Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anderson1976

Zegarek lotniczy za ponad 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie zakup zegarka lotniczego w cenie ponad 1000 zł. Zastanawiałem się nad Laco. Mam do niego właśnie kilka dygresji: Czy tez zegarek nadawałby się do garnituru? (zmiana paska być może niewykluczona), jak odróżnić wersję damską od męskiej (o ile istnieje?*; być może zmyliły mnie te ostatnie zdjęcia), pytanie co do kwestii mechanizmu - jest to automatyczny Laco 21, baza - Miyota 821A (Czy jest to dobry mechanizm, czy macie do niego kilka zastrzeżeń?) oraz kwestia podświetlenia mechanizmu (podobno jest to super-luminova; czy na tyle dobrze się sprawuje by nie mieć do niej żadnych zastrzeżeń?). Załączę kilka fotografii. Czy to dobry pomysł na zaopatrzenie się w ten zegarek? Miałbym go w sumie raz - na co dzień a dwa - jak przyjdzie okazja - ubrać go do garnituru, zmieniając ewentualnie pasek. Co myślicie na ten temat? Jestem otwarty na Wasze zdanie w tym temacie oraz na propozycje związane także z innymi zegarkiami lotniczymi. Pozdrawiam.

 

Przedstawione fotografie ilustrują wersję limitowaną. Dam wam linki do wersji dosyć popularnych:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-laco-augsburg-automatic-la-862100

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-laco-aachen-automatic-la-862101

post-111689-0-97778700-1579343780_thumb.jpg

post-111689-0-54881400-1579343786_thumb.jpg

post-111689-0-49410600-1579343792_thumb.jpg

Edytowane przez anderson1976

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest on trochę za gruby na garnitur?

Edit. Wysoki

Edytowane przez MieszkoMieszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Laco Augsburg 42. Z tego co się orientuję nie ma wersji damskiej czy męskiej, tylko zegarek występuje w dwóch wielkościach 42 lub 39 mm. To nie jest zegarek do garnituru, nie ten styl zegarka i koperta jest dość wysoka 11.75 mm.

 Luma jest naprawdę bardzo dobra, świeci całą noc. W moim zegarku Miyota 821A jest dokładna ok. 3 s/d. Mechanizm ma tendencję przy większym wstrząsie do przeskakiwania sekundy (bardzo rzadko). Mi to nie przeszkadza. Myślę że w tej cenie to bardzo dobry zakup, chociaż jak dla mnie szara wersja "Taupe" nijak ma się do prawdziwego "pilota" Tylko wersja z czarną tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laco niespecjalnie pasuje do garnituru, zarówno stylistycznie, jak i gabarytów. To duży i gruby zegarek. Miyota to sprawdzony mechanizm, choć bez możliwości dokręcania mechanizmu z koronki i bez stop sekundy. W mojej ocenie zbyt droga opcja przy tych bebechach. Są fajne chińskie zegarki z tym i lepszymi werkami i niższej cenie. Z pilotów zobacz np. San Martin lub taniej Corgeut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotnik do garniata to tak średnio pasuje, ale jeżeli już to wersja 39 mm i dobrze zmienić pasek na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Laco Augsburg 42. Z tego co się orientuję nie ma wersji damskiej czy męskiej, tylko zegarek występuje w dwóch wielkościach 42 lub 39 mm. To nie jest zegarek do garnituru, nie ten styl zegarka i koperta jest dość wysoka 11.75 mm.

 Luma jest naprawdę bardzo dobra, świeci całą noc. W moim zegarku Miyota 821A jest dokładna ok. 3 s/d. Mechanizm ma tendencję przy większym wstrząsie do przeskakiwania sekundy (bardzo rzadko). Mi to nie przeszkadza. Myślę że w tej cenie to bardzo dobry zakup, chociaż jak dla mnie szara wersja "Taupe" nijak ma się do prawdziwego "pilota" Tylko wersja z czarną tarczą.

 

Przeskakuje tylko wizualnie, jest to bez wpływu ma dokładność chodu, powodem jest pośredni napęd sekundnika:

 

http://members.iinet.net.au/%7Efotoplot/invicta/invicta.html

 

Kiedyś tak się po prostu budowało werki :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za gruby :)2de78f02ba87c3b886629a3b656c902e.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj glos rownież idzie na tisella w wersji 40mm.

Za 1050 z oplatami kupisz nowke bezposrednio u producenta w korei, do wyboru tarcza typu a oraz b, z mniejszą koronką- wg mnie ładniejszą lub z koronką doamentową- na pewno wygodniejszą.

Jakosciowo to naprawdę fajny zegarek, piękna matowa czarna tarcza, lekko wypukle szklo z antyrefleksem i przyciągające wzrok niebieskie wskazówki.

 

Mialem pilota laco i szczerze mowiąc bardziej bylem zadowolony z tisella.

Jedyna przewaga laco to luma na wskazowce sekundowej.

Reszta w mojej ocenie przemawia za tisellem:)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj glos rownież idzie na tisella w wersji 40mm.

Za 1050 z oplatami kupisz nowke bezposrednio u producenta w korei, do wyboru tarcza typu a oraz b, z mniejszą koronką- wg mnie ładniejszą lub z koronką doamentową- na pewno wygodniejszą.

Jakosciowo to naprawdę fajny zegarek, piękna matowa czarna tarcza, lekko wypukle szklo z antyrefleksem i przyciągające wzrok niebieskie wskazówki.

 

Mialem pilota laco i szczerze mowiąc bardziej bylem zadowolony z tisella.

Jedyna przewaga laco to luma na wskazowce sekundowej.

Reszta w mojej ocenie przemawia za tisellem:)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak myślę... Ale jeszcze w tisellu można wybrać no Marina watch czy jakoś tak co już jakby bardziej garniturowo wygląda a koperta ta sama co w pilocie. Ok 10mm grubości. Producent podaje że emaliowana tarcza. Ciężko o zdjęcia w internetach inne niż tisellowe i to mnie jeszcze wstrzymuje przed zakupem. Chyba że ktoś tu z obecnych ma i się podzieli spostrzeżeniami?

 

Niemniej Tisell to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.