.  ... Z całą pewnością z chęcią bym go założył ale jeżeli dobrze spojrzałem to koszt blisko 6 tyś a tym budżecie zaczyna się robić sensowna konkurencja. Jestem bardzo ciekawy czy jeszcze go kiedyś zobaczę ale trzymam kciuki ze względu na Pana Hermaszewskiego :)

Zegar można nie tylko obejrzeć ale nawet kupić w Złotych Tarasach :)
  • 0

#11 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 19194 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 22:09

A co w tym kontrowersyjnego ze o korzeniach radzieckich? W koncu dzięki przyjazni ze zwiazkiem radzieckim mieliśmy swój udział w programie kosmicznym, rozwijaliśmy swoja naukę i przemysł a i nawet wlasny reaktor atomowy zbudowalismy.

O Pałacu Kultury i Nauki nawet nie wspominając ;-)

Użytkownik fidelio edytował ten post 13 styczeń 2020 - 22:10

• 0

#12 Vergangenheit

Vergangenheit
  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 13 styczeń 2020 - 22:35

O Pałacu Kultury i Nauki nawet nie wspominając ;-)

Dokładnie. Chyba najładniejszy budynek w Warszawie. Większosć znajomych z poza Wawy gdy odwiedzi to miasto pozniej tez potwierdza, ze to najladniejszy budynek.
  • 0

#13 Lukas84

Lukas84
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 16:09

no nie przeczytałeś całej wypowiedzi albo wyciągasz fragment aby wtrącić coś o polityce.... :(

Napisałem tyle i nie więcej, że zegarek radziecki z ciekawą historią został pozbawiony swojego potencjału, gdy wylądował w nim japoński mechanizm a sprzedają go Niemcy a promuje to wszystko Polak. Sam Szturman, jest i był ciekawym zegarkiem z historią Rosji a współczesne są już tylko produktem, który ma się sprzedać. W końcu mamy czasy bylejakości.

Mówisz przyjaźń polsko - radziecka.... życzę Ci abyś nie miał takich przyjaciół jak miała Polska jeszcze niedawno, dłużej pożyjesz :)

Użytkownik Lukas84 edytował ten post 14 styczeń 2020 - 16:20

• 1

#14 paul221

paul221
  • Użytkownik
  • 4110 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 16:29

Ciekawie napisane, dobre zdjęcia. Mi się podobało, proszę o więcej  :)

• 0

#15 mdz93

mdz93
  • Nowy Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 09:49

Ciekawie napisane, dobre zdjęcia. Mi się podobało, proszę o więcej  :)

Dzięki, mam coś jeszcze w zbiorach to na pewno się podzielę, skoro sie podoba :)

• 0

#16 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 20:51

no nie przeczytałeś całej wypowiedzi albo wyciągasz fragment aby wtrącić coś o polityce.... :(

Co chyba jednoznacznie świadczy o tym, że zegarek (bohater?) jest kontrowersyjny.

Jestem ciekaw, czy lotnicza gapa świadczy o współpracy producenta z WP, czy to prywatna inicjatywa? 

Dzięki, mam coś jeszcze w zbiorach to na pewno się podzielę, skoro sie podoba :)

Podoba się, podoba :)

• 0

#17 Tadzik01

Tadzik01
  • Nowy Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 21:18

Jestem ciekaw, czy lotnicza gapa świadczy o ...

Generał Hermaszewski był pilotem, być może ta gapa to nawiązanie do jego profesji :unsure:

A recenzja jest spoko, czekam na kolejną :)
  • 0

#18 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 933 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 11:12

^^^

3142435b61094b7d9256ba11fb838f479800bacb

Uwzględniając kłopoty z byciem "too serious":

Symbole państwowe (a także i samorządowe) są prawnie chronione, a sposób ich użycia w przedsięwzięciach komercyjnych jest sprecyzowany.

Ciekawi mnie:

1/ czy odznaka pilota należy do chronionej symboliki?, a jeśli tak, to:

2/ jakie są formalności związane z jej użyciem?

3/ czy producent ich dopilnował?

W tej właśnie kolejności.

• 0

#19 Gekkon

Gekkon
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano wczoraj, 14:44

Zegarek nie w moim guście ale recenzję się przyjemnie czytało/oglądało.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Hermaszewski, Szurmańskie, chronograf, vintage

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych