Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
baklukaszdawid

Zegar Tempus Fugit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie zegara ze zdjęć, czy jest to stary antyczny zegar czy współczesna reprodukcja.

post-111748-0-43106700-1579857265_thumb.jpg

post-111748-0-77928900-1579857272_thumb.jpg

post-111748-0-43543800-1579857280_thumb.jpg

post-111748-0-86184100-1579857289_thumb.jpg

post-111748-0-57062800-1579857299_thumb.jpg

Edytowane przez baklukaszdawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie zegara ze zdjęć, czy jest to stary antyczny zegar czy współczesna reprodukcja, jaka możne być wartość tego zegara.

A czytał pan regulamin ?

Warto poświęcić chwilkę i się z nim zapoznać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma F. Romanet / Synowie zarejestrowała taką sygnaturę w kwietniu 1939 roku.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wyrób powojenny... Lata 50/60 XX wieku...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez bazmasta
      Witam wszystkich. 
      Dawno temu zamieściłem na tym forum zdjęcia zegarka który niegdyś otrzymałem od mojego ojca. 
      Zegarek jest stary z lat 70tych
      Jest to Rado Overpole 200
      Jak widać szybka zniszczona jest. Problem w tym, iż do szybki jest doklejony szablon a ja nie chce dorabiać bez tego elementu. 
      Prośba do was zegarmistrzowie i pasjonacji. 
      Gdzie szukać orginału. Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc.  Prosiłbym o rady gdzie szukać. Rado Polska nie ma tej części. Jak myślicie gdzie uderzać? 
       


    • Przez ZureQ
      Witam wszystkich ,
       
      Posiadam stary zegarek kieszonkowy nakrecany , dostalem go kiedys od babci i bardzo chcialbym sie czegos o nim dowiedziec , kraj pochodzenia, wiek itp.Ponizej wstawiam kilka jego zdjec. Bardzo prosze o pomoc bo strasznie interesuje mnie jego historia.
       
      https://images81.fotosik.pl/558/232b4e7f066bcf6cmed.jpg
       
      https://images82.fotosik.pl/558/cdabc40a26374dafmed.jpg
       
      https://images83.fotosik.pl/558/abd1e30d635031f5med.jpg
       
      https://images82.fotosik.pl/558/d66cad7dd1770e93med.jpg
    • Przez feniksrj
      Proszę Was o pomoc w identyfikacji mojego zegara.
       





    • Przez MagdaP
      Witam.  Piszę tutaj w sprawie oceny/ autentyczności zegara. Zegar jest mocno zakurzony, stał u nas 5 lat nieruszany, a wczoraj przez przypadek zbiłam tą górną szybkę. W miejscu na górze powinna być twarz kobiety (mam ją ale odpadła nam i trochę się pokruszyła). Na mechanizmie zegara są napisy : d.r.patent 125605 oraz non plus ultra. Z tego co patrzyłam w internecie bardzo podobne zegary mają firmy Kienzle oraz Junghans (charakterystyczne głowy kobiet oraz wykończenia) Po numerze patentu wskazuje mi że jest to Kienzle, lecz jestem zupełnie zielona. Być może skrzynia jest inna a mechanizm z innego zegara. Dostałam go kilka lat temu od osoby dość zamożnej, niestety niedługo po tym zmarła i nie mam możliwości dowiedzieć się skąd jest ten zegar.
      Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek poradę lub wskazówkę.
       
      Pozdrawiam serdecznie








    • Przez Jaaackob
      Czy jest warto odrestaurować ? Czy może jest to podróba ? Jeśli nie to czy jest on coś wart ?
      Prosze o pomoc

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.