Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Omega Seamaster 300m

omega

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 bred

bred
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:26

Jako nowy użytkownik forum witam Wszystkich.

Od razu pytanie, kupiłem Omegę Seamaster 300 i testuję od 4 dni.

Zauważyłem że przez ten czas przyspiesza ok 7 sekund na dobę a wg certyfikatu dokładność chodu powinna wynosić 0-5 sekund.

Czy to się jakoś ułoży z czasem czy będzie wymagała regulacji?

Co sądzicie o jej mechanizmie cal.8800?

Pozdrawiam

Michał

• 0

#2 Butik

Butik
  • Użytkownik
  • 499 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 09:59

Moim zdaniem trzeba odnieść do regulacji. 8800 to dobry mechanizm, moja SMP300 (na razie mam ją 2 tygodnie) trzyma ok +1s na TYDZIEŃ...

• 0

#3 vitriol

vitriol

We can't stop here, this is Bat Country

• Użytkownik
  • 2347 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:37

0-5 sekund to dopuszczalna odchyłka po wystawienie zegarka na pole magnetyczne o natężeniu 15.000 Gaussów, zwykła codzienna odchyłka dla METAS to 0-6 sekund, w każdym razie jak jesteś pewien, że robi 7 sekund to bym reklamował.

Cal.8800 jest spoko, przedkładam go ponad 8500/8900 bo w praktyce w 8800 będzie Ci się chciało ustawiać datę:)

• 0

#4 bred

bred
  • Nowy Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:30

Właśnie odesłałem do sklepu.

Poza odchyłką czasu, mechanizm strasznie "chrobotał" jakby był zardzewiały. Byłem u zegarmistrza (zalecił zwrot) i porównałem z inną Omegą, która chodziła bezgłośnie a w mojej przy każdym ruchu ręką słychać było rzężenie mechanizmu.

To już drugi egzemplarz, który odesłałem. W pierwszym wskazówka godzinowa nie wskazywała na pełnej godzinie dokładnie w środek indeksu.

Trochę jestem zawiedziony tym zegarkiem, sądziłem że taka marka nie powinna mieć takich wpadek.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych