Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pixel_malkinia

Epos Big moon 3440 vs ML Masterpiece Calendrier Retrograde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu zegarka i czy ktoś może mi doradzić czy warto jest dołożyć prawie drugie takie pieniądze do Maurice Lacroix. 

Z dwóch modeli które wybrałem to:

Epos:

https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-epos-3440-322-20-16-25-pasek-8743443762

ML: 

https://allegro.pl/oferta/maurice-lacroix-masterpiece-calendier-retrograde-8888186030

 

Tylko Maurice jest do weryfikacji bo dość mocno atrakcyjna cena - ale sklep, nowy, faktura - także zakładam że oryginał. Mam jeszcze jednego ewentualnie ML-a https://allegro.pl/oferta/maurice-lacroix-masterpiece-roue-carree-56-8570315871?reco_id=95a93d9a-4110-11ea-bf1c-ecf4bbd0b940&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

 

Jakie jest Wasze zdanie pod kątem mechanizmów itp - proszę o wszelakie rady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zegarki są od sprawdzonych i polecanych sprzedawców, oryginalne. Co do wyboru - weź pod uwagę że ML jest sporo większym zegarkiem niż epos, kwestia nadgartska przymiarki itp.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ML masz mechanizm manufakturowy, w Eposie własną komplikacje kalendarza i faz księżyca na bazie ETA 2892 A2.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ML masz mechanizm manufakturowy, w Eposie własną komplikacje kalendarza i faz księżyca na bazie ETA 2892 A2.

Czyli ML powinien być lepszy pod kątem mechanizmu? Czy nie koniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ML powinien być lepszy pod kątem mechanizmu? Czy nie koniecznie?

Co to znaczy lepszy?

 

Na pewno bezpieczniejszy podkątem części, serwisu etc. jest w Eposie.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy tzn dla mnie dokladniejszy (w tej chwili mam albert riele i denerwuje mnie przedstawianie co co dosłownie kilka dni o kilka minut. Zakładam że tu może być to mniej uciazliwe. Nie wiem czy mam dobre wyobrażenie ale od zegarka za 10 czy 15 tyś oczekuje dokładności powiedzmy Max 2 min na miesiac), mniej awaryjny,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko tu coś doradzić bo te zegarki nie mają żadnego certyfikatu jako takiego, a dany egzemplarz może robić tak i 2s na dobę jak i 12.. kwestia tego ile mają lat jak były przechowywane etc. Jakbyś kupował nowy u polskiego dystrybutora sprawa jest prostsza.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max 2 min na miesiąc, to max 4 sek na dobę. Tego nie gwarantuje w teorii nawet certyfikat chronometru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ML będzie miał pewnie droższy serwis, choć ten Epos też wcale nie tani. Oba zegarki zacne. Kieruj się sercem, a najlepiej weź oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Eposa z fazami księżyca na tym samym mechanizmie tylko z inną tarczą, przyspiesza 2 sekundy na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis manufakturowego werku będzie droższy i nie każdy zegarmistrz będzie w stanie go wykonać. Nie widziałem Eposa więc ciężko mi się powiedziec, natomiast retro ma mój ojciec - super jakość wykonania. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.