Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Zegarek lotniczy za ponad 1000 zł

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 anderson1976

anderson1976
  • Nowy Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 11:41

Witam. Interesuje mnie zakup zegarka lotniczego w cenie ponad 1000 zł. Zastanawiałem się nad Laco. Mam do niego właśnie kilka dygresji: Czy tez zegarek nadawałby się do garnituru? (zmiana paska być może niewykluczona), jak odróżnić wersję damską od męskiej (o ile istnieje?*; być może zmyliły mnie te ostatnie zdjęcia), pytanie co do kwestii mechanizmu - jest to automatyczny Laco 21, baza - Miyota 821A (Czy jest to dobry mechanizm, czy macie do niego kilka zastrzeżeń?) oraz kwestia podświetlenia mechanizmu (podobno jest to super-luminova; czy na tyle dobrze się sprawuje by nie mieć do niej żadnych zastrzeżeń?). Załączę kilka fotografii. Czy to dobry pomysł na zaopatrzenie się w ten zegarek? Miałbym go w sumie raz - na co dzień a dwa - jak przyjdzie okazja - ubrać go do garnituru, zmieniając ewentualnie pasek. Co myślicie na ten temat? Jestem otwarty na Wasze zdanie w tym temacie oraz na propozycje związane także z innymi zegarkiami lotniczymi. Pozdrawiam.

Przedstawione fotografie ilustrują wersję limitowaną. Dam wam linki do wersji dosyć popularnych:

https://zegarownia.p...matic-la-862100

https://zegarownia.p...matic-la-862101

Załączone miniatury

• aachen-augsburg-taupe-laco-uhrenmanufaktur.jpg
  • aachen-taupe-01-laco-uhrenmanufaktur.jpg
  • augsburg-taupe-04-laco-uhrenmanufaktur.jpg

Użytkownik anderson1976 edytował ten post 18 styczeń 2020 - 11:50

• 0

#2 MieszkoMieszko

MieszkoMieszko
  • Użytkownik
  • 794 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 11:44

Nie jest on trochę za gruby na garnitur?
Edit. Wysoki

Użytkownik MieszkoMieszko edytował ten post 18 styczeń 2020 - 11:45

• 0

#3 apgrod

apgrod
  • Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:13

Mam Laco Augsburg 42. Z tego co się orientuję nie ma wersji damskiej czy męskiej, tylko zegarek występuje w dwóch wielkościach 42 lub 39 mm. To nie jest zegarek do garnituru, nie ten styl zegarka i koperta jest dość wysoka 11.75 mm.

Luma jest naprawdę bardzo dobra, świeci całą noc. W moim zegarku Miyota 821A jest dokładna ok. 3 s/d. Mechanizm ma tendencję przy większym wstrząsie do przeskakiwania sekundy (bardzo rzadko). Mi to nie przeszkadza. Myślę że w tej cenie to bardzo dobry zakup, chociaż jak dla mnie szara wersja "Taupe" nijak ma się do prawdziwego "pilota" Tylko wersja z czarną tarczą.

• 0

#4 tofiks_th

tofiks_th
  • Użytkownik
  • 580 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:21

Laco niespecjalnie pasuje do garnituru, zarówno stylistycznie, jak i gabarytów. To duży i gruby zegarek. Miyota to sprawdzony mechanizm, choć bez możliwości dokręcania mechanizmu z koronki i bez stop sekundy. W mojej ocenie zbyt droga opcja przy tych bebechach. Są fajne chińskie zegarki z tym i lepszymi werkami i niższej cenie. Z pilotów zobacz np. San Martin lub taniej Corgeut
  • 0

#5 BaronRicks

BaronRicks
  • Użytkownik
  • 96 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 12:40

Czy za droga? Zależy za co kto chce płacić. Za Laco stoi historia.

Jeżeli nie ma to znaczenia, faktycznie ze strony czysto tech. chyba wybrałbym Tisella:

https://www.tisellwa...om/pilot-watch/
  • 0

#6 Thorsten

Thorsten
  • Użytkownik
  • 1357 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 14:38

Lotnik do garniata to tak średnio pasuje, ale jeżeli już to wersja 39 mm i dobrze zmienić pasek na inny.
  • 0

#7 cordi7

cordi7
  • Użytkownik
  • 506 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 15:45

Mam Laco Augsburg 42. Z tego co się orientuję nie ma wersji damskiej czy męskiej, tylko zegarek występuje w dwóch wielkościach 42 lub 39 mm. To nie jest zegarek do garnituru, nie ten styl zegarka i koperta jest dość wysoka 11.75 mm.

Luma jest naprawdę bardzo dobra, świeci całą noc. W moim zegarku Miyota 821A jest dokładna ok. 3 s/d. Mechanizm ma tendencję przy większym wstrząsie do przeskakiwania sekundy (bardzo rzadko). Mi to nie przeszkadza. Myślę że w tej cenie to bardzo dobry zakup, chociaż jak dla mnie szara wersja "Taupe" nijak ma się do prawdziwego "pilota" Tylko wersja z czarną tarczą.

Przeskakuje tylko wizualnie, jest to bez wpływu ma dokładność chodu, powodem jest pośredni napęd sekundnika:

http://members.iinet...ta/invicta.html

Kiedyś tak się po prostu budowało werki :)

Użytkownik cordi7 edytował ten post 18 styczeń 2020 - 15:45

• 0

#8 Hogg

Hogg
  • Użytkownik
  • 1397 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 23:00

Nie będzie za gruby :) 2de78f02ba87c3b886629a3b656c902e.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
  • 1

#9 luukasz

luukasz
  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 18:10

Moj glos rownież idzie na tisella w wersji 40mm.
Za 1050 z oplatami kupisz nowke bezposrednio u producenta w korei, do wyboru tarcza typu a oraz b, z mniejszą koronką- wg mnie ładniejszą lub z koronką doamentową- na pewno wygodniejszą.
Jakosciowo to naprawdę fajny zegarek, piękna matowa czarna tarcza, lekko wypukle szklo z antyrefleksem i przyciągające wzrok niebieskie wskazówki.

Mialem pilota laco i szczerze mowiąc bardziej bylem zadowolony z tisella.
Jedyna przewaga laco to luma na wskazowce sekundowej.
Reszta w mojej ocenie przemawia za tisellem:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#10 MieszkoMieszko

MieszkoMieszko
  • Użytkownik
  • 794 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:20

Moj glos rownież idzie na tisella w wersji 40mm.
Za 1050 z oplatami kupisz nowke bezposrednio u producenta w korei, do wyboru tarcza typu a oraz b, z mniejszą koronką- wg mnie ładniejszą lub z koronką doamentową- na pewno wygodniejszą.
Jakosciowo to naprawdę fajny zegarek, piękna matowa czarna tarcza, lekko wypukle szklo z antyrefleksem i przyciągające wzrok niebieskie wskazówki.

Mialem pilota laco i szczerze mowiąc bardziej bylem zadowolony z tisella.
Jedyna przewaga laco to luma na wskazowce sekundowej.
Reszta w mojej ocenie przemawia za tisellem:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też tak myślę... Ale jeszcze w tisellu można wybrać no Marina watch czy jakoś tak co już jakby bardziej garniturowo wygląda a koperta ta sama co w pilocie. Ok 10mm grubości. Producent podaje że emaliowana tarcza. Ciężko o zdjęcia w internetach inne niż tisellowe i to mnie jeszcze wstrzymuje przed zakupem. Chyba że ktoś tu z obecnych ma i się podzieli spostrzeżeniami?

Niemniej Tisell to dobry wybór.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych