Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LabuddaM

1 automat w zastępstwie 8 kwarców

Rekomendowane odpowiedzi

Dłuższa chwile mnie tu nie było. W międzyczasie wydałem dużo kasy na noże, latarki i multitoole, zanim doszedłem do optymalnych wersji :) Czas wiec zrobić porządek z zegarkami.

 

Kilka lat temu, korzystając z doświadczeń forum, zbudowałem sobie kolekcje zegarków w granicach 200-400 złotych. Czyli lorusy, Casio, timex, etc. Jako ze ostatnio nie mam natchnienia na pilnowanie co do czego pasuje, postanowiłem je sprzedać i kupić 1, pierwszy automat. Zostawiam sobie z kwarcow gshocka i garniturowca, wiec nowy raczej jako edc do koszuli i casualowej marynarki.

 

Tu prośba do Was - w co warto pójść. Nie śledziłem ostatnio rynku.

 

Budżet 1000-1500 max. Ale lepiej bliżej 1000;)

Dopuszczalne używki w bdb stanie.

Miejsce kupna dowolne.

Raczej diver.

Preferowany kolor niebieski lub czarny.

Na bransolecie, ale dobrze by było, żeby był paskolubny.

Rozmiar 42-44. Jak ostatnio mierzyłem mako, to chyba lepiej leżał big mako.

 

O czym myślałem - orient mako/ray, deep blue (pytanie czy można je gdzieś przymierzyć?)

Kupować pewnie będę za miesiąc - może dwa, jak mi się uda dotychczasowa „kolekcję” wyprzedać, wiec na razie szukam natchnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może orient kamasu? (kolor tarczy jest bardziej morski, piękny) chyba sam będę go kupował na wakacje o ile do tego czasu przekonam sie do automatów (tak jak ty mam same kwarce, ale boję się o automaty po prostu dlatego, że z moimi zdolnościami za szybko je popsuje)

WTAT_SS221820B115_Orient_Kamasu-AA0004E1

Edytowane przez Kruky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Tritona. Lepszy pod względem technicznym swietnie leży na ręce i w dodatku ma rezerw chodu i to prawdziwy toolwatch. Pełne maskownice a i na paskach swietnie wygląda. Są wersje niebieski czarny i czarny że złotymi akcentami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Kamasu (Mako 3) to bardzo dobry wybór.

 

Popatrz tez ma Tisell Explorera i Suba.

 

Zawsze możesz tez dołożyć trochę kasy i kupić coś rodzimej produkcji - luty / marzec będzie diver rodzimej produkcji Vratislavia Conceptum Klingert.


https://www.tisellwatch.com/pilot-watch/tisell-9015-explorer/

 

https://www.tisellwatch.com/diving-watches/tisell-automatic-diver-watch-black-40-mm/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/180455-vratislavia-conceptum-klingert-1797/

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze wypusty w używce powinny być w budżecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze wypusty w używce powinny być w budżecie...

Nowszy też można za 1500 upolować - tyle że to trwa i szukać trzeba - choć nie jestem pewien czy MV jest wart nawet tyle, ja bym szedł w Orient'a Ray'a blue albo jeśłi wolisz większy to w Tritona'a...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Tritona. Lepszy pod względem technicznym swietnie leży na ręce i w dodatku ma rezerw chodu i to prawdziwy toolwatch. Pełne maskownice a i na paskach swietnie wygląda. Są wersje niebieski czarny i czarny że złotymi akcentami

W sensie steinhart? Trochę poza moimi możliwościami finansowymi chyba.

 

Kamasu muszę gdzieś na żywo obejrzeć. Fajna specyfikacja, ale wskazówki mi się jakieś wątłe wydają :)

 

Mocno mnie Vratislavia zaskoczyła - rewelacyjny projekt. Zobaczymy jak z ceną ostatecznie.

 

Pytanie czy deep blue można gdzieś na rękę przymierzyć?

Edytowane przez LabuddaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na Klinkerta od Vratislavi.

 

I jakiegoś kwarca bym pozostawił do cięższych zadań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ale to co mi się podoba jest albo out of stock, albo za 500 euro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuc tez okiem na:

 

https://phantomwatchco.com/?__s=t5qfrdcxj2eiftsnacir

 

Ross Davis z Hamtun Watches ma udzialy w tej firmie.

A co jak co ale Ross wie jak robic solidne toolwatche:

 

Hamtun have an ownership share in a new super-affordable watch brand launching in February.

With Hamtun now well established in the £300-£500 price bracket, we wanted to make sure we weren’t forgetting those that either can’t or don’t shop for watches at that price. It’s where we started, and it’s a market we don’t want to abandon.

Last year we were given the opportunity to become part of a new brand dedicated to staying around the £200 or cheaper price point, and we jumped at it. We get to take advantage of our supply chains and manufacturing partners while doing watches that aren’t especially suited to Hamtun.

Our first model, the Caleuche, launches in February. It’s a watch that we’re proud of and excited by. Starting at £159 (+ VAT & shipping) it’s on its way to reviewers at the moment, we’ll share their thoughts as soon as they do.
  • Seiko NH35a automatic movement
  • American Horween leather strap
  • 40mm diameter, 47mm lug-to-lug, 13.3mm thick
  • Brushed & polished 316L stainless steel case
  • 200m water resistance
  • Sapphire crystal
  • Swiss Super-LumiNova
  • Price starts at just £159 + VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj link  - póki co twoja wypowiedź autorowi wątku niewiele pomaga.

Jesli da się kupić nówkę za 800 to super i na pewno ktoś skorzysta.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja. W weekend zaczynam wyprzedaż moich. Zobaczymy ile się z tego uzbiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.